روش های خلاقانه برای تزیین اتاق کودک با عروسک

چیدو پلاس 04 آذر 1400

بچه ها عاشق عروسک های شان هستند و دوست دارند این عروسک ها که دوستان صیمی شان نیز به شمار می روند، دائما جلوی چشم شان باشند. تزیین اتاق کودک با عروسک یک ایده خوب برای چیدمان اتاق کودک محسوب می شود. با استفاده از عروسک ها اتاق خواب کودک تان زیبا تر می شود و همچنین محیط شاد تر و پر انرژی تر می گردد. به طوری که حتی بزرگ تر ها هم با وارد شدن به این اتاق از بودن در آن احساس خوبی خواهند داشت. اگر دوست دارید درباره روش های خلاقانه برای تزیین اتاق کودک با عروسک بیشتر بدانید و ایده های بیشتری در این رابطه پیدا کنید خواندن این متن را از دست ندهید.

چیدمان عروسک در اتاق کودک

برای تزیین اتاق کودک با عروسک باید ایده هایی جهت چیدمان عروسک ها داشته باشید. این ایده ها با توجه به موارد مختلفی تعیین و اجرا می شوند. برای مثال چیدمان عروسک در اتاق کودک با توجه به متراژ و فرم معماری اتاق مشخص می شود. قطعا چیدمان عروسک ها در یک اتاق کوچک با اتاقی بزرگ و جا دار متفاوت خواهد بود. همچنین از فضاهای پِرت اتاق برای چیدمان عروسک ها می توان استفاده کرد. مثلا اگر گوشه ای اتاق دارای فرو رفتگی است و یا آنکه بخشی از کمد دیواری خالی مانده است، می تواند به کمک شلف ها و طبقه های چوبی به جایی برای چیدمان عروسک در اتاق کودک تبدیل گردد. تزیین اتاق کودک با عروسک و مرتیب کردن آنها به وسیله استفاده از شلف، قفسه های مخصوص عروسک، درست کردن لوستر، استفاده از سبد ها و سطل های رنگی و غیره انجام می گیرد.

استفاده از سبد برای چیدمان عروسک

سبد های پلاستیکی رنگی وسایل خوبی برای نظم بخشیدن و چیدمان عروسک در اتاق کودک است. با تهیه چند سبد یا ظرف پلاستیکی رنگی یک شکل و قرار دادن آنها به صورت ردیفی در زیر تخت خواب، می توان عروسک ها را درون این سبد ها ریخت و از بابت مرتب کردن آنها نیز نگرانی نداشت. حتی می توان بر روی هر سطل یا سبد اسم و دسته بندی عروسک ها یا اسباب بازی های درون هر کدام را نوشت.نها بهآنها استفاده از این ایده برای اتاق خواب های کوچک مناسب خواهد بود.

چیدمان عروسک در اتاق کودک به وسیله شلف

شلف هایی که برای تزیین اتاق کودک با عروسک به کار می روند به دیوار نصب شده و بر روی آنها عروسک ها با نظم و ترتیب قرار می گیرند. بسته به فرم و طرح شلف چیدمان های مختلفی را برای این کار وجود خواهد داشت. مثلا بر روی یک شلف با طرح مثلث که یک طبقه است، می توان نهایتا یک یا دو عروسک قرار داد اما بر روی شلف های ساده که از چند طبقه تشکیل شده اند عروسک های بیشتری می توان گذاشت. خوبی شلف برای چیدمان عروسک در اتاق کودک آن است که بر روی دیوار نصب می شود و می توان عروسک هایی که کودک کمتر از آنها استفاده می کند را بر روی آن قرار داد.

تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک

قفسه عروسک برای اتاق کودک

یک ایده خوب برای تزیین اتاق کودک با عروسک و همینطور برای چیدمان عروسک در اتاق به کار گیری قفسه های مخصوص برای این کار است. قفسه های مختلفی با طرح ها و گنجایش های متفاوتی را برای این کار می توان استفاده کرد. مثلا یک مدل قفسه عروسک برای اتاق کودک از سازه ای چوبی شبیه به کتابخانه تشکیل شده که به جای کتاب عروسک ها درون آن چیده می شوند. ابعاد و اندازه این قفسه ها که ممکن است چوبی یا فلزی باشند، متفاوت بوده و بر اساس تعداد عروسک ها انتخاب می شوند. طرح و شکل هم کدام از آنها نیز متفاوت است و شامل طرح های مستطیلی و یا دایره ای هستند. حتی بعضی از آنها شکل های فانتزی تری مانند خانه دارند که تاثیر جالب توجهی در تزیین اتاق کودک با عروسک ایجاد می کنند.

در اتاق خواب های بزرگ که کودک دارای تعداد عروسک های بیشتری هم هست، از قفسه های خیلی بزرگ استفاده می شود. ابعاد بعضی از این قفسه ها به اندازه یکی از دیوار های اتاق است. قفسه عروسک برای اتاق کودک اگر با ریسه های نوری رنگی تزیین شود زیبا تر شده و چیدمان و تزیین اتاق کودک با عروسک و این قفسه ها بهتر و حرفه ای تر می شود. بعضی از این قفسه ها دارای کمد و یا کشو هم هستند که درون آنها نیز می توان وسایل و اسباب بازی هایی را قرار داد.

استفاده از آویز گل و گیاه برای تزیین اتاق کودک با عروسک

یکی از چیزهایی که می توان اتاق کودک را با آن تزیین نموده و چیدمان عروسک ها را انجام داد استفاده از آویز گل و گیاه است. آویز های گل و گیاه که از جنس فلز فرفورژه هستند و در رنگ های مختلفی وجود دارند برای آویزان کردن از سقف مناسب بوده و می توان درون آنها عروسک ها را قرار داد. همچنین بعضی از این آویز ها به گونه ای طراحی شده اند که به دیوار نصب می شوند و می توان با نصب آنها در ارتفاعی پایین (برای آنکه دست کودک به آن برسد) و قرار دادن عروسک ها درون آن کار تزیین اتاق کودک با عروسک را انجام داد.

تاب عروسکی و تزیین اتاق کودک با عروسک

برای درست کردن یک تاب عروسکی به سه عدد تخته چوبی نازک با ضخامت چند میلی متر نیاز دارید. ابعاد این تخته ها را در حدود 1 متر در 30 سانتی متر در نظر بگیرید. هر چهار گوشه تخته ها را با دریل سوراخ کنید و یک طناب کنفی را از هر سوراخ رد کرده و زیر آن را گره بزنید. به این ترتیب شما یه تاب سه طبقه دارید که می توانید از سقف و نزدیک به دیوار آویزان کرده و عروسک ها را بر روی آن بچینید.

تزیین دیوار اتاق کودک با عروسک

برای این کار ایده های متفاوتی وجود دارد. مثلا می توان عروسک ها را با کمک حلقه هایی به دیوار آویزان کرد. یا آنکه از یک جا جورابی برای چیدمان عروسک ها بر روی دیوار استفاده نمود. یا آنکه بر روی دیوار کیسه های توری نصب کرد و درون هر کیسه یک عروسک قرار داد. استفاده از قفسه های چوبی و فلزی که در بخش های قبلی به آنها پرداخته شد نیز ایده های دیگری برای تزیین دیوار اتاق کودک با عروسک هستند.

ساخت لوستر تزیینی با عروسک برای اتاق کودک

درست کردن لوستر با عروسک یک ایده جذاب برای تزیین اتاق کودک با عروسک است. برای این کار لازم است که تعدادی عروسک با ابعاد کوچک داشته باشید. مثلا جا سوییچی های عروسکی برای این کار مناسب اند. نخ محکم یا کاموا را آماده کرده و تعدادی از آنها را برش دهید. تعدادی مهره رنگی را به نخ وارد کنید و در انتها عروسک را به آن گره بزنید. برای درست کردن لوستر شاید نیاز به ده نخ مهره ای و عروسک داشته باشید. پس از درست کردن آنها نخ ها را به سقف و دور تا دور چراغ وصل کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. البته این روش ساده ترین راه درست کردن لوستر عروسکی است و اگر قصد ساخت چنین وسیله تزیینی را دارید، می توانید با مشاهده تصاویر موجود در اینترنت به ایده های بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید.

تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک
تزیین اتاق کودک با عروسک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

با ساخت عروسک انگشتی نمدی ، به آسانی دنیای کودکانتان را جذاب کنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<