تخت خواب مینیمال ؛ جای خوابی زیبا و راحت و آرام

امروزه سبک مینیمال به یک سبک مهم و پر طرفدار در دکوراسیون داخلی تبدیل شده و به همین دلیل انواع مدل های تخت خواب مینیمال زیبایی بخش اتاق خواب هایی به این سبک هستند. مهم ترین ویژگی سرویس خواب مینیمال سادگی آن است. استفاده از رنگ های روشن، طرح های ساده و عاری از هر گونه تزیینات اضافی، ابعاد و اندازه متناسب، استاندارد و البته نسبتا کوچک و به طور کلی ظاهری خلوت و بدون شلوغی های فرمی و شکلی دیگر ویژگی های مهم تخت خواب مینیمال به شمار می روند. حال اگر می خواهید اتاق خوابی با این سبک چیدمان داشته باشید و دوست دارید درباره تخت مینیمال اطلاعات بیشتری کسب کنید، این متن راهنمای خوبی برای تان خواهد بود. در این متن می خوانید:

  • ویژگی های فرمی تخت خواب مینیمال کدام است؟
  • انواع مدل های تخت خواب مینیمال
  • از چه رنگ هایی در تخت خواب مینیمال استفاده می شود؟
  • بر روی تخت خواب مینیمال از چه رو تختی باید استفاده کرد؟
  • مزیت های تخت خواب مینیمال
  • ویژگی های بخش های جانبی تخت خواب مینیمال

 

ویژگی های فرمی تخت خواب مینیمال کدام است؟

همانطور که گفته شد سادگی مهم ترین ویژگی تخت خواب مینیمال است.  این سادگی در فرم و ظاهر به خوبی خود را نشان می دهد. سرویس خواب مینیمال دارای پایه ها، اطراف و تاج کوتاه و بسیار ساده ای است که بر خلاف تخت های سلطنتی هیچ گونه منبت کاری، خراطی یا تزیین دیگری در آن مشاهده نمی شود. برش چوب ها یا ام دی اف های انواع تخت مینیمال به گونه ای است که همگی دارای تقارن، صافی و شکل های هندسی مشخصی هستند و معمولا برش های منحنی و دایره وار در آن ها وجود ندارد. دیگر ویژگی فرمی تخت خواب مینیمال آن است که در این تخت ها از پایه هایی کوتاه استفاده می شود که باعث می گردد ارتفاع تخت کم شود و تخت به زمین نزدیک تر گردد. این در حالی است که تخت های کلاسیک و نئوکلاسیک دارای پایه های بلند تری هستند.

انواع مدل های تخت خواب مینیمال

تخت مینیمال به مدل ها و فرم های مختلفی ساخته می شود. بعضی از آنها دارای پایه های کوتاهی هستند و بعضی دیگر کاملا بدون پایه ساخته می شوند. اگر می خواهید تخت خواب تان دارای کشو در قسمت زیر آن باشد، بهتر است تخت خواب مینیمال را انتخاب نکنید زیرا این تخت ها در ساده ترین شکل ممکن ساخته می شوند و هر گونه امکانات یا تزیینات اضافه ای باید از آنها حذف گردد. بعضی از مدل های سرویس خواب مینیمال آنقدر ساده هستند که تنها از یک تخته چوب به عنوان زیره تخت و جایی برای خوابیدن و از چهار عدد پایه کوتاه برای روی زمین قرار دادن آن استفاده شده است و دیگر از تخته های اطراف و بالا و پایین و تاج خبری نخواهد بود. حتی در بعضی از مدل ها همان چهار پایه نیز حذف می شوند. اگر تخت مینیمال دارای تاج باشد این تاج کاملا ساده است و معمولا ارتفاع زیادی برای آن در نظر گرفته نمی شود.

از چه رنگ هایی در تخت خواب مینیمال استفاده می شود؟

موضوع مهم دیگر در سرویس خواب مینیمال رنگ آن است. در تخت مینیمال معمولا از رنگ های روشن و گرم یا خنثی استفاده می شود. تخت خواب های مدرن دیگر از هر رنگی حتی رنگ های قرمز یا آبی هم قابل ساخت و استفاده هستند اما تخت خواب مینیمال نمی تواند از چنین رنگ هایی ساخته شود. رنگ هایی نظیر قهوه ای، کرم، سفید، استخوانی، عاجی، رنگ چوب و طوسی مهم ترین رنگ های مورد استفاده در ساخت تخت خواب مینیمال به شمار می روند. از میان این رنگ ها رنگ چوب یکی از بهترین انتخاب هاست که فضایی گرم و بسیار زیبا را در اتاق خواب پدید می آورد. رنگ طوسی هم به عنوان یک رنگ کاملا مدرن در این نوع از سرویس خواب ها قابل استفاده است که از میان تمام طیف های رنگ طوسی، آنهایی که روشن تر هستند، استفاده بهتر و بیشتری در این زمینه دارند.

تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال

بر روی تخت خواب مینیمال از چه رو تختی باید استفاده کرد؟

همانگونه که بار ها تکرار شد مهم ترین ویژگی سبک مینیمال سادگی است. این موضوع نه تنها درباره فرم و ساختار و رنگ تخت بلکه به رو تختی آن نیز مربوط می شود. بر روی یک تخت مینیمال باید از رو تختی استفاده شود که بدون طرح باشد و رنگی یکدست و البته متناسب با این سبک داشته باشد. رنگ هایی مانند بنفش و قرمز و آبی تیره و سرخابی و طلایی در سبک مینیمال استفاده ای ندارند و در مقابل رو تختی های کرم، نسکافه ای، بژ، طوسی روشن و سبز زیتونی روشن انتخاب های خوبی در این مورد به شمار می روند. در مورد رو تختی تخت خواب مینیمال باید گفت که می توان به میزان محدودی از طرح نیز استفاده کرد. مثلا یکی از کوسن ها را طرح دار و البته با طرحی محدود و نسبتا ساده انتخاب کرد و یا یک پارچه مستطیلی طرح دار در قسمت پایین تخت خواب انداخته شود.

مزیت های تخت خواب مینیمال

هنگامی که شما سرویس خواب مینیمال را برای اتاق تان انتخاب می کنید به آن معناست که از تجمل و زرق و برق و تزیینات به دور هستید و زیبایی را در سادگی جستجو کرده اید. خوبی تخت خواب مینیمال آن است که فضای اتاق را تنگ و گرفته نمی کند. این برای کسانی که در خانه هایی کوچک زندگی می کنند، عالی است و یک مزیت به شمار می رود. با اینکه ابعاد تخت های مینیمال یک نفره و دو نفره استاندارد هستند، اما در مقایسه با تخت خواب های سلطنتی که به خاطر تزیینات منبت کاری و خراطی شان بسیار حجیم و بزرگ می شوند، کوچک و کم جا به نظر می رسند و این موضوع مخصوصا در این زمانه که خیلی ها مجبور به زندگی در آپارتمان های نقلی هستند، بسیار عالی است. دیگر مزیت تخت خواب مینیمال آن است که زیبایی و سادگی آن موجب ایجاد آرامش ذهنی و روحی در بیننده می شود. این آرامش باید در فضای اتاق خواب وجود داشته باشد تا خوابی راحت و عمیق در فرد ایجاد شود. وجود اطلاعات بصری زیاد که در سبک های کلاسیک و مبلمان و سرویس خواب های سلطنتی و استیل به وفور مشاهده می شود، تاثیر مثبتی بر آسایش ذهن و روان افراد نخواهد داشت.

ویژگی های بخش های جانبی تخت خواب مینیمال

سرویس خواب مینیمال تنها شامل تخت نیست و پا تختی ها و میز آرایش نیز جزو سرویس خواب به شمار می رود. این بخش های جانبی هم به مانند خود تخت باید ساده و عاری از هر گونه تزیین اضافی باشند. همچنین از همان طرح و رنگ چوب مورد استفاده در تخت ساخته شوند و به گونه ای باشند که فضای زیادی را اشغال نکنند. میز های آرایش مینیمال که بخشی از سرویس خواب مینیمال به شمار می روند معمولا بدون هیچ گونه کشو یا کمد هستند و تنها از یک چهارپایه با فرمی خاص و یک صندلی ساخته شده اند. حتی در دکوراسیون های مینیمال می توان میز را حذف کرد و با نصب یک شلف چوبی یا ام دی اف روی دیوار، چسباندن یک آینه در بالای آن و قرار دادن یک صندلی ساده در زیر شلف میز آرایشی کاملا مدرن و مینیمال را ایجاد کرد.

تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

تخت خواب فلزی و معرفی مزایای این مدل تخت خواب

مدل های مدرن و کلاسیک سرویس تخت خواب عروس و دامادچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<