اگر فقط میخواهید یک دیوار خانه تان را رنگ کنید، ما این رنگ ها را به شما پیشنهاد می دهیم

رنگ کردن دیوارها با رنگی غیر از سفید می تواند تأثیر زیادی در فضای خانه داشته باشد، این تاثیر هم بعد روانشناسی دارد و هم می تواند به بهبود چیدمان خانه تان کمک کند. در گذشته تمامی دیوارهای یک خانه با رنگ سفید رنگ آمیزی می شدند اما در دکوراسیون های مدرن امروزی ممکن است برای تعدادی از دیوارها رنگ متفاوتی در نظر گرفته شود که این موضوع باعث تغییر حس و حال آن فضا می شود؛ اگر شما هم می خواهید در فضای خانه تان تغییری ایجاد کنید، می توانید تنها یک دیوار اصلی را رنگ کنید و این دیوار می تواند دیوار پشت تلویزیون، دیواری در ناهار خوری که بر روی آن تابلوی نفیس قرار داده شده، دیوار پشت مبل ها، دیواری در ورودی خانه یا دیواری در اتاق خواب باشد.

رنگ کردن فقط یک دیوار در خانه باعث ایجاد تأکید بر روی آن دیوار می شود بنابراین در مرحله اول باید یک دیوار مناسب را برای این کار انتخاب کرد. همانطور که گفته شد دیوار پشت تلویزیون، یک دیوار در ناهار خوری و اتاق خواب و یا دیواری در نشیمن که وسایل دکوری بر روی آن آویزان شده است، می تواند انتخاب خوبی باشد. برای انتخاب دیوار مناسب می بایست روشنایی و میزان نور فضا را در نظر داشته باشید؛ در صورتی که فضای شما کم نور است از رنگ های تیره استفاده نکنید چرا که پس از مدتی باعث ملال خواهد شد.

پس از انتخاب دیوار مورد نظر، این سوال پیش می آید که چه رنگی مناسب دکوراسیون خانه است؟ در درجه اول این موضوع کاملا سلیقه ای است؛ ممکن است بعضی افراد رنگ خاصی را به صرف علاقه استفاده کنند، اما باید به دکوراسیون فضای مورد نظر و ترکیب رنگی سایر لوازم نیز توجه کرد و با توجه به رنگ های موجود در آن، یک رنگ متناسب را انتخاب کرد. گاهی هم این موضوع به سبک دکوراسیون برمی‌گردد؛ به طور مثال در سبک های کلاسیک استفاده از رنگ های طلایی، کرم، قهوه ای و رنگ های خنثی بیش از سایر سبک ها است و البته بهتر است در این سبک به جای رنگ از کاغذ دیواری یا پتینه استفاده گردد. در سبک مدرن می توان از رنگ های خالصی مانند قرمز سیر، زرد، سبز، آبی، نارنجی، بنفش ارغوانی و .. استفاده کرد اما مهم است که بدانیم هر کدام از این رنگ ها چه حسی در ما ایجاد می کند؟ با نگاهی به پالت های رنگی زیر رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی
رنگ دیوار پذیرایی

رنگ های گرم: این رنگ ها فضایی گرم و دعوت کننده ایجاد می کنند و برای اتاق هایی که سمت شمال یا شرق قرار گرفته اند مناسب اند، این رنگ ها باعث می شود عناصر اتاق نزدیک تر به نظر برسند.

  • زرد: این رنگ مورد علاقه کسانی است که ذاتا شاد و خوش بین هستند و نگاهی خوش بینانه به زندگی دارند، رنگ زرد هر اتاقی را سر زنده می کند و احساسی از خوش آمد گویی و مهمان نوازی ایجاد می کند.
  • قرمز: قرمز رنگی جسور است، افرادی که این رنگ را دوست دارند، افردای پر تحرک و برون گرا هستند و یا دوست دارند این طور به نظر برسند، قرمز مشخصا برای دیوارهای تاکیدی بسیار مناسب است.
  • نارنجی: این رنگ رنگی بازیگوش است و مورد علاقه انسان هایی است که از خوشی های کوچک زندگی لذت می برند، این رنگ، رنگی دوستانه است که به راحتی انسان ها را در کنار هم می آورد و به همین دلیل برای اتاق نشیمن بسیار مناسب است.
  • صورتی: صورتی رنگی است که اشتیاق شدید قرمز را با خلوص و پاکی سفید ترکیب می کند، این رنگ ایده مناسبی برای اتاق دخترهای جوان است.

رنگ های سرد: این رنگ ها خاصیت آرام بخش و تسکین دهنده دارند، همچنین موجب می شوند فضای اتاق بزرگ تر به نظر برسد.

  • آبی: انسان هایی که به رنگ آبی علاقه دارند شخصیت عمیقی دارند و قابل اتکا و آرام هستند، آبی ذاتا با احساس امنیت همراه است و کسانی که از آبی در دکوراسیون استفاده می کنند، خانه شان را دنج ترین جای جهان می دانند.
  • سبز: این رنگ، رنگ طبیعیت است و با زندگی رابطه ای مستقیم دارد، سبز با زندگی نوین، رشد و گسترش همراه است، استفاده از این رنگ در دکوراسیون آرامش را در فضا پخش می کند.
  • بنفش: تونالیته های کم رنگ بنفش مورد علاقه کسانی است که به روحانیت اهمیت می دهند و تونالیته های پر رنگ آن نشانگر تحمل و ثروت است.

استفاده از تمام رنگ های ذکر شده برای رنگ دیوار ممکن است، اما باید در سطح و مقدار صحیح مورد استفاده قرار گیرند. در محیط های نشیمن، پذیرایی و اتاق خواب همچنین می توان از چشم گیری بصری فراوان رنگ های پاستلی استفاده کرد، همانطور که می دانید اگر رنگهای خالص را با درصد زیادی رنگ سفید ترکیب کنید، می توانید یک رنگ پاستلی درست کنید، همچنین همواره توجه داشته باشید رنگ مورد استفاده برای یک دیوار بسیار مهم است، زیرا می تواند تمام توجه را به خود جلب کند؛ پس بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون و سایر رنگ های خانه تان هماهنگی داشته باشد، در ویدیوی زیر می توانید تاثیر تغییر رنگ یک دیوار را در دکوراسیون منزل مشاهده کنید:

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

۴ ترکیب رنگی جذاب و چشمگیر برای دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید