پرده کالباسی ؛ نمایش زیبایی و لطافت بر پنجره های خانه

چیدو پلاس 08 آبان 1402 ، ،

در خانه ای مدرن با مبلمانی به رنگ صورتی چرک یا کالباسی می توان از یک پرده کالباسی رنگ برای پنجره ها استفاده کرد. ست بودن رنگ پرده و مبلمان باعث حرفه ای تر شدن دکوراسیون و زیبا تر به نظر رسیدن آن می شود. یک پرده کالباسی رنگ چه در قالب تور یا حریر باشد و چه به صورت والان های پارچه ای نسبتا ضخیم مورد استفاده قرار گیرد، فضایی بسیار زیبا، لطیف و ملایم، آرام و دوست داشتنی را خلق می کند. اگر دوست دارید با ویژگی های پرده کالباسی رنگ و روش های ایجاد بهترین دکوراسیون با استفاده از آن آشنا شوید، در این متن همراه ما بمانید.

انواع پرده کالباسی

بسته به اینکه خانه تان چقدر بزرگ یا کوچک است، چقدر نورگیر است یا به اندازه کافی از نور طبیعی خورشید بهره مند نیست، چه نوع مبلمانی در خانه دارید، پنجره های تان دارای چه چشم اندازی هستند، پرده را برای کدام بخش خانه تان می خواهید و موارد دیگر، نوع پرده کالباسی که انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. در ادامه ما انواع پرده کالباسی رنگی که می تواند در خانه مورد استفاده قرار گیرد را بررسی می کنیم.

  • پرده کالباسی حریر: شاید فکر کنید همیشه پرده حریر باید رنگی سفید یا کرم داشته باشد اما آیا تا به حال به پرده حریر به رنگ کالباسی هم فکر کرده اید؟ این پرده با رنگ لطیف و ملایم خود می تواند زیبایی بخش پنجره های نشیمن یا اتاق خواب باشد. عبور نور خورشید از تار و پود پرده ای با این رنگ، فضایی گرم، رویایی و بسیار دلنشین را در خانه ایجاد می کند. یک پرده کالباسی حریر برای خانه ای با متراژ کوچک یا اتاق خوابی نقلی و کوچک بسیار مناسب است زیرا هم رنگی روشن دارد و هم از نظر بصری فضایی را اشغال نمی کند.
  • پرده کالباسی حریر دو رنگ: حریر دو رنگ نیز انتخاب فوق العاده ای برای پنجره های سالن یا اتاق خواب است. این حریر ها به گونه ای هستند که یک رنگ از بالای آن شروع شده و در پایین پرده تبدیل به رنگی دیگر می شود. برای مثال قسمت بالای پرده می تواند سفید و بخش پایینی آن به رنگ کالباسی باشد و یا برعکس. البته پرده کالباسی حریر دو رنگ به رنگ های طوسی و کالباسی هم زیبایی خاص خود را دارد.
  • پرده کالباسی توری: پرده های توری هم می توانند به رنگ کالباسی یا صورتی چرک انتخاب شوند. این پرده ها شاید کمی راحت تر و فانتزی تر از پرده های حریر کالباسی رنگ باشند، اما چیزی از زیبایی های پرده حریر کم ندارند. پرده های توری که دارای این رنگ هستند گزینه خوبی برای اتاق خواب محسوب می شوند و به مانند پرده های حریر با عبور نور از آنها فضایی بسیار زیبا و دوست داشتنی در خانه پدید می آید. مدل های پرده های توری بسیار متنوع است و طرح های مختلفی را شامل می شوند.
  • والان پرده کالباسی رنگ: یکی از دیگر از انتخاب هایی که درباره پرده می توان داشت آن است که پرده اصلی را از یک حریر ساده سفید رنگ انتخاب کرد و والان هایی از پارچه ای به رنگ کالباسی را در دو طرف آن آویزان نمود. چنین پرده ای که ظاهر بسیار شکیل و زیبایی هم دارد برای جایی نظیر سالن پذیرایی بسیار مناسب خواهد بود. پارچه های نسبتا ضخیمی که به عنوان والان مورد استفاده قرار می گیرند، چه به صورت ساده و یکدست و چه طرح دار که دارای رنگ کالباسی است، گزینه بسیار عالی برای یک خانه مدرن و شکیل به شمار می رود. پرده های والان دار به رنگ کالباسی می توانند به شکل های متفاوتی نصب شوند. مثلا اینکه والان کالباسی رنگ در دو طرف پرده آویزان شود، والان در یک طرف نصب گردد، بر روی والان یک پرده حریر سفید نازک آویزان گردد، والان ها از دو طرف جمع شوند یا آنکه آویزان باقی بمانند، و مدل های دیگری که بسته به سلیقه هر کس می تواند متفاوت باشد.
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی

چیدمان خانه ای با پرده کالباسی رنگ

پس از آشنایی با انواع پرده های کالباسی رنگ می توانیم موضوع بهترین دکوراسیون با استفاده از این پرده های زیبا را مطرح کنیم. اولین چیزی که در رابطه با چیدمان خانه با پرده کالباسی رنگ وجود دارد، ست بودن این رنگ با رنگ دیگر وسایل است. رنگ پرده باید با رنگ مبلمان و حتی دیوار ها هماهنگ باشد. در ادامه به طور دقیق تری به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

  • ست بودن رنگ دیوار ها و پرده کالباسی رنگ: هنگامی که شما رنگ کالباسی را به عنوان تم رنگی اصلی خانه تان انتخاب کرده اید، ممکن است بخواهید دیوار های خانه را با این رنگ پوشش دهید. اما باید بدانید که اگر پرده کالباسی رنگ بر پنجره های تان نصب شده است، بهتر است رنگ دیوار های اطراف پنجره به رنگی غیر از کالباسی باشد. مثلا رنگ های سفید یا طوسی روشن و یا کرم انتخاب های خوبی برای رنگ دیوار کنار پرده به شمار می روند.
  • هماهنگی رنگ مبلمان و پرده کالباسی رنگ: معمولا رنگ پرده را با رنگ مبل ها ست می کنند. در خانه ای با مبلمانی به رنگ کالباسی یا صورتی چرک، پرده کالباسی رنگ بهترین انتخاب خواهد بود. اگر مبلمان تان به صورت دو رنگ است، مثلا مبل کالباسی و طوسی، یا مبل کالباسی و کرم، می توانید این دو رنگ را در پرده تان نیز داشته باشید. مثلا یک حریر دو رنگ طوسی و کالباسی یا کرم و کالباسی بر پنجره نصب کنید یا اینکه والان های پرده را از پارچه ای طرح دار که دارای این رنگ ها هستند، انتخاب نمایید.
  • فرش و پرده کالباسی رنگ: رنگ فرش نیز می تواند تاثیر زیادی بر یک دکوراسیون کالباسی رنگ داشته باشد. فرش و پرده باید دارای رنگ هایی نزدیک به هم باشند. خوب است که برای چنین دکوراسیونی از فرشی استفاده شود که در آن رنگ های کرم و صورتی یا طوسی و صورتی وجود داشته باشد. هم فرش های سنتی ایرانی و هم فرش های مدرن ساده برای استفاده در چیدمان مناسب هستند. پیشنهاد می شود که اگر مبلمان تان کالباسی است، فرش را با زمینه کرم و طرح های کالباسی انتخاب کنید به گونه ای که رنگ غالب فرش روشن باشد و جلوه مبل و پرده تان را تحت تاثیر قرار ندهد.
  • اکسسوری ها و پرده کالباسی رنگ: در خانه ای با پرده کالباسی رنگ و به طور کلی دکوراسیونی با این تم رنگی باید اکسسوری ها و لوازم دکوری و تزیینی را هم به گونه ای انتخاب کرد که با این رنگ هماهنگی داشته باشند. بهترین توصیه یا پیشنهاد برای این کار استفاده از یک رنگ تیره و پرکنتراست برای تعدادی از دکوری های خانه است. برای مثال می توانید یکی دو شیشه تزیینی با رنگ آبی تیره را در جایی نزدیک مبلمان یا پرده قرار دهید. یا مثلا برای کلاهک آباژور از پارچه ای طرح دار با رنگی پر کنتراست استفاده نمایید. دیگر اکسسوری ها را می توانید مطابق با تم رنگی خانه مثلا سفید و کالباسی، کرم و کالباسی، طوسی و کالباسی یا انتخاب های دیگر چیدمان نمایید. به طور کلی رنگ های سفید، کرم، طوسی های روشن و تیره، آبی تیره، آبی کله غازی، نقره ای، طلایی، سبز تیره، رنگ چوب، سربی، دودی، فلفل نمکی و سبز سدری یا زیتونی روشن و چرک با رنگ کالباسی هماهنگی و همخوانی خوبی دارند.
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی
پرده کالباسی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<