خانه سگ زیبا بسازید و محلی آرام برای استراحت سگ خود فراهم کنید

چیدو پلاس 08 خرداد 1401

کسانی که از سگ و یا هر نوع حیوان دیگری در خانه نگهداری می کنند او را همچون دوست یا حتی فرزند خود می دانند و به دلیل علاقه ای که به این حیوان پیدا می کنند، خواستار آن هستند که همه ی امکانات راحتی و آسایش را برای او ایجاد کنند. وجود یک خانه سگ می تواند محلی مناسب برای خوابیدن و استراحت این حیوان زیبا و با وفا باشد. همچنین اینکه سگ شما یک جای مخصوص به خود را داشته باشد و برای خوابیدن در جاهای مختلف خانه سرگردان نباشد، عالی است؛ اما اگر سگ در فضای باز مانند باغ زندگی می کند، در آن صورت حتما به وجود یک لانه مخصوص برای او نیاز است. خانه سگ از نوع چوبی یکی از پر طرفدار ترین مدل هاست؛ در کنار چوب اما از فلز و پلاستیک هم استفاده می شود. در این مطلب به انواع مدل های خانه سگ و همچنین شیوه ساخت خانه سگ با چوب می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

مدل های مختلف خانه سگ

اینکه لانه سگ را در داخل خانه قرار می دهید و یا می خواهید آن را در گوشه ای از حیاط با باغ بگذارید، در مدل و شکل آن موثر است. هنگامی که لانه سگ در داخل آپارتمان گذاشته می شود می توان این خانه را بدون سقف ساخت و یا سقف آن را به صورت نیمه باز طراحی کرد. اما هنگامی که شما خانه سگ را در فضای باز قرار می دهید، باید حتما یک سقف را برای آن در نظر بگیرید. مدل خانه سگ برای فضای باز شبیه به یک خانه واقعی اما در ابعاد کوچک است. این خانه باید از هر طرف پوشیده باشد، از سطح زمین کمی بالاتر بیاید، آب بندی شده باشد تا در صورت بارش باران و برف، آب به درون لانه نفوذ نکند و در نهایت دارای سر و شکلی جذاب و دوست داشتنی باشد.

خانه سگ چوبی

استفاده از چوب برای ساخت خانه سگ بسیار مرسوم و متداول است. مدل های گوناگون و متنوع و البته زیبایی را می توان به وسیله چوب ساخت و با استفاده از رنگ های اکریلیک شکلی فانتزی و جذاب به آن داد. استفاده از چوب در ساخت کلبه سگ این خوبی را دارد که در زمستان به عنوان عایق عمل کرده و درون کلبه را گرم نگه می دارد. همچنین در تابستان از گرم شدن بیش از حد درون کلبه جلوگیری می کند. از گذشته نیز همواره از چوب برای ساخت خانه سگ استفاده می شده است. همچنین هماهنگی و هم خوانی متریال چوب با محیط باز و طبیعی مانند حیاط یا باغ بسیار درست و مناسب است.

خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ

ساخت خانه سگ با چوب

در ابتدا باید الگویی برای این کار در نظر بگیرید؛ می توانید به تصاویر انواع مدل های کلبه سگ در اینترنت مراجعه و یکی از آنها را برای سگ خود انتخاب کنید. در انتخاب مدل خانه به جثه سگتان و ابعاد خانه توجه کنید، مثلا برای سگی با جثه متوسط یا بزرگ ابعاد 85 سانتی متر برای ارتفاع، 80 سانتی متر برای عرض و 120 سانتی متر برای طول مناسب است. مورد بعدی استفاده از چوب هایی با ضخامت مناسب است؛ ضخامت چوب مورد استفاده در ساخت کلبه سگ نه باید آنقدر کم باشد که با ضربه یا تکانی کوچک در هم شکسته شود و نه باید آنقدر زیاد باشد که وزن کلی لانه سگ را بالا ببرد. در مورد ضخامت چوب هایی که برای ساخت خانه سگ به کار می روند باید گفت که برای کف و سقف لانه سگ از نوع 150 در 25 میلی متر و برای اسکلت بندی از چوب های 50 در 50 میلی متری استفاده می شود.

برای شروع چوب ها را طبق الگویی که در اختیار دارید با اندازه های دقیق برش زده و آماده کنید. در هنگام برش زدن و آماده سازی الوار ها برش مربوط به درب لانه را نیز انجام دهید. درب خانه سگ نه باید خیلی بزرگ و باز باشد و نه آنقدر کوچک که سگ به سختی از آن عبور کند. سپس به وسیله پیچ و میخ هر قطعه را به دیگری وصل نمایید. هنگامی که اسکلت بندی کلبه سگ انجام شد نوبت به کف کلبه و سپس سقف آن می رسد. پس از انجام همه اینها و رنگ آمیزی خانه باید آن را در محل مناسب خود قرار دهید؛ سطح یا سکویی را آماده نمایید که از زمین مقداری فاصله داشته باشد، این فاصله برای آن است که در صورت بارش برف و باران آب به درون لانه نفوذ نکند. برای این کار می توانید از سیمان کمک بگیرید و یا از پنل های چوبی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که ارتفاع سکو زیاد بلند نباشد. در نهایت لانه سگ را بر روی سکو محکم نمایید تا در صورت وزش باد شدید یا طوفان لانه از جای خود بلند نشود.

ساخت خانه سگ برای داخل آپارتمان

اگر تصمیم دارید که برای سگ خود در داخل خانه تان یک لانه زیبا درست کنید می توانید آن را با سقف درست کنید و یا آنکه سقف را حذف نموده و خانه ای رو باز برای حیوان تهیه نمایید. ساخت خانه سگ با چوب برای فضاهای بسته مانند آپارتمان بسیار راحت است. برای این کار می توانید از چند تکه چوب باریک استفاده کرده و یک چهار چوب تهیه نمایید. با چند تکه چوب دیگر کف لانه را درست کنید و برای سقف نیز چوب ها را به صورت مثلثی یا شیروانی نصب نمایید. بر روی کف لانه یک تشک نرم پهن کنید تا سگ دوست داشتنی تان بتواند به راحتی در جای خود استراحت نماید.

خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ
خانه سگ

تزیینات مربوط به خانه سگ

برای آنکه کلبه سگ تان جذاب تر و با نمک تر شود می توانید با خلاقیت خودتان تزئیناتی انجام دهید. برای مثال می توانید سقف لانه سگ را به شکل شیروانی درست کنید. همچنین می توانید خانه ای بزرگ با امکانات بیشتری برای او تهیه نمایید. تعبیه پنجره و آویزان کردن پرده نیز یک راه دیگر برای تزیین کلبه سگ است. همچنین می توان در بالای درب کلبه سگ یک علامت شبیه به استخوان درست کرد و در این مکان چسباند. به جای استخوان می توان اسم حیوان را نیز بر روی چوب برش داده و روی سر در لانه نصب نمود. استفاده از رنگ های مختلف و شاد برای رنگ آمیزی کلبه نیز راه دیگری برای زیبا سازی خانه ی اوست.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ساخت ویلای چوبی مدرن و لوکس برای نزدیکی هر چه بیشتر به طبیعتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<