از بشقاب های تزئینی برای دکوراسیون ناهارخوری استفاده کنید

چیدوپلاس 11 شهریور 1396 ،

برای آنهایی که هنرمند هستند یا دوست دارند خانه شان با چیدمانی هنری تزیین شود یک پیشنهاد فوق العاده نصب بشقاب های تزیینی بر روی دیوار است. هر بشقاب به منزله یک تابلوی نقاشی است. بشقاب‌های تزیینی که به‌ عنوان سوغات از سفر با خود آورده‌اید یا آنها را هدیه گرفته اید یا حتی بشقاب های قدیمی که ست آنها ناقص شده است را به ياد بياوريد؛ سطح خالي ديوار بهترين فضا براي نگهداري آنهاست. در ادامه پیرامون هر مدل بشقاب تزئینی توضیحات بیشتری ارایه می دهیم.

بشقاب های تزیینی قدیمی

شاید برای شما هم پیش آمده که از مادربزرگ خود ظروفی قدیمی به ارث رسیده باشد؛ بشقاب هایی با عمر چندین ساله که جدا از ارزش مادی یا تاریخی خود، برای ما پر از خاطرات و ارزش های معنوی است. شاید با دیدن آنها به یاد کسانی می افتیم که دوستشان داشته ایم و امروز دیگر در کنار ما نیستند. یا حتی بشقاب های تزئینی که در مغازه های عتیقه فروشی می بینیم و عاشقشان می شویم. اما احتمالا خیلی ها نداند که از این بشقاب های قدیمی چه استفاده ای می شود کرد. بهترین راه این است که آنها را مانند تابلوهای نقاشی به دیوار آویزان کنیم. برای شروع حتی با یک عدد بشقاب می توانیم کار را آغاز کنیم و در ادامه هر چند وقت یک بار بشقاب دیگری به کلکسیون بشقاب های تزئینی دیواری مان اضافه کنیم.

بشقاب های تزئینی، ایده ای ناب در دکوراسیون داخلی

شاید برای تان این سوال پیش آمده باشد که چه دیواری برای نصب بشقاب های تزئینی مناسب تر است؟ در پاسخ باید گفت اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک است، در صورتی که بشقاب هایی قدیمی یا بشقاب های تزئینی با طرح های کلاسیک دارید دیوار سالن پذیرایی می تواند گزینه خوبی باشد؛ زیرا باید تا جای ممکن یک هماهنگی در دکوراسیون، رنگ ها و اکسسوری های مورد استفاده وجود داشته باشد. اما بهترین مکان برای نصب بشقاب دیواری تزئینی بر روی دیوار اتاق نشیمن و ناهار خوری است. این مکان به دلیل ارتباط معنایی با موضوع مورد بحث و همچنین فضای غیر رسمی و دوستانه ای که دارد محل مناسبی برای این کار است. اگر قصد انجام این کار را دارید یک دیوار در اتاق ناهار خوری یا نشیمن را در نظر بگیرید. می توانید این دیوار را به یک رنگ متناسب با دکوراسیون منزل تان رنگ آمیزی کنید تا بشقاب ها جلوه ای بیشتر بر روی آن داشته باشند. البته اگر بشقاب هایی با رنگ های تیره دارید بهتر است رنگ دیوار روشن باشد.

برای اتاق ناهار خوری یا نشیمن بهتر است از بشقاب هایی با طرح های امروزی تر استفاده کنید. با کمی جستجو می توانید فروشگاه هایی را پیدا کنید که بشقاب های دست ساز با طرح ها و نقاشی های معاصر می فروشند. تنوع این طرح ها بسیار زیاد است و همه سلیقه ها را در بر می گیرد. همچنین این بشقاب ها در اندازه های مختلفی ساخته و عرضه می شوند. برای تزیین دیوار بهتر است بشقاب هایی با ابعاد مختلف تهیه کنید. اگر اندازه همه بشقاب ها یکسان باشد جلوه خوبی ندارد. این تنوع کمک می کند تا چشم بیننده خسته نشود. همانطور که گفته شد، بشقاب های تزیینی در سبک های مختف قابل خریداری هستند. باید ببینید دکوراسیون خانه شما در چه سبکی است. سبک های کلاسیک، مدرن، رترو، بوهو، مینیمال و غیره قابل انتخاب برای شما هستند. مثلا اگر سبک دکوراسیون خانه شما بوهو است، می توانید از بشقاب های حصیری و چوبی سبک بوهو استفاده کنید. ترکیب این بشقاب های زیبا با گلدان های گل های طبیعی که به تعداد زیاد در خانه های سبک بوهو یافت می شود، یک ترکیب بی نظیر و انرژی بخش است.

سعی کنید بشقاب هایی که استفاده می کنید ترکیب رنگی های مختلفی داشته باشند. اگر همه آنها تیره یا همه شان روشن باشند، جلب توجه کمتری خواهند داشت. اگر زمینه کار یعنی دیوار را به رنگ های خنثی خاکستری نقاشی کنید، در این این صورت چیدمان بشقاب ها بر روی دیوار با رنگ های مختلف جلوه بیشتری خواهد داشت. همانگونه که اشاره شد اتاق ناهار خوری بهترین مکان برای نشان دادن وسایلی است که مربوط به غذا خوردن است. اما طراحان از همین تکنیک برای تزیین آشپزخانه نیز استفاده می کنند. هر چند فضای موجود برای تزیین دیوارها در آشپزخانه بسیار کمتر از اتاق ناهار خوری است اما شما همیشه می توانید راهی برای اجرای طرح خود پیدا کنید. اگر آشپزخانه بزرگی دارید و جای کافی برای قرار دادن همه وسایل تان را در اختیار دارید، پس می توانید این ایده را به کار ببندید. البته این کار مستلزم آن است که همه دیوار های آشپزخانه تان کاشی کاری نشده باشد و دیواری بدون کاشی هم داشته باشید تا بتوانید بشقاب ها را بر روی آن نصب کنید. اگر طراحی خانه به گونه ای است که آشپزخانه اوپن دارید و درست رو به روی اوپن میز ناهار خوری را قرار داده اید، بهترین جا برای نصب بشقاب های تزیینی اطراف اوپن آشپزخانه است. به این ترتیب در هنگام غذا خوردن چشم تان به بشقاب ها هم می افتاد و از دیدن شان لذت خواهید برد. نگاهی به مدل های زیر بیندازید و از آنها ایده بگیرید؛ برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

نقاشی کردن بشقاب های تزئینی دیوارکوب

برای کسانی که دستی در رشته های هنری مانند نقاشی یا تصویرسازی دارند، ایده نقاشی کردن بر روی بشقاب دیواری عالی خواهد بود. شما می توانید بشقاب های سفید بلا استفاده در منزل را با رنگ اکریلیک نقاشی کنید و طرح های دلخواه تان را بر روی آنها بیاندازید. سپس لازم است حتما بشقاب را با یک لایه لعاب یا رزین بپوشانید تا قابل شستشو شوند.

برای نصب بشقاب ها می توانید از قلاب های نصب قاب عکس کمک بگیرید. همینطور قلاب ها و گیره هایی مخصوص نصب بشقاب های تزئینی بر روی دیوار وجود دارد که می توانید از فروشگاه ها تهیه کنید. اگر این کار برای شما مقدور نبود از یک قلاب حلقه ای کوچک استفاده کنید و آن را به کمک چسب های پارچه ای خیلی محکم به بشقاب بچسبانید. سپس با یک میخ به دیوار وصل کنید. اما قبل از چیدمان نهایی، آنها را بر روی یک برگه روزنامه قرار دهید و محل قرار گیری آنها را با ماژیک بر روی برگه مشخص کنید. سپس با نصب برگه بر روی دیوار محل قرارگیری قلاب ها را مشخص کنید تا بتوانید به راحتی به چیدمان مدنظر خود دست یابید.

بشقاب های تزیینی قدیمی که لب پر یا شکسته شده اند

اگر بشقابی دارید که لب پر شده است اصلا نگران نباشید. حتما نیاز نیست بشقاب تزئینی که به دیوار آویخته اید کاملا سالم و نو باشد. این را بدانید که همین لب پر بودن، به اصالت و قدمت بشقاب کمک کرده است. توجه داشته باشید که شما برای زیبایی دکوراسیون خانه و محافظت بیشتر از بشقاب تزیینی، آن را به دیوار وصل می کنید. پس با خیال آسوده این دل شکسته زیبا را بر روی دیوار قرار دهید. اگر بشقابی دارید که از چند جا شکسته و چند تکه شده است می توانید تکه های جدا شده را با چسب به هم بچسبانید یا اصطلاحا آن را بند بزنید. از قدیم گفته اند چینی بند زده دیگر به درد نمی خورد، اما این ضرب المثل این بار درست نیست. یک بشقاب چینی قدیمی و بند زده بهترین گزینه برای تزیین دکوراسیون است!

بشقاب دیواری
بشقاب
بشقاب
بشقاب
بشقاب
بشقاب
بشقاب
بشقاب
بشقاب


چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<