ویدیو: میزهای کار جمع شونده مناسب برای کار کردن در محیط های کوچک آپارتمانی

بسیاری از افراد کار کردن در داخل منزل را به دلیل مزایایی مانند انتخاب ساعت کاری به دلخواه و گذراندن وقت بیشتر با خانواده و … به کار کارمندی ترجیح می دهند، برای این افراد داشتن یک میز کار از واجبات دکوراسیون خانه است و از آنجایی که در خانه های کوچک امروزی معمولا فضای مستقلی به عنوان اتاق کار وجود ندارد، وجود میزهای کار از نوع جمع شونده می تواند مفید باشد، میز کار نقش بسیار مهمی در کیفیت و راحتی حین انجام کار دارد، میز کار خوب می‌تواند باعث شود خستگی دیرتر به سراغ افراد آید و این موضوع بر روی عملکرد و نتیجه نهایی کار تأثیر خواهد گذاشت، میزهای کار علاوه بر راحتی باید از ظاهر خوبی نیز برخوردار باشد تا در دکوراسیون کلی یک فضا به عنوان یک عنصر ناهمگون دیده نشوند. نکته بسیار مهم دیگری در مورد میز کار وجود دارد و آن کارآمد بودنش در محیط خانه می‌باشد؛ یک میز کار بیش از اندازه بزرگ و بدون فضای مناسب، نمی‌تواند مناسب باشد. میز کار باید با توجه به نیازهای استفاده کننده آن طراحی شود و علاوه بر تامین نیازها، محیط اطراف خود را شلوغ جلوه ندهد. میزهای کار جمع شونده برای رفع این مشکلات می تواند گزینه مناسبی باشد. این مدل میز ها معمولا فضای کمی را اشغال میکند و به صورتی طراحی شده اند که می توانند بیشتر نیازهای مربوط به تامین فضا برای جا دادن سایر وسایل را برطرف کنند همچنین پس از جمع شدن از ظاهر زیبایی نیز برخوردار هستند. طراحی میز های جمع شونده به روش ها و مدل های گوناگونی می باشد که شما می توانید بسته به شرایط محل قرارگیری میز کار در منزل و یا محل کار خودتان آن را انتخاب کنید. در این ویدیو چند مورد از انواع میزهای کار جمع شونده را مشاهده می کنید.

میزهای کار جمع شونده طراحی های متفاوتی دارند؛ یکی از طراحی‌های مناسب آن ها برای فضای کوچک، طراحی به صورت باکس می باشد؛ این مدل معمولا به دیوار متصل است و با باز کردن درب روی باکس می توان آن را به یک میز کار تبدیل کرد، این مدل همان طور که در عکس های زیر میبینید در اشکال مختلف قابل طراحی اند. یکی دیگر از استفاده های کاربردی که می توان از میزهای تاشو متصل به دیوار کرد، استفاده به عنوان تابلو می باشد. فرض کنید یک تابلو بر روی دیوار دارید که با خم کردن آن بر روی زمین، از پشت آن به عنوان صفحه اصلی میز کار استفاده می کنید.

از دیگر مدل های متصل به دیوار می توان به مدل های نردبانی تزئینی اشاره کرد، این مدل شامل طبقاتی برای قرار دادن وسایل تزئینی می باشد که با جلو آمدن یکی از طبقات می توان از آن به عنوان میز کار استفاده کرد. میز های جلو مبلی باز شونده نیز می‌توانند برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب باشند، این مدل ها همان میز جلو مبلی های ساده اند که با تعبیه یک جک در زیر صفحه رویی آنها می‌توان صحفه را بالاتر آورد.

میز تاشو
میز تاشو
میز تاشو
میز تاشو
میز تاشو
میز تاشو

اگر میخواهید شلوغی میز کارتان دیده نشود می توانید با استفاده از درب های تاشو میز کار خود را پنهان کنید ‌ این مدل برای میز کار هایی که در گوشه و یا بین دو فضا قرار گرفته اند، مناسب تر است. استفاده از فضاهای گوشه و یا فرورفته به عنوان محل میز کار می‌تواند بسیار هوشمندانه باشد؛ زیرا این فضا ها به طور کلی فضاهایی سوخته و پرت محسوب می شود و میز کار می‌تواند هویتی مناسب به آنها بدهد. همچنین این مدل فضاها به دلیل دید بسته ای که به کل فضا دارند می تواند مانع از در معرض دید بودن شلوغی فضای میز کار می شوند. اگر فضای فرو رفته و گوشه ای در خانه ندارید و می خواهید میز کارتان همچنان دور از چشم باشد و در فضای کلی دیده نشود؛ می‌تواند از یکی از بخش های کمد دیواری تان استفاده کنید و با خالی کردن یک قسمت از فضای کمد دیواری و استفاده از رویه آن به عنوان صفحه جمع شونده میز کار، یک میز کار کوچک و مخفی برای خود درست کنید.

میز تاشو
میز تاشو
میز تاشو

زیر پله ها نیز یکی دیگر از فضاهایی هستند که می‌توان استفاده بسیاری از آن‌ها کرد، استفاده به عنوان محل کار و قرار دادن میز کار راه حل مناسبی برای استفاده از این فضاها می باشد. می توان از زیر پله به عنوان میز کار کودک و نوجوان استفاده کرد و حتی آنها را تبدیل به کتابخانه یا یک محل دنج کرد. به طور کلی میز های جمع شونده انتخاب خوبی برای خانه های کوچک و فضاهای محدود میباشند، این میزها می‌توانند کارها و فضای شما را ساماندهی کنند و همچنین ظاهر زیبای آنها زینت بخش خانه تان باشد.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز کارتان را اینگونه بچینید و از کار کردنتان لذت ببریدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<