ویدیو: انواع مدل های پارتیشن و جدا کننده برای منزل و محل کار

چیدوپلاس 21 اسفند 1396 ،

اگر در منزل یا محل کارتان یک پلان باز دارید که میخواهید فضاهای آن را جداسازی کنید، پارتیشن یا تقسیم کننده می تواند این کار را برایتان انجام دهد، بیشترین تصور مربوط به پارتیشن، پارتیشن های چوبی قابل حمل و تاشو است که در سال های قبل از آن استفاده می شد اما امروزه مدل های بسیار زیبایی از پارتیشن با طرح ها و جنس های متنوع قابل ساخت هستند که به خوبی فضاها را از هم جدا میکند.

استفاده بیش از حد از دیوار در یک خانه یا محل کار می تواند حس گرفتگی و کوچکی ایجاد کند، اما مزیت جداکننده ها و پارتیشن ها از هر نوعی که باشد، عبور نور و هوا و بزرگ تر نشان دادن فضاست، از پارتیشن ها برای پوشاندن نواقص معماری مثلا پوشاندن یک ستون که در محل نامناسبی است، نیز استفاده می شود.

پارتیشن ها در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال در منزل برای جدا کردن فضای نشیمن از پذیرایی، یا تقسیم یک اتاق بزرگ به دو اتاق کوچکتر و یا جدا سازی فضای سرویس بهداشتی یا ورودی خانه از سایر فضاها. در مکان های اداری نیز امروزه سازندگان فضاها را تقسیم بندی نمی کنند بلکه این کار را در اختیار کارفرما یا شرکت مورد نظر قرار می دهند تا خودشان بنابر نیاز خود اقدام به پارتیشن بندی نمایند.

همچنین پارتیشن ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که شامل کناف، چوب، فلز، شیشه و یا حتی استند گل می باشد:

  • استفاده از استند گیاهان یا گلدان ها به عنوان پارتیشن، یک راه حل خلاقانه و زیبا برای تقسیم اتاق و فضاهای اداری است.
  • با استفاده از تخته های چوبی نازک ایجاد حریم خصوصی امکان پذیر است، آنها ظاهر ظریفی دارند و طرح‌های متنوع و متفاوتی را می توان توسط آنها پدید آورد.
  • استفاده از قفسه کتاب برای تقسیم یک اتاق یک کاربرد عملی بسیار عالی است، علاوه بر کتاب می توانید از وسایل دکوراتیو نیز در قفسه ها استفاده کنید.
  • پارتیشن های گچی با جدا کننده هایی از جنس کناف نیز به همراه اجزایی همچون باکس‌ها و نورپردازی های بسیار زیبا می تواند جلوه زیبایی به منزلتان بدهد.
  • فلز و شیشه بیشتر در پارتیشن های اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

در ویدیوی زیر مجموعه ای متنوع از عکس ها و مدل پارتیشن جدید ،شیک و زیبا را مشاهده می کنید:

 

 

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<