کابینت سفید و طلایی فضایی درخشان در آشپزخانه تان ایجاد می کند

چیدوپلاس 02 مرداد 1400

کابینت یکی از اساسی ترین عناصر در دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه است و اولین چیزی است که به محض ورود به آشپزخانه به چشم می آید، پس باید از رنگ و مدلی انتخاب شود که در نگاه اول تاثیر گذاری خوبی ایجاد کند و با سایر وسایل نیز هماهنگی عالی داشته باشد. معمولا ساعات زیادی از روز را در آشپزخانه می گذرانیم و اگر میز غذا خوری در آشپزخانه باشد وعده های غذایی را هم در آنجا میل می کنیم. پس باید به چیدمان و خصوصا انتخاب کابینت ها توجه ویژه ای نشان دهیم و بهترین رنگ و طرح را متناسب با سلیقه، متراژ و میزان نور آشپزخانه برای آن در نظر بگیریم.

ترکیب رنگ سفید و طلایی در کابینت برای هر خانه و آشپزخانه ای مناسب است. چه آشپزخانه تان کوچک و کم نور باشد و چه بزرگ و پر نور، کابینت سفید و طلایی زیبایی خود را به خوبی نشان خواهد داد. فضای بزرگ و روشن آشپزخانه هایی که دارای پنجره نورگیر هستند و تابش نور خورشید بر رنگ طلایی این کابینت ها موجب زیباتر شدن فضا می گردد. همچنین در آشپزخانه های کوچک که دارای نور کافی نیستند، رنگ سفید موجب دلبازتر شدن فضا و رنگ طلایی باعث گرم تر شدن محیط می گردد. البته اینکه رنگ غالب کابینت ها را سفید انتخاب کنید یا طلایی در چیدمان شما تاثیر گذار خواهد بود. پیشنهاد می شود در آشپزخانه های کوچک کابینت ها را سفید و تنها برای بعضی قسمت ها از رنگ طلایی استفاده نمایید.

کابینت سفید و طلایی از نوع های گلاس

در کابینت از نوع های گلاس پوشش روی کابینت ها براق بوده و نور را منعکس می کند و این انعکاس نور باعث می شود تا فضای آشپزخانه بزرگ تر و تمیزتر به نظر برسد. کابینت های گلاس سفید و طلایی به شکل های مختلفی ساخته می شوند؛ در بعضی از آنها تمامی کابینت ها به رنگ سفید و های گلاس هستند و در قسمت های کوچکی مانند فضای بین درب ها، نوار زیر کابینت ها، رویه کابینت و یا یک یا چند کشو از رنگ طلایی استفاده شده است؛ همچنین دستگیره کابینت ها را نیز از رنگ طلایی می توان انتخاب کرد. در بعضی دیگر نیز به انتخاب مشتری ردیف پایین کابینت از رنگ سفید و ردیف بالا از رنگ طلایی انتخاب می شوند.

خوبی کابینت سفید طلایی براق آن است که اولا فضای آشپزخانه را پر نور تر نشان می دهد و ثانیا تمیز کاری و پاک کردن آن راحت تر است. همچنین با ایجاد نور پردازی به رنگ آفتابی مثل استفاده از نور های سقفی و یا ریسه های نوری بین کابینتی و همچنین نور مخفی فضای آشپزخانه گرم تر و صمیمی تر می گردد. در آشپزخانه با کابینت سفید و طلایی از نوع های گلاس چیدمان دیگر وسایل و همینطور کاشی بین کابینتی مورد استفاده نیز مهم خواهد بود.

کابینت های گلاس سفید طلایی
کابینت های گلاس سفید طلایی
کابینت های گلاس سفید طلایی
کابینت های گلاس سفید طلایی
کابینت های گلاس سفید طلایی
کابینت های گلاس سفید طلایی

کابینت های گلاس سفید و طلایی اکلیلی

یک مدل کابینت های گلاس به صورت اکلیلی ساخته می شود و طرفداران زیادی هم برای خود دارد. ساخت این کابینت ها به این گونه است که روکش کابینت که از جنس پلکسی گلاس است دارای اکلیل بوده و براقیت آن بیشتر است. حال اگر در چنین کابینتی از رنگ طلایی براق و اکلیلی هم استفاده شود که دیگر تمام فضای آشپزخانه سرشار از نور و درخشندگی خواهد شد. در این کابینت ها می توان چیدمان را به شکلی در نظر گرفت که قسمت های بیشتری به رنگ طلایی اختصاص یابد. مثلا می توان یک ردیف کابینت به علاوه دستگیره ها را به رنگ طلایی انتخاب کرد و به این ترتیب جلوه آشپزخانه را به شدت متفاوت و خاص نمود.

کابینت سفید و طلایی از نوع ام دی اف

کابینت ام دی اف رایج ترین نوع کابینتی است که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت آنها در مقایسه با کابینت های گلاس ارزان تر است و بنابراین بیشتر مورد انتخاب قرار می گیرند. این کابینت ها بر خلاف کابینت های های گلاس ظاهری مات دارند و برخی از آنها دارای بافت هایی بر روی خود هستند. در این کابینت ها بر اساس شکل و طرح کابینت، از رنگ طلایی در بعضی از قسمت های آن استفاده شده است. مثلا درب کابینت دارای خطوط عمودی و افقی است که این خطوط با رنگ طلایی رنگ آمیزی شده اند. همچنین اگر کابینت در آشپزخانه های مجلل نصب شود از تزیینات منبت کاری ساده طلایی رنگ بر روی آنها استفاده می گردد.

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران سفید و طلایی بیشتر در آشپزخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و فضای آشپزخانه را به کلی دگرگون می سازند. رنگ سفید و طلایی در کابینت ممبران جذابیت و زیبایی فوق العاده بالایی داشته و با ظرافت خاصی که در خود دارد موجب می شود تا آشپزخانه چیدمانی بسیار خاص و ویژه پیدا کند. در این کابینت ها معمولا زمینه کار را سفید در نظر می گیرند و از رنگ طلایی به میزان کم بر روی آن استفاده می کنند. کابینت های ممبران سطحی مات دارند و در کنار دستگیره ها و شیر آلات طلایی رنگ و براق زیبایی فوق العاده ای از خود نشان می دهند. کابینت ممبران قیمت بالایی دارد و به همین دلیل است که در آشپزخانه های لوکس از کابینت ممبران استفاده می شود. این کابینت ها هم در طرح های کلاسیک و هم مدرن ساخته می شوند اما نوع کلاسیک این کابینت ها رایج تر است.

کابینت ممبران سفید طلایی
کابینت ممبران سفید طلایی
کابینت ممبران سفید طلایی

چیدمان آشپزخانه یا با کابینت سفید و طلایی

اگر کابینت هایی با این ترکیب رنگی را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده اید، می توانید کاشی های بین کابینتی را نیز به رنگ طلایی نصب کنید تا هماهنگی فوق العاده ای در آن مکان ایجاد گردد. همچنین باید بدانید که بهتر است تا جای ممکن روی کابینت ها را خلوت نگه دارید و با قرار دادن وسایل مختلف آن را شلوغ نکنید، زیرا با این کار جلوه کابینت ها را از بین خواهید برد. اگر در آشپزخانه میز ناهار خوری گذاشته اید، بهتر است میز تان هم به رنگ سفید باشد و بر روی آن یک رومیزی با طرح های ساده و آبرنگی بیاندازید. وجود رنگ های شارپ و تیز در قسمت های مختلف آشپزخانه هارمونی به وجود آمده توسط رنگ های سفید و طلایی را بر هم می زند و چه بهتر که این اتفاق صورت نگیرد. قرار دادن گیاه های سبز و گل های رنگی و تازه بر روی میز به بیشتر شدن جلوه و زیبایی کابینت های سفید و طلایی کمک خواهد کرد.

درباره انتخاب وسایل برقی آشپزخانه مانند یخچال، لباسشویی، فر برقی، ماشین ظرفشویی و سایر وسایلی که در کابینت ها جای مشخصی دارند، باید گفت که رنگ های سفید، نقره ای و بژ بیشترین هماهنگی را با کابینت های سفید و طلایی خواهند داشت. در مورد سینک ظرفشویی هم باید گفت که سینک های سنگی که به رنگ های سفید، کرم، طلایی هستند به عنوان بهترین گزینه در این رابطه مطرح می شوند. انتخاب شیرآلات نیز بر اساس این تم رنگی و در واقع به رنگ طلایی انتخابی عالی خواهد بود.

کابینت های گلاس سفید طلایی
کابینت های گلاس سفید طلایی
کابینت های گلاس سفید طلایی

خانه ایده آل خود را بسازید:

جدیدترین مدل های کابینت دو رنگ شیک و جذاب برای خانه های امروزی

میز ناهار خوری طلایی، یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای ایرانی هاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<