ویدیو: چگونه با تابلو های مختلف یک گالری وال زیبا بسازیم

چیدوپلاس 21 بهمن 1396 ،

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید یک گالری هنری دائمی را در خانه داشته باشید؟ خیلی ها به آثار هنری علاقه مند هستند و از دیدن آنها لذت می برند. اگر شما هم جزو این دسته از علاقه مندان به هنر هستید باید به فکر راهی برای درست کردن یک گالری تمام عیار در خانه خود باشید. ما شما را در این کار همراهی خواهیم کرد. گالری وال یا همان دیوار گالری به دیواری گفته می شود که بر روی آن تابلوهای هنری شامل عکس، نقاشی یا حتی کارت پستال بر روی آن نصب شده و می توان روبه روی آن چند دقیقه ای ایستاد و پا به دنیای خیال انگیز تابلوها گذاشت.

چرا گالری وال؟

شاید برای تان این سوال پیش بیاید که چرا باید در خانه همچین چیزی درست کنیم و اصلا فایده این کار چیست؟ اگر اهل هنر هستید اولین فایده این کار این است که به علاقه خود در مورد داشتن آثار هنری (هرچند کوچک و معمولی) پاسخ داده اید. این کار حال و هوای شما را از نظر روحی بهتر خواهد کرد. صرف وقت جهت انجام چنین کاری و تلاش برای جمع آوری و درست کردن تابلوهایی زیبا کاری بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است.

دومین فایده درست کردن گالری وال آن است که از این طریق یک قدم مثبت در بهتر و زیباتر کردن دکوراسیون منزل خود برداشته اید. همانطور که می دانید نصب تابلو بر روی دیوار یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون داخلی است. تابلو های هنری جزء جدایی ناپذیر چیدمان های امروزی هستند. پس اگر می خواهید چیدمان خانه تان کامل و صحیح باشد، نباید از آویزان کردن تابلو بر دیوار غافل شوید. دلیلی دیگری که درست کردن گالری وال را توجیح می کند این است که فضاهای خالی مانده خانه را با این کار پر می کنید. درست کردن گالری وال یک کار کم هزینه است. شما با صرف مقدار کمی پول یک فضای کامل و عالی ایجاد می کنید. و اما فایده دیگر گالری وال این است که مهمانان تان با ورود به خانه و دیدن این گالری دیواری شگفت زده می شوند و تماشای آن برای شان حتما جذاب خواهد بود. با این کار می توانید یک سرگرمی جالب برای مهمانان فراهم کنید. با اضافه کردن تابلوهای بیشتر یا تعویض تابلوها، می توانید تنوع هم ایجاد کنید. گالری وال برای خود شما و کسانی که به خانه شما می آیند یک موضوع دوست داشتنی است.

چطور یک گالری وال درست کنیم؟

همه ما دیوارهای پر از تابلو یا گالری وال را مخصوصا در یک خانه مدرن دوست داریم. برای ایجاد یک گالری وال عالی، از تابلو های مورد علاقه خود مانند عکس ها، نقاشی ها یا مجسمه های دیواری شروع کنید و سپس چیزهایی مثل کارت پستال های مورد علاقه تان که در تعطیلات جمع کرده اید، جملات انگیزه بخش یا تصاویر خاطره انگیز را به آن اضافه کنید. امکانات شما در ایجاد یک گالری وال بی پایان هستند چون از تصویر هر چیزی که فکرش را بکنید می توانید بهره بگیرید. برای شروع کار لازم نیست تعداد تابلوهای تان به اندازه پر شدن دیوار باشد. با تعداد تابلوی کم شروع کنید و هر چند وقت یک بار تابلویی دیگر به دیوار اضافه کنید. برای درست کردن گالری وال دو راه دارید. راه اول خریدن تابلوهای مورد علاقه تان از گالری ها یا فروشگاه های فروش آثار هنری است. این کار هزینه بیشتری برای تان خواهد داشت. اگر مشکلی از نظر مالی برای تان وجود ندارد، این کار بسیار آسان خواهد بود. کافی است کمی سلیقه به خرج دهید و یک مجموعه تابلوی زیبا خریداری کنید.

راه بعدی برای کسانی است که نمی خواهد هزینه زیادی صرف این کار کنند. همچنین کسانی هستند که علاقه به انجام کارهای هنری دارند و توانایی و خلاقیت کافی برای درست کردن یک مجموعه اثر هنری را در خود می بینند. در ابتدا تمام چیزهایی که دوست دارید به دیوار آویخته شود را جمع کنید. احتمالا این سوال برای تان پیش می آید که دقیقا چه چیزهایی مناسب درست کردن گالری وال است؟

  • می تواند نقاشی های خودتان، یا حتی فرزندتان باشد. لازم نیست نقاشی ها در سطح حرفه ای باشند. همین که به هنر خود بها داده اید و نقاشی های تان را قاب کرده اید عالی است. این کار باعث می شود برای قاب کردن نقاشی های بهتر در کارتان تلاش بیشتری کرده و پیشرفت کنید. همچنین اگر فرزند کوچکی دارید، می توانید نقاشی های او را قاب کنید. با این کار اعتماد به نفس فرزندتان را بالا می برید و به او شخصیت می دهید.
  • می توانید از عکس های خانوادگی استفاده کنید. عکس های زیبا و جالب شما از نوزادی تا بزرگسالی قابلیت قاب شدن و به دیوار آویخته شدن را دارند. عکس های تکی و دسته جمعی، مسافرت ها، عروسی فامیل و آشنایان، پدربزرگ و مادربزرگ، عکس های دوستانه، عکس های روز فارغ التحصیلی و هر عکس دیگری که برای تان مهم و دوست داشتنی است، می تواند به گالری وال شما اضافه شود. با این کار یک گالری وال و در واقع یک آلبوم دیواری خواهید داشت.
  • اگر اهل سفر رفتن باشید، از وسایل و سوغاتی های کوچکی که از هر سفر با خود به خانه آورده اید می توانید استفاده کنید، البته هر وسیله که قابلیت نصب شدن به دیوار را داشته باشد. همچنین از مجسمه های کوچک و خرده ریز هایی که برای تان بلا ارزش است و یا هدیه گرفته اید می توانید استفاده کنید. در این صورت گالری وال شما یک موزه خصوصی و خانگی می شود.
  • پوسترهایی از نقاشی های معروف دنیا مانند آثار ونگوگ، عکس های هنری، پوستر شخصیت های معروف دنیا که به آنها علاقه دارید هم می تواند یک ایده برای ساخت گالری وال باشد.

چیدمان گالری وال به چه صورت است؟

برای به دست آوردن بهترین مدل نصب تابلو روی دیوار، ابتدا تابلو ها را روی زمین چیده و با ترکیب آنها بازی کنید و به این ترتیب زیباترین چیدمان ممکن را به دست بیاورید. البته الگوهای از پیش تعیین شده و استاندارد برای چیدمان تابلو بر روی دیوار وجود دارد که چند مورد از آنها را می توانید در عکس های زیر مشاهده کنید:

ساخت گالری وال با سه تابلو:

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

ساخت گالری وال با پنج تابلو:

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

ساخت گالری وال با هفت تابلو:

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

ساخت گالری وال با نه تابلو:

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

ساخت گالری وال با وسایل مختلف:

چیدمان تابلو
چیدمان تابلو
چیدمان تابلو

دیوار گالری وال را چطور آماده کنیم؟

رنگ تقریبا در هر جنبه ای از طراحی نقش کلیدی ایفا می کند. بنابراین، هنگامی که دیوار گالری خود را طراحی می کنید، ابتدا رنگ مناسب آن را در نظر بگیرید. رنگ پس زمینه یا رنگ دیوار، رنگ قاب ها و رنگ تابلوها بهتر است با همدیگر هم خوانی داشته باشند. اگر امکان رنگ آمیزی دیوار برای تان مقدور نبود، هیچ مشکلی نیست و اصلا نگران نباشید. روی هر دیواری با هر رنگی می توان گالری وال ساخت.

چه دیواری برای ساختن گالری وال مناسب است؟

گالری دیواری برای پشت مبلمان، اتاق غذاخوری، راهروی ورودی، راهروی منتهی به اتاق خواب ها، نمای راه پله، طاقچه و یا هر جایی که شما به دنبال اضافه کردن جزئیات هستید، عالی است. بهتر است جایی که انتخاب می کنید قابلیت ایستادن یک یا چند نفر را داشته باشد. همچنین نباید در ارتفاع بالا نصب شوند. به این دلیل که تابلوها عموما کوچک هستند و باید از نزدیک آنها را دید.

در ویدیوی زیر می توانید شیوه درست کردن یک گالری وال با تابلوهای مختلف را بر روی دیوار مشاهده کنید:

 

ARVE Error: Invalid URL https://chidoplus.com/video/gallery wall.mp4 in url

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

از بشقاب های تزئینی برای دکوراسیون ناهارخوری استفاده کنید

تزئین دیوارهای خانه با تابلو

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<