میز ناهار خوری نقلی و شیک برای خانه های کوچک آپارتمانی

چیدوپلاس 22 فروردین 1400 ،

اگر خانه تان کوچک است و جزو آن دسته از کسانی هستید که فکر می کنید نمی توانید در این خانه کوچک خود میز ناهار خوری قرار دهید، پس حتما این متن را تا انتها بخوانید. امروزه برای هر متراژ خانه، اتاق یا آشپزخانه ای میز ناهار خوری متناسب با آن فضا طراحی و ساخته می شود. پس دیگر جای نگرانی وجود ندارد. همچنین می توان چیدمان میز ها را به گونه ای انجام داد تا کمترین فضای ممکن اشغال شود. با ما همراه باشید تا با چند میز ناهار خوری نقلی، کوچک و شیک آشنا شوید.

انتخاب یک میز ناهار خوری نقلی و کوچک بر اساس فضا

وقتی قصد خرید یک میز ناهار خوری را دارید اولین کاری که باید انجام دهید این است که مکان مورد نظر خود را برای قرار دادن میز در نظر بگیرید و متراژ آنجا را محاسبه کنید. آنگاه می توانید میز ناهار خوری خود را بر آن اساس انتخاب نمایید. برای مثال اگر گوشه ای از خانه را برای قرار دادن میز انتخاب کرده اید، می توانید از میز های مربعی شکل استفاده کنید. اگر قسمتی از فضای خانه که دارای کمی فرورفتگی است را می خواهید به محل میز ناهار خوری اختصاص دهید، میز های ناهار خوری گرد می توانند مناسب باشند. اگر می خواهید میز ناهار خوری را کنار دیوار قرار دهید از میزهای نیم دایره می توانید استفاده کنید.

قرار گیری میز در کنار دیوار

در خانه های کوچک باید از همه فضاها برای قرار دادن وسایل استفاده نمود. یکی از آن فضاها کنار دیوار است، که اتفاقا محلی مناسب برای قرار دادن یک میز ناهار خوری دو نفره کوچک و شیک است. برای کنار دیوار بهتر است یک میز دو نفره مستطیلی انتخاب کنید. میز دو نفره را کاملا به دیوار بچسبانید و از دو صندلی کاملا ساده برای نشستن استفاده کنید. به جای صندلی از چهار پایه نیز می توان استفاده کرد، خوبی چهار پایه این است که به طور کامل در زیر میز فرو می رود و مشکلی از بابت رفت و آمد و برخورد با صندلی نخواهید داشت.

میز ناهار خوری نقلی و کوچک در گوشه خانه

گوشه سالن، در محلی که دیوار ها زاویه ای 90 درجه تشکیل می دهند محلی مناسب برای قرار دادن یک میز ناهار خوری کوچک است. میز را می توانید در گوشه، کاملا به دیوار بچسبانید و برای نشستن تنها از دو صندلی استفاده کنید. تفاوت این کار با میز دو نفره که در بالا گفته شد، این است که در این مورد فضای سطح میز برای قرار دادن وسایل بزرگ تر است. اگر خانواده ای سه یا چهار نفره هستید و حتما باید از صندلی های بیشتر استفاده کنید، می توانید میز را کمی با دیوار فاصله داده، و دو صندلی را به صورت ثابت در آنجا بگذارید.

میز ناهار خوری نیم دایره

بعضی از میز های ناهار خوری کوچک دو یا تک نفره به شکل نیم دایره ساخته می شوند و از یک طرف به دیوار وصل می شوند. خوبی این میز های نیم دایره آن است که می توانند بدون پایه باشند، جای بسیار کمی را اشغال می کنند و حتی می توانند به صورت متحرک ساخته و به دیوار نصب شوند. در نوع متحرک، این میز ها قابل باز و بسته شدن هستند و در هنگامی که استفاده ای ندارند صفحه میز بسته شده و مماس با دیوار قرار می گیرد.

میز ناهار خوری نیمکتی

نوع دیگری از میز های ناهار خوری کوچک و کم جا، میز های نیمکتی هستند. این میز ها معمولا به صورت 4 نفره ساخته می شوند و در آنها به جای استفاده از صندلی از دو نیمکت استفاده می گردد. خوبی این نیمکت ها آن است که تعداد افرادی که می توانند بر روی آن بنشینند، به اندازه یک یا دو نفر قابل افزایش است. این انعطاف پذیری کمک می کند تا نگرانی از بابت مهمان ها نداشته باشید.

میز ناهار خوری کم جا

این میز های کوچک همانطور که از اسمشان پیداست به شکلی ساخته می شوند که حداقل فضای ممکن را اشغال کرده و صرفه جویی زیادی در محیط ایجاد می کنند. میزهای کم جا چهار یا دو نفره دارای صندلی هایی هستند که کاملا در زیر میز فرو می روند و مجموعه میز و صندلی ها تبدیل به یک حجم متمرکز و کلی می شود. این میز ها برای فضای آشپزخانه مناسب هستند و مدل های گرد و مربع آنها با زیبایی و کارایی بالا عنصری موثر در دکوراسیون خانه محسوب می گردند.

میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک
میز ناهار خوری کوچک و شیک

میز ناهار خوری کوچک برای آشپزخانه

خانه های کوچک معمولا آشپزخانه های کوچکی هم دارند، پس محل مناسب و کافی برای قرار دادن میز ناهار خوری وجود ندارد. در این مواقع می توان از یک میز مستطیل شکل کوچک هم به عنوان میز ناهار خوری و هم به عنوان کانتر آشپزخانه و هم جزیره استفاده کرد. اگر کمی ایده و سلیقه به خرج دهید می توانید بخشی از زیر میز را با نصب طبقات و یا کشوهایی، محلی برای قرار دادن بعضی ظروف و وسایل ایجاد نمایید. برای آشپزخانه های کوچک میز ناهار خوری دو نفره گرد نیز پیشنهاد می شود.

مزایای میز های ناهار خوری کوچک

یکی از مهم ترین مزیت های میز های ناهار خوری کوچک این است که به خاطر وزن پایین، سبک هستند و به راحتی قابل جابجایی اند. این موضوع کمک می کند تا در مواقع معمولی از میز استفاده کنید و در اوقاتی که مهمان دارید، میز را به راحتی جابجا کرده و در مکان مورد نظر خود قرار دهید. همچنین بعضی از میز های کوچک دو نفره دارای اجزای متحرکی هستند. به این معنی که پایه این میز ها قابل تا شدن هستند و می توان آنها را در جایی مثل کمد قرار داد. همچنین میز های ناهار خوری کوچک قیمت کمتری هم دارند و خریدشان مقرون به صرفه است.

میز ناهار خوری کوچک و مدرن

اکثر میز های ناهار خوری امروزی که اندازه و ابعاد کوچکی دارند، در سبک های مدرن و به شکل های ساده درست می شوند. بعضی از این میز ها با چوب ساخته می شوند و بعضی با ام دی اف. میز های کوچک فلزی هم یکی از پر طرفدار ترین انواع میز های کوچک و نقلی هستند. در بعضی از آنها هم از چوب و فلز به طور همزمان استفاده می شود و زیبایی فراوانی هم دارند. در این میز های مدرن تنها به زیبایی ظاهر میز توجه نشده است و کارایی آن نیز مورد توجه واقع شده است. برای مثال بعضی از این میز ها به صورت تاشو ساخته می شوند. به این ترتیب که شما برای استفاده آنها را باز می کنید و پس از استفاده آنها را جمع کرده و در جای خود قرار می دهید. در بعضی دیگر هم می توانید میز های 4 نفره کوچک تان را به 6 نفره تبدیل کنید. این طراحی های خلاقانه کمک زیادی به بهینه کردن فضای خانه تان می کند.

میز های ناهار خوری کوچک شیشه ای

اگر به دنبال فضای بیشتر هستید و می خواهید میزی کوچک داشته باشید به طوری که فضای خانه تان گرفته نشود، می توانید از میز های شیشه ای استفاده کنید. این میز ها دارای سطح شیشه ای مقاومی هستند که بر روی یک سه پایه چوبی یا فلزی نصب شده اند. این میز ها به خاطر شیشه ای بودن به لحاظ بصری موجب کوچک جلوه دادن فضا نمی شوند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

نشیمن خانه ام کوچک است، چه کار کنم؟

با یک چیدمان منحصر به فرد در آپارتمان کوچکتان، زبانزد شویدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<