رنگ نقره ای و ایجاد یک دکوراسیون لوکس و درخشان در خانه

چیدو پلاس 09 فروردین 1401

تا به حال به داشتن یک دکوراسیون نقره ای فکر کرده اید؟ قصری درخشان که هر نقطه اش انعکاس زیبایی و پاکیزگی و صلح است. رنگ نقره ای این کار را برای دکوراسیون خانه شما انجام می دهد، کافیست همه چیز را به آن بسپرید! نقره ای می تواند خانه شما را بزرگ و پر نور کند. پس اگر متراژ خانه تان کوچک است و به دنبال بهترین رنگ ها برای چیدمان آن می گردید، نقره ای را از قلم نیاندازید. همچنین این رنگ می تواند فضایی بسیار لوکس و لاکچری را در خانه تان ایجاد کند. سالن پذیرایی بهترین میزبان برای رنگ نقره ای خواهد بود و استفاده از امکاناتی که این رنگ در اختیارتان قرار می دهد، به جذاب تر شدن فضای خانه کمک زیادی خواهد کرد.

استفاده از رنگ نقره ای در دکوراسیون خانه

نقره ای رنگی ما بین سفید و طوسی است اما با درخشندگی فراوان، پس می توانید از این دو رنگ در کنار رنگ نقره ای در دکوراسیون خانه استفاده نمایید. رنگ مبلمان، پرده ها، لوستر و آباژور، لوازم دکوری و حتی دیوار ها با نقره ای بسیار زیبا و پر زرق و برق خواهد شد. در خانه ای با چیدمان نقره ای رنگ به کارگیری پارچه های نقره ای اکلیلی که درخشندگی خاصی دارند در زیباتر شدن دکوراسیون موثر است. در ادامه هر کدام از بخش های چیدمان خانه با رنگ نقره ای به طور مجزا بررسی خواهد شد.

  • دیوار ها و کاربرد رنگ نقره ای در دکوراسیون

وقتی بخواهید دیوار های خانه را نقره ای کنید، باید از کاغذ دیواری های نقره ای رنگ استفاده نمایید. انواع و اقسام این کاغذ دیواری ها در طرح های مختلف در بازار موجود است که می توان آنها را انتخاب نمود. بعضی از این کاغذ دیواری ها دارای طرح های نقره ای براق و آینه ای هستند و بعضی دیگر طرح هایی مات و اکلیلی دارند. پیشنهاد می شود دیوار های خانه را با کاغذ دیواری های ساده و طرح دار نقره ای رنگ به گونه ای چیدمان نمایید که میزان نقره ای در خانه بیش از حد لازم نشود. برای مثال می توان یک یا دو دیوار را به کاغذ دیواری نقره ای رنگ اختصاص داد.

  • مبلمان و استفاده از رنگ نقره ای در دکوراسیون

برای سالن پذیرایی هم می توان از مبلمان کلاسیک و هم از سبک های مدرن استفاده نمود. در سبک کلاسیک مبل های چوبی و استیل و یا سلطنتی به رنگ نقره ای در بازار موجود است که به راحتی می توان آنها را تهیه کرد. این مبل ها را می توان با پارچه های روکش اکلیلی ساده یا طرح دار پوشش داد و از درخشندگی و زیبایی آنها بهره مند شد. حتی می توان چوب مبلمان را سفید در نظر گرفت و تنها پارچه روکش را نقره ای ساده یا طرح دار انتخاب نمود. مبل های راحتی نیز با پارچه های نقره یا رنگ زیبایی خاصی پیدا می کنند و در دکوراسیون های فلزی و استیل مدرن از این مبل ها می توان به خوبی استفاده کرد.

  • انتخاب وسایل روشنایی از جمله لوستر به رنگ نقره ای در دکوراسیون

یکی از موارد مهم در دکوراسیون نقره ای رنگ استفاده از وسایل روشنایی مانند لوستر، چراغ های دیواری و آباژورهایی است که در آنها از رنگ نقره ای استفاده شده است. برای خرید این وسایل بهتر است به سراغ آنهایی بروید که در ساخت شان از فلز و استیل براق استفاده شده و کریستال های شفاف و درخشانی از آنها آویزان گشته است. البته استفاده از شیشه نیز بجای استیل در دکوراسیونی به رنگ نقره ای بسیار عالی خواهد بود و پیشنهاد خوبی است.

  • وسایل و لوازم دکوری و تزیینی و کاربرد رنگ نقره ای در آنها

هنگامی که از رنگ نقره ای در دکوراسیون استفاده می شود موضوع وسایل دکوری اهمیت ویژه ای پیدا می کنند. این رنگ یکی از پر طرفدار ترین رنگ ها در بین مردم در حوزه وسایل تزیینی و دکوری است. انواع وسایل از آینه های نگین کاری شده گرفته تا دیوار کوب های تزیینی که در آنها از این رنگ زیبا استفاده شده است، برای زیباتر کردن چیدمان وجود دارد. در دکوراسیون کلاسیک استفاده از آینه و شمعدان های نقره، مجسمه های عتیقه نقره ای، گلدان های فلزی و غیره همگی زیبایی بخش خانه خواهند بود.

  • استفاده از رنگ نقره ای در دکوراسیون اتاق خواب

از نقره ای نه تنها در سالن پذیرایی که در اتاق خواب زوج ها نیز می توان استفاده کرد. با اینکه همواره پیشنهاد می شود که از رنگ های گرم برای اتاق خواب زوج ها استفاده گردد اما رنگ نقره ای آنقدر جذاب و زیبا هست که همه را در این زمینه متقاعد نماید. از رنگ نقره ای در اتاق خواب برای رو تختی، میز آرایش فلزی و آینه به همراه قاب استیلش، آینه کاری های روی دیوار و لوازم دکوری استفاده می شود.

رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای

رنگ نقره ای با چه رنگی ست میشه؟

در پاسخ به این سوال که رنگ نقره ای با چه رنگی ست میشه؟ باید گفت که بهترین رنگ ها که به عنوان مکمل رنگ نقره ای معرفی می شوند، سفید، صورتی روشن، آبی است. البته از رنگ طلایی هم می توان در کنار نقره ای استفاده نمود. ست رنگ نقره ای با هر کدام از رنگ های گفته شده منجر به یک چیدمان نسبتا سرد و پر نور خواهد شد.

  • ست رنگ نقره ای و سفید

اگر می خواهید فضای رنگی خانه تان به سمت بیشترین میزان نور و روشنی برود، از ست رنگ نقره ای و سفید استفاده نمایید. البته برای بهتر شدن دکوراسیون می توانید در قسمت هایی از خانه یک رنگ روشن دیگر نظیر آبی فیروزه ای یا صورتی روشن هم به کار گیرید. سفید به عنوان مکمل رنگ نقره ای باعث می شود تا همه جا تمیز و پاکیزه به نظر برسد.

  • ست رنگ نقره ای و یاسی یا صورتی چرک

برای آنکه فضای دکوراسیون نقره ای تان کمی رنگ و لعاب شادتر و سر زنده تری بگیرد، پیشنهاد می شود از رنگ صورتی و یاسی در کنار نقره ای استفاده کنید. به این ترتیب هم فضای خانه بهاری تر می شود و هم وجود این رنگ ها موجب خارج شدن فضای خانه از کسل بودن خواهد شد. برای زیباتر شدن دکوراسیون حتی می توان از رنگ های شارپ تری در قسمت های مختصری از خانه استفاده کرد. این رنگ ها در قالب گل های طبیعی، تابلو های نقاشی و چیزهایی از این دست عالی خواهد بود.

  • ست رنگ نقره ای و بژ

به عنوان دیگر مکمل رنگ نقره ای می توان رنگ بژ را مثال زد. این رنگ با ماهیت گرم بودنش اندکی از سرمای نقره ای را می کاهد و در متعادل کردن فضا نقشی موثر دارد. از رنگ بژ در مبلمان، دیوار ها و یا رو تختی در کنار نقره ای می توان استفاده نمود.

  • ست رنگ نقره ای و آبی

برای آنکه چیدمان خانه تان بیش از حد بی رنگ به نظر نرسد، می توان در کنار رنگ نقره ای از رنگ آبی استفاده کرد. هم آبی های روشن و هم تیره در کنار رنگ نقره ای زیبایی بی اندازه ای را ایجاد می کنند. همچنین فضا را از یکنواختی خارج کرده و به سمت نوعی تنوع بصری پیش می برند. بنابراین می توان آبی را به عنوان یک مکمل رنگ نقره ای معرفی نمود.

رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای
رنگ نقره ای

خانه ایده آل خود را بسازید:

موکت طوسی و ایجاد بهترین دکوراسیون با این رنگ در خانه

میز ناهار خوری طوسی و بهترین ترکیبات رنگی برای ست کردن آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<