تزیین سقف اتاق کودک با روش های جذاب و آسان

چیدو پلاس 05 آذر 1400 ،

دکوراسیون اتاق کودک و فراهم کردن محیطی زیبا و شاد برای او از لذت بخش ترین کار های دنیاست. تزیین سقف اتاق کودک، تزیین و آراستن دیوار ها، درست کردن کاردستی، انتخاب رنگ برای دیوار ها، سرویس خواب و کمد و غیره همگی در ایجاد یک اتاق خواب با دکوراسیون جذاب و دوست داشتنی نقش دارند. در این متن پیرامون تزیین سقف اتاق کودک به روش های مختلف صحبت خواهد شد و ایده ها و پیشنهاداتی در این زمینه ارائه می گردد. تزیینات سقف اتاق کودک با کمک ایده های مختلفی از قبیل تزیین سقف اتاق کودک با ماه و ستاره ، تزیین سقف اتاق کودک با تور و عروسک ، تزیین سقف اتاق کودک با کاغذ رنگی و روش های دیگر امکان پذیر است.

چرا تزیین سقف اتاق کودک مهم است؟

شاید با خودتان فکر کنید تزیینات سقف اتاق کودک چه اهمیتی دارد؟ در جایی که اکسسوری های دکوری، دیوار ها و تخت خواب و رو تختی تزیین و آراسته می شوند، آیا لازم است به سقف اتاق هم اهمیت داده شود؟ باید گفت که برای داشتن یک چیدمان کامل، زیبا و حرفه ای توجه به تمامی قسمت های یک فضا از سقف گرفته تا پوشش کف لازم است و همه اجزا از اهمیتی یکسان برخوردارند. با تزیین سقف اتاق کودک به بهترین شکل و با استفاده از بهترین رنگ ها و متریال فضای اتاق به کلی دگرگون خواهد شد و این کار تاثیرات مثبتی بر دکوراسیون محیط خواهد گذاشت. برای تزیین سقف اتاق کودک نیازی به استفاده از وسایل خاص و گران قیمت نیست و با به کار گیری چیزهای ساده و دم دستی این اتفاق به خوبی خواهد افتاد.

نکات مهم در تزیین سقف اتاق کودک

  • در کار تزیینات سقف اتاق کودک از متریالی با وزن بالا استفاده کنید. چون وزن زیاد ممکن است باعث پایین افتادن آن شده و برای کودک خطر آفرین باشد.
  • به کار بردن اجسام شیشه ای هم در کار تزیینات سقف اتاق کودک ممنوع است. حتی برای لوستر نیز از وسایلی با جنس غیر شیشه ای استفاده نمایید.
  • تزیین سقف اتاق کودک هم مانند سایر قسمت ها باید با رنگ های شاد و مورد علاقه کودک انجام شود. استفاده از رنگ هایی مانند مشکی و طوسی اصلا توصیه نمی شود.
  • در این کار به چیدمان تزیینات سقف اتاق کودک از نظر شلوغی و خلوتی توجه کنید. پیشنهاد می شود سقف اتاق را با دکوری ها و کاردستی های بیش از حد شلوغ نکنید.
  • برای تزیین سقف اتاق کودک از مفاهیمی استفاده کنید که به آسمان مرتبط باشند. مثل ابر، ماه و ستاره، خورشید، رنگین کمان، پرنده و پروانه و غیره.

ایده های مختلف تزیین سقف اتاق کودک

در این بخش ایده های گوناگونی که با استفاده از متریال های ساده و دم دستی قابل اجرا هستند، ارائه می شود.

تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک

تزیین سقف اتاق کودک با ماه و ستاره

یکی از بهترین ایده ها برای تزیین سقف اتاق کودک استفاده از ماه و ستاره است که با وسایل و مواد مختلفی قابل اجراست. برای درست کردن ماه و ستاره هم از انواع کاغذ رنگی می توان استفاده کرد و هم از چیزهای دیگری که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. همانطور که گفته شد ماه و ستاره با مفهوم آسمان یکی است و برای تزیین سقف اتاق کودک بسیار مناسب است. کودک با دیدن این تزیینات بر روی سقف حتما احساس خوبی خواهد داشت و حتی بزرگ تر ها با دیدن تزیینات سقف اتاق کودک از جنس ماه و ستاره لذت می برند.

  • استفاده از سی دی برای درست کردن ماه و ستاره

سی دی به خاطر رنگ خاصی که دارد و حالت درخشندگی که در هنگام به حرکت در آمدن آن ایجاد می شود، برای درست کردن ماه و ستاره عالی است. برای این کار کافیست چند سی دی تهیه کنید. از هر سی دی 2 عدد ماه قابل برش خوردن است و از چند سی دی دیگر هم ستاره هایی کوچک ایجاد خواهد شد. تنها نکته ای که وجود دارد شکننده بودن سی دی است که ممکن است در حین برش دادن برای تان مشکل ساز باشد. اما با صرف کمی وقت، استفاده از کاتر و انجام کار برش دادن به آرامی، می توانید ماه و ستاره هایی جذاب برای تزیین سقف اتاق کودک بسازید.

  • استفاده از نمد

برای این کار لازم است که مقداری نمد سفید، آبی روشن و یا زرد تهیه کنید و الگوی ماه و ستاره با اندازه دلخواه تان را بر روی آن بیاندازید. برای درست کردن ماه پارچه نمد را دو لا کرده و الگوی ماه را برش دهید. دور تا دور نمد های بریده شده را کوک بزنید و درون آن را با پنبه پر کنید. در مورد ستاره ها هم این کار را انجام دهید. با درست کردن یک ماه و چندین ستاره و آویزان کردن آنها از سقف یکی از بهترین تزیینات سقف اتاق کودک را ایجاد کرده اید.

  • استفاده از ریسه های نوری ماه و ستاره

ریسه های نوری با طرح ماه و ستاره نیز برای کار تزیین سقف اتاق کودک مناسب هستند. شما می توانید تمامی قسمت های سقف و یا تنها بخشی از آن را با این ریسه ها تزیین کنید. ماه و ستاره های روشن و درخشان و پر نوری که از سقف آویزان می شوند فضای اتاق خواب کودک را زیبا و رویایی می کند.

تزیین سقف اتاق کودک با تور و عروسک

یک ایده جذاب دیگر برای تزیینات سقف اتاق کودک استفاده از تور و عروسک است. برای این کار تور هایی با رنگ مناسب و هماهنگ با چیدمان اتاق تهیه کنید و این تور ها را با چیدمانی خاص به سقف بچسبانید. مثلا می توانید از یک سمت سقف شروع کرده و تور را به سمت دیگر ببرید. باید توجه داشته باشبد که تور ها به سقف نچسبند و حالتی خمیده و رها داشته باشند. در میان تور ها از عروسک هایی کوچک استفاده کنید. برای مثال در قسمت هایی از سقف که فاقد تور است عروسک ها را به کمک نخ های رنگی از سقف آویزان نمایید.

تزیین سقف اتاق کودک با کاغذ رنگی

استفاده از کاغد رنگی در تزیین سقف اتاق کودک بسیار مرسوم است و درست کردن کاردستی هایی با این متریال واقعا کار آسان و لذت بخشی به نظر می آید. برای این کار می توانید به کمک کاغذ رنگی هایی با رنگ های مختلف، پروانه های کوچک و بزرگی درست کرده و بر روی سقف بچسبانید. همچنین درست کردن پرنده به صورت ساده و یا اوریگامی هم پیشنهاد خوبی برای این کار است. تزیین سقف اتاق کودک با کاغذ رنگی به روش های دیگر هم صورت می گیرد. مثلا می توان کاغذ رنگی بزرگی را پلیسه کرده و آن را از دو طرف شبیه به یک دایره باز کنید و بچسبانید. با درست کردن چند عدد از این کاغذ رنگی های پلیسه دایره ای و چسباندن آنها به سقف تزیین زیبایی ایجاد می شود. همچنین می توان به کمک کاغذ رنگی های مختلف تصاویر فانتزی از سیاره ها و ستاره ها و حتی یک سفینه فضایی ساخت و بر روی سقف چسباند.

اگر وقت و حوصله کافی و همینطور دستی در هنر هم داشته باشید به کمک کاغذ رنگی حجم های کاغذی مختلفی هم می توانید بسازید و به عنوان تزیین سقف اتاق کودک با کاغذ رنگی از آنها استفاده کنید. مثلا درست کردن بالن با کاغذ رنگی، درست کردن سیاره های مختلف کروی شکل و آویزان کردن آنها از سقف، ساختن ابر و رنگین کمان، درست کردن گل های مختلف و غیره همگی راه های تزیین سقف اتاق کودک با کاغذ رنگی هستند.

تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک
تزیین سقف اتاق کودک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

آموزش ساخت لوستر نمدی برای اتاق خواب کودک و بزرگسال

ساخت ریسه دیواری با کاغذ و کاموا برای تولد یا تزئین اتاق کودکانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<