بهترین دکوراسیون خانه های دنج و صمیمی ایرانی

دنج و صمیمی، دو لغت پر استفاده ی معرفی کننده ی منزل ایرانی هستند، به این دلیل که ایرانی ها معمولا خونگرم و مهمان نواز اند و ترجیح میدهند فضای نشیمن و پذیرائی دلگرم کننده و مناسبی داشته باشند. در منازل ایرانی عناصر ثابتی وجود دارند که نشانگر فرهنگ و پیشینه ی تاریخی ما هستند فرش ایرانی، گلدان های زیبا، کتابخانه ی شخصی و گوشه های دنجی برای خلوت و دورهمی های دوستانه که خانه ی ما را دنج و صمیمی میکند. تاریخ چند هزارساله و غنی ایران نه تنها در خانه های ایرانی بلکه در گوشه و کنار و نقاط مختلف دنیا دیده میشود. ایرانیان استاد تولید صنایع دستی فاخر و استفاده ی هنرمندانه از رنگ ها هستند و این زیبایی ها جزو همیشگی خانه های ما بوده است. با دیدن تصاویری از چیدمان منازل ایرانی و ایده های خلاقانه ی استفاده از عناصر سنتی، میتوانیم مواردی کلی برای رسیدن به بهترین دکوراسیون منزل ایرانی توصیف کنیم. برای داشتن یک چیدمان فوق العاده در منزل خود با ما همراه باشید :

رنگ های اصیل

دنیای رنگ ها همیشه در زندگی ما نقش ویژه ای داشته و هراسی برای استفاده از رنگ های تند و شاد در دکوراسیون منزل ایرانی وجود ندارد. از رنگ های پر کاربرد دکوراسیون های سنتی و مدرن ایرانی از گذشته تا امروز، میتوان به کرم، قهوه ای، قرمز، سفید و سرمه ای اشاره کرد که فضا را دلگرم کننده میکنند و حس آرامش به افراد میدهد. قرمز رنگ شادی، هیجان، شانس، اشتیاق و رنگ نیروی پر جنب و جوش زندگی تعبیر می شده است و در بسیاری از وسایل مانند فرش های لاکی و پشتی ها به کار می رفته، رنگ کرم و قهوه ای، رنگ زایش و باروری و نمایانگر خاک و زمین است. سفید، رنگ خلوص و پاکی و نمادی از صلح و دوستی است و زرد نشانه ای از تابش خورشید است و نمادی از آفتاب بخشنده و گرم بوده است.

وسایل چوبی حیات بخش

ترکیبات و تزئینات صنایع چوبی در دکوراسیون منزل غوغا میکنند. مبلمان سنتی و کلاسیک ایرانی از زیباترین دست سازه ها برای دکوراسیون هستند. شما میتوانید انواع مبلمان زیبای ایرانی را در کنار روکش های چرمی یا مخملی در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. عنصر چوب باعث زیبایی ظاهر خانه میشود، بطوری که بسیاری از ترند های امروزه لوازم خانگی، بصورت انحصاری لوازم چوبی مدرن یا سنتی تولید میکنند که اصالت را در خانه حفظ میکند و دکوراسیون شما را به روز نگه میدارد. همچنین استفاده از لوازم چوبی مثل آینه و کنسول، صندوقچه های چوبی یا صندلی های راحتی، حس نوستالژیک دلنشینی به منزل میدهد.

آجر دکوراتیو

متریال آجر پیوندی بین ایران قدیم و جدید است که امروزه به شکل مدرن و کاربردی تری تحت عنوان پانل آجری یا دیوارپوش های آجری به فروش میرسد. دیوار پوش های آجری بسیار پر فروش هستند و بنابر نوع آجر، جلوه ی وینتیج یا مدرنی در خانه ایجاد میکنند که باعث برقراری صمیمیت و گرمی در منزل میشود. یک شومینه ی آجری میتواند یک عنصر دکوراتیو و بسیار پرکاربرد برای فصول سرد باشد.

نقش و نگار ایرانی

فرش ایرانی تمام چیزی است که میتواند یک منزل را به لوکس ترین یا اصیل ترین دکوراسیون تبدیل کند. فرش های ایرانی پر از نقوش زیبا و با مفهوم و خطوط هندسی با استفاده ی هوشمندانه از رنگ ها هستند که در نشیمن خانه ی ما معجزه میکنند. فقط کافی است مطابق با نوع مبلمان و سبک چیدمان منزل، فرش درستی را انتخاب کنیم.

دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
iranian decor 9
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی

نشیمن گرم و صمیمی

منزل هر ایرانی به یک نقطه ی دنج برای یک عصر دلپذیر و فرار از همهمه ی شهر نیاز دارد. این محل برای مطالعه ی کتاب مورد علاقه، خوردن عصرانه و دورهمی های دوستانه استفاده میشود که میتواند فضای بالکن شما یا گوشه ای از نشیمن باشد. شما میتوانید بالکن را بوسیله ی گل و گیاه و لوستر های کاموایی تزئین کنید و یک فضای دنج بسازید. یا میتوانید در نشیمن خود این فضا را صرفا با رنگ کردن یک دیوار داشته باشید و میز و صندلی متفاوتی کنار دیوار بگذارید.

قدرت صنایع دستی

یکی از ویژگی های بارز برای داشتن یک چیدمان عالی در منزل ایرانی، استفاده از صنایع دستی و تزئینات است که باعث میشود چشم هر بیننده ای به آن جلب شود. به طور مثال اگر میخواهید توجه را به فضای نشیمن متمرکز کنید، باید یک عنصر تزئینی در آن قسمت قرار بدهید تا بافت خواناتری برای جلب توجه داشته باشید. وسایل دست ساز و سنتی مثل کوسن های سوزن دوزی، گلیم های اناری و گلدانهای کوچک سفال رنگی همه تزئینات سنتی و ماندگاری هستند که به منزل ما روح جدیدی میدهند و حس شادی را در دل خانه، زنده نگه میدارند.

طبیعت نشاط آور

در گذشته خانه های ایرانی حیاط دار بودند و باغچه ی پر از گلی داشتند. دکوراسیون های مدرن امروزه هم خالی از لطف نیستند و گلدان های شیک و زیبا را به محیط خانه آوردند. گل های آپارتمانی زیبا در نشیمن یا فضای تراس حس زیبایی و نشاط را در منزلتان تزریق میکنند، میتوانید از پایه گلدان های جذاب چوبی یا حصیری به این منظور استفاده کنید.

نوستالژی های دوست داشتنی

رادیوی قدیمی پدربزرگ، تلفن های رنگی و ظروف قدیمی گلدار شاید در نگاه اول وسایل کهنه و بدرد نخوری باشند اما سالها خاطره ی کودکی ما پشت آنها پنهان شده است و میتوانند یک وسیله ی یادگاری بسیار خاص در خانه ی ما باشند. استفاده از یک عنصر سنتی یا در واقع المان ایرانی در منزل برای داشتن یک دکوراسیون زیبای ایرانی بسیار لازم است. شما میتوانید یک میز قدیمی، کاناپه ی کهنه یا چمدان از مد افتاده ای را بازسازی کنید و دوباره در یک قسمت از منزل خود استفاده کنید.

قاب های با اصلت

مسلما ما تصاویر یادگاری زیادی از خانواده و لحظات تفریح با دوستانمان داریم که میتوانیم با قاب های نامنظم در شکل های دلخواه دیوار ها را تزئین کنیم. دیوار روبروی تلویزیون، راهرو و دیوار ناهارخوری بهترین فضا برای این کار است، ما حتی میتوانیم از تابلو های اصیل با نقوش اساطیری و سنتی برای فضای نشیمن و ناهارخوری استفاده کنیم.

دکوراسیون داخلی یک خانه بیانگر خلق و خو و شخصیت صاحبخانه است و هر فرد با قرار گرفتن در فضای نشیمن منزل شما و بررسی لوازم داخلی و رنگ ها میتواند به حالات روحی و طرز تفکر شما تا حدودی اشراف داشته باشد. برای داشتن یک دکوراسیون متفاوت، اول از همه باید علایق و خواسته های خود را بشناسید؛ در مرحله بعد از تصاویری که افراد از منازل خود در شبکه های اجتماعی منتشر میکنند ایده بگیرید و در نهایت اصولی که باعث میشوند حال و هوای منزل شما اصیل و ایرانی باشد را در نظر بگیرید تا خانه ای پر از حس نشاط و سرزندگی داشته باشید.

دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی
دکوراسیون منزل ایرانی

خانه ایده آل خود را بسازید:

اگر به دکوراسیون سنتی و ایرانی علاقه مندید این مطلب برای شماست

فرش مدرن یا سنتی؟ ماشینی یا دستباف؟ کدام یک را برای خانه ام بخرمدیدگاه کاربران

  1. زهرا امینی در

    گل و گیاه واقعا حال و هوای خونه رو عوض می کنن. به نظر من وجود گل طبیعی در خونه به صمیمی تر شدن و قشنگ تر شدن فضا خیلی کمک میکنه

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<