ویدیو : کارت عروسی تان را خلاقانه، خاص و ویژه طراحی کنید

چیدوپلاس 08 اردیبهشت 1398 ، ،

فعالیت های قبل از عروسی برای همه افراد هیجان انگیز و مهم است، اغلب زوج ها دوست دارند تمامی مراحل عروسی خاص و ویژه باشد به گونه ای که تا سالها در خاطر مهمانان و افراد خانواده بماند. یکی از چیزهایی که می‌توان به صورت خاص و ویژه تهیه، و از خرید آماده آن صرف نظر کرد، کارت عروسی است؛ یک کارت عروسی خاص و خلاقانه می تواند تاثیر زیادی در ماندگاری مراسم در ذهن افراد بگذارد، سازندگان کارت های عروسی معمولا ژورنال هایی ثابت برای عرضه دارند و این موضوع شاید نتواند توقع افراد را در تنوع و زیبایی کارت برطرف کند. اما شما می توانید با استفاده از خلاقیت خودتان و ایده های موجود در وب سایت های مختلف یک کارت عروسی متفاوت طراحی کنید؛ کارت عروسی ای که مهمانان با دیدن آن ذوق زده شوند و برای شرکت در مراسم عروسی شما هیجان داشته باشند.

کارت های عروسی موجود در بازار عموما طراحی یکسان و ساده ای دارند، یک مقوای مستطیل شکل در ابعاد ۱۰ الی 15 در ۱۲ الی 18 سانتی متر که با طرح های نقره کوب یا طلا کوب شده و یا پاکت هایی برش خورده همراه هستند. اما ایده هایی دور از این طرح های تکراری می تواند کارت عروسی شما را بسیار دوست داشتنی کند؛ به عنوان مثال  شما می توانید از طراحی و نقاشی کمک بگیرید، نقاشی بیانگر احساسات درونی است و می توان از آن به بهترین نحو برای نشان دادن حس و حال برگزاری مراسم ازدواج استفاده کرد، اگر حتی کمی ذوق نقاشی داشته باشید برای ساخت کارت عروسی کافی است و با استفاده از آن می توانید طرحی زیبا را بر روی کارت عروسی خود کشیده و با آبرنگ، مدادرنگی و یا دیگر وسایل رنگ آمیزی کنید. این ایده، کارت عروسی شما را خاص می‌کند و باعث می شود کارت عروسی تان تا سال‌ها برای مهمانان به یادگار بماند. البته این طرح ها بسیار زمان بر هستند و باید حداقل دو الی سه ماه قبل از عروسی به فکر تهیه آنها باشید.

اگر نمیتوانید از نقاشی برای طراحی کارت عروسی تان استفاده کنید، می‌توانید این کار را با کلاژ انجام دهید، کلاژ ها روش ها و انواع گوناگونی دارند اما باید مدلی را انتخاب کرد که بتوان آن را به تعداد زیاد و به صورت سری تهیه کرد؛ یکی از این مدل کلاژ ها استفاده از یک الگوی خاص برای طرح کلی کارت می باشد. برای آنکه حاصل کار شما زیبا و خلاقانه باشد این الگو باید کمی متفاوت باشد. به طور مثال می‌توانید کارت عروسی تان را به صورت پازل در هم ریخته برای مهمانانتان ارسال کنید و آنها با چسباندن تکه ها به اطلاعات زمان و مکان مراسم دست یابند. از عکس عروس و داماد نیز می توان برای طراحی کارت عروسی استفاده کرد، بدین صورت که عکس ها را به همراه مقواهای رنگی حاوی اطلاعات مراسم و روبان یا نخ کنفی تزیین کنید.

برای کارت عروسی به طرح های کلاسیک و آسان تر هم می توان فکر کرد، استفاده از مقواهای گراف یک کارت عروسی خاص و در عین حال ساده را برای شما به ارمغان می آورد، برای تزیین نیز میتوان از نوارهای پارچه گیپور و نخ کنفی استفاده کرد. در ابتدا مانند ایده قبلی یک الگو برای کارت خود تهیه کنید، این الگو می‌تواند به صورت یک مستطیل ساده باشد که در یک پاکت مقوایی قرار می گیرد و از نوار گیپور برای تزئین آن استفاده شده است. الگوی کارت مستطیل شکل به صورت تا شده را با تزیینات و مقوا های رنگارنگ و متفاوت نیز می توان درست کرد. استفاده از مقوای آبرنگی در کنار المان های تزئینی دیگر، همانند دکمه ها، کاموا ها یا حتی صدف و فشفشه با درج عبارت ” مراسممان را با حضورتان روشن کنید” هم می تواند زیبا باشد. برای اجرای این ایده تنها کافیست مقوا های رنگی را پس از برش زدن بصورت الگو و همراه با تعدادی المان تزئینی در قالب نقش هایی بر روی کارت بچسبانید.

کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی
طراحی کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی
کارت عروسی

اگر طرح های کلاسیک را می‌پسندید از ایده کارت های طوماری شکل نیز می توانید استفاده کنید ‌کارت های طوماری به شکل یک کاغذ نوشته کوچک می باشند که نیاز به پاکت هم ندارند و با یک روبان بسته می شوند. برای ساخت آنها تنها نیاز به تعدادی کاغذ پوستی بریده شده به اندازه ابعاد کارت و کمی عناصر تزئینی مانند روبان دارید. برای بیشتر کردن جزئیات کار می‌توانید از مقواهای رنگی و یا گراف استفاده کنید. کارت عروسی الزاما نباید به صورت یک کارت کاغذی همراه با پاکت باشد، می توان آن را در اشکال دیگر نیز ساخت، تهیه یک وسیله تزیینی که ارائه دهنده کارت عروسی می باشد میتواند بسیار شکیل تر نیز باشد و امکان این را دارد که در خانه مهمان هایتان به یادگار از شما باقی بماند؛ به طور مثال ظرف های شیشه ایی کوچک که در ساخت شمع و جا گلدانی از آنها استفاده می شود را می توان با گلهای مصنوعی، ریسه و روبان تزیین کرد و کارت و مشخصات عروسی را در درون آن قرار داد.

خلاقیت را در هر زمینه و با هر متریالی می توان نشان داد برای داشتن کارت عروسی متفاوت تنها کافیست کمی از کلیشه‌های معمول دور شوید و با استفاده از خلاقیت تان به طرح های جدید فکر کنید، هر ایده ی طراحی شده ای می تواند برای کارت عروسی مناسب باشد تنها باید آن را به شکل ویژه ای طراحی و تزیین کرد.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<