تزیین اتاق کودک با وسایل ساده و دور ریختنی

چیدو پلاس 03 آذر 1400 ،

یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین کارهایی که در دکوراسیون وجود دارد، تزیین اتاق کودک با وسایل ساده و دست ساز است. این کار هم برای والدین و هم برای خود کودک بسیار لذت بخش بوده و همین موضوع باعث می شود تا ساعات و دقایق خوشی صرف این کار شود. تزیین اتاق کودک با وسایل ساده و همینطور وسایل دور ریختی منجر به یک چیدمان بسیار زیبا و رنگی خواهد شد که تاثیر بسیار خوبی بر روحیه کودک می گذارد. برای درست کردن این تزیینات نیاز به صرف هزینه های زیاد نیست و با وسایل دم دستی و ارزان قیمت هم می توان دست سازه های بامزه ای برای اتاق کودک ساخت. حتی تزیین اتاق نوزاد پسر با وسایل ساده هم امکان پذیر است و در این متن به موضوعاتی از دست پرداخته خواهد شد.

تزیین اتاق کودک با وسایل دست ساز

درست کردن فرفره، ساختن کاردستی های دیواری، درست کردن تابلو برای روی دیوار، ریسه های رنگی ساخته شده با کاغذ رنگی، ایجاد طرح های کودکانه و فانتزی با وسایل ساده همگی جزو موضوع تزیین اتاق کودک با وسایل دست ساز هستند. اگر دوست دارید چند مدل از این کاردستی ها را یاد بگیرید و برای اتاق کودک تان درست کنید در ادامه این مطلب همراه ما باشید. همچنین پیشنهاد می شود که برای ساخت این کاردستی ها حتما از خود کودک نیز کمک بگیرید و او را در انجام یک کار گروهی تشویق نمایید.

تزیین اتاق کودک با استفاده از کاغذ رنگی

کاغذ رنگی ها در رنگ های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند و قیمت زیادی هم ندارند. با تهیه تعدادی از بهترین رنگ های این کاغذ ها خودتان را برای تزیین اتاق کودک با وسایل ساده آماده کنید. مثلا از کاغذ رنگی برای درست کردن فرفره، پروانه، گل های رنگی، ریسه های کاغذی برای سقف و ایجاد طرح های کارتونی می توان استفاده کرد. درست کردن این کاردستی ها آسان است و انرژی زیادی از شما نخواهد گرفت. برای تزیین اتاق کودک با وسایل دست ساز که گفته شد، یکی از دیوار ها و یا درب اتاق را به نصب آنها اختصاص دهید. مثلا تعدادی فرفره در رنگ های مختلف درست کنید و آنها را با چیدمانی خاص به دیوار بچسبانید. می توانید از نزدیکی زمین شروع کرده و فرفره ها را تا روی سقف ادامه دهید.

همین کار را با پروانه های رنگی هم می توان انجام داد. با استفاده از کاغذ رنگی تعداد زیادی پروانه درست کنید و به همین ترتیب که گفته شد به دیوار بچسبانید. به وسیله کاغذ رنگی درست کردن گل هم کار بسیار آسانی است. گل هایی با رنگ های مختلف درست کنید و به شکل متمرکز بر روی درب اتاق خواب دخترتان بچسبانید. حتی می توانید از یک تکه کاغذ رنگی به عنوان گلدان این گل های زیبا استفاده کنید. درست کردن درخت با کاغذ رنگی نیز یک روش دیگر برای تزیین اتاق کودک با وسایل ساده است. برای این کار با استفاده از یک کاغذ رنگی قهوه ای تنه درخت را برش دهید و بچسبانید، سپس با کاغذ رنگی های سبز برگ های درخت و کاغذ رنگی های صورتی و قرمز شکوفه های درخت را ایجاد کنید. حتی می توانید نه تنها از رنگ سبز بلکه از رنگ های شاد دیگر نیز برای برگ های درخت تان استفاده کرده و یک درخت با برگ های رنگی و فانتزی درست کنید.

تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده

درست کردن ریسه با کاغذ رنگی

برای ایده تزیین اتاق کودک با وسایل ساده استفاده از کاغذ رنگی جهت ساخت ریسه پیشنهاد خوبی است. برای درست کردن ریسه تعداد زیادی دایره رنگی با قطر های یکسان و یا مختلف برش دهید. حتی می توانید یک تم رنگی را برای این کار انتخاب کنید. مثلا تم رنگی قرمز که شامل دایره های کاغذ رنگی سفید، صورتی، سرخابی و قرمز است. سپس از یک کاموا یا نخ محکم کمک بگیرید و چند قطعه از این نخ ها را آماده کنید. به وسیله چسب دایره های کاغذی را کنار هم بر روی نخ ها بچسبانید و این کار را بر روی همه نخ هایی که آماده کرده اید انجام دهید. سپس این نخ های درست شده را از سقف آویزان کرده و یک لوستر زیبا و دست ساز برای اتاق کودک خود ایجاد نمایید.

درست کردن حیوانات فانتزی با کاغذ رنگی و کاموا

از کاغذ رنگی و کاموا برای درست کردن اشکال مختلف حیوانات می توان استفاده کرد. مثلا با استفاده از کاغذ رنگی و با مشاهده الگو ها و تصاویر موجود در اینترنت صورت یک شیر را بسازید و به دیوار بچسبانید. با کمک کاموا نیز می توانید یال شیر را درست کنید. به این شکل که کاموا ها را برش داده و دانه به دانه در اطراف صورتی که ساخته اید بچسبانید. این کار را آنقدر انجام دهید که تمام اطرف صورت پر از کاموا شده و شکلی کاملا برجسته پیدا کند. از کاغذ رنگی و کاموا برای درست کردن اسب، گربه و دیگر حیوانات هم می توان استفاده کرد. همچنین به کار بردن کاغذ رنگی های سفید و سیاه برای ساختن یک گورخر بامزه بر روی دیوار هم پیشنهاد خوبی است. به همی راحتی یک ایده جالب برای تزیین اتاق کودک با وسایل ساده را یاد گرفته اید.

تزیین اتاق کودک با وسایل دور ریختنی

وسایل دور ریختنی مانند ظروف یک بار مصرف، کنسرو های خالی شده، چوب بستنی و غیره برای کار تزیین اتاق کودک با وسایل ساده بسیار مناسب هستند. برای مثال از قوطی های کنسرو برای درست کردن نوعی آویز می توان استفاده کرد. این کار خیلی راحت و لذت بخش است و تنها کافیست که قوطی ها را با رنگ های اکریلیک مختلف رنگ آمیزی کنید. سپس به انتهای هر کدام یک نخ متصل کرده و از سقف آویزان نمایید. بر روی قوطی ها علاوه بر رنگ می توان طرح های ساده و کودکانه ای هم ایجاد کرد که برای اتاق کودک مناسب باشد. همچنین برای تزیین اتاق کودک با وسایل ساده ای مانند قوطی کنسرو ایده های دیگری نیز می توان پیدا کرد. مثلا رنگ کردن قوطی ها و قرار دادن آنها بر روی میز و استفاده از آنها به عنوان جا مدادی یکی از این ایده های خوب است. تزیین اتاق کودک با وسایل دور ریختنی خلاقیت زیادی را در کودک ایجاد می کند.

تزیین اتاق نوزاد پسر با وسایل ساده

برای تزیین اتاق نوزاد باید از وسایلی استفاده کرد که تا جای ممکن ساده باشند و شکل پیچیده ای نداشته باشند. اتاق نوزاد نباید شلوغ و پر از وسیله باشد زیرا هر وسیله برابر است با مقدار زیادی گرد و خاک که بر روی آن می نشیند و این برای نوزاد مضر خواهد بود. بنابراین جهت تزیین اتاق نوزاد پسر با وسایل ساده پیشنهاد می شود که از کاغذ رنگی هایی با رنگ های ملایم و روشن استفاده شود و با این کاغذ رنگی ها اشکال جالب و فانتزی از حیوانات ساخته و بر دیوار نصب شوند. همچنین به کمک کاموا و درست کردن منگوله های رنگی می توان آویزی برای بالای تخت نوزاد درست کرد. استفاده از مهره های رنگی برای زیبا تر شدن این آویز ها پیشنهاد خوبی است.

تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده
تزیین اتاق کودک با وسایل ساده

نکات مهم درباره تزیین اتاق کودک با وسایل ساده

  • جهت درست کردن کاردستی های تزیینی و دکوری برای اتاق کودکی با سن پایین حتما از طرح های ساده و ابتدایی کمک بگیرید. به طوری که ذهن کودک قادر به تجزیه و تحلیل شکل و فرم آن باشد.
  • برای درست کردن وسایل تزیینی از رنگ های شاد و روشن استفاده کنید.
  • اگر از وسایل دور ریختنی استفاده می کنید، وسایلی که شیشه ای و شکستنی هستند و یا وزن بیشتری دارند (مانند شیشه مربا) برای این کار مناسب نیستند.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

استفاده از پارچه نمدی برای ساخت وسایل زیبا و بامزه در اتاق کودک

آموزش ساخت لوستر نمدی برای اتاق خواب کودک و بزرگسالچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<