راهکارهای تزیین اتاق خواب عروس و ایجاد یک فضای رمانتیک و عاشقانه

چیدوپلاس 01 خرداد 1400 ،

تازه عروسان بعد از چیدمان اتاق خواب عروس و قرار دادن وسایل مختلف در جای خود، به فکر تزیین و دیزاین اتاق خواب خود می افتند. بعد از جشن عروسی و شروع زندگی مشترک قدم گذاشتن در اتاق خوابی که با عشق و به زیبا ترین شکل ممکن تزیین شده است، بسیار لذت بخش خواهد بود. کار تزیین اتاق خواب عروس به وسیله گل های طبیعی، شمع، ریسه های نوری و دیگر وسایل تزیینی انجام می گیرد.

تزیین اتاق خواب عروس با گل های طبیعی

گل های طبیعی همیشه و همه جا بهترین گزینه ها برای زیباتر کردن فضا هستند. گل های طبیعی رنگارنگ و تازه فضا را غرق در زیبایی، زندگی، طراوت عطر خوش و انرژی های مثبت می کنند. پس هیچ وقت از جادوی گل های طبیعی غافل نشوید. برای دیزاین اتاق خواب عروس با گل می توانید به محل های عرضه انبوه گل طبیعی مانند بازار گل مراجعه کنید و گل های دلخواه تان را به تعداد زیاد و با قیمتی پایین تر تهیه نمایید. در کنار گل ها، خرید برگ های تزیینی و اسفنج و دیگر وسایل مورد نیاز را فراموش نکنید.

چه گلی را برای تزیین اتاق خواب عروس انتخاب کنیم؟

برای تزیین اتاق خواب عروس بهتر است از گل هایی استفاده کنید که دوام و ماندگاری خوبی دارند. گل های بیش از حد ظریف، ممکن است تا روزی موعود تازگی خود را از دست بدهند و دچار پلاسیدگی شوند و منظره زیبایی از خود به نمایش نگذارند. گل هایی مانند رز، لیلیوم، میخک، داوودی و آفتاب گردان ماندگاری بالایی دارند و زیبایی منحصر به فرد آنها نیز باعث می شود تا به راحتی در تزیین اتاق خواب عروس از آنها استفاده کنید.

رنگ گل ها را نیز بر اساس رنگ چیدمان اتاق خواب عروس انتخاب کنید. مثلا اگر از رنگ کرم برای چیدمان اتاق عروس استفاده کرده اید، از گل هایی با رنگ های روشن و یا تیره می توانید در دیزاین خود بهره ببرید. گل آفتاب گردان با رنگ زرد و زیبای خود نیز هماهنگی فوق العاده ای با رنگ کرم اتاق خواب خواهد داشت. اگر اتاق خواب شما دارای رنگ غالب قرمز بود، از رز قرمز برای تزیین استفاده کنید. در صورتی که رنگ صورتی را برای اتاق خواب خود انتخاب کرده اید، رز صورتی و یا لیلیوم صورتی گزینه های عالی برای گل های طبیعی هستند.

چیدمان گل های طبیعی در اتاق خواب عروس

یک ایده برای چیدمان گل ها در اتاق خواب عروس، دو طرف تخت خواب است. اگر دو طرف تخت خواب تان دارای میز پا تختی بود، دو گلدان بر روی آنها قرار داده و گلدان ها را پر از گل کنید. این کار باعث می شود تا در حین ورود به اتاق خواب این گل های زیبا دیده شوند و توجهات را به سمت خود جلب کنند. ایده دیگر درست کردن یک سبد گل و قرار دادن آن در نقطه ای از اتاق است که به خوبی دیده شود. برای این کار می توانید جعبه ای (حتی شبیه به جعبه میوه) تهیه کنید و درون آن یک اسفنج بزرگ قرار دهید. سپس گل ها را درون جعبه با شکل و فرم دلخواه چیدمان کرده و جعبه ای پر از گل های زیبا و رنگی بسازید.

در ایده ای دیگر می توانید دسته گل های کوچکی درست کرده و بر روی دستگیره های کمد دیواری بچسبانید. برای زیبایی بیشتر از روبان نیز می توانید استفاده کنید. دور تا دور آینه میز آرایش هم مکان مناسبی برای گل آرایی است. به وسیله اسفنج و چسب زمینه مناسبی را در بالا و یا دور آینه ایجاد کنید و گل های طبیعی را بر روی آن قرار دهید. در قسمت ورودی اتاق خواب نیز با قرار دادن گل های طبیعی، بهشتی کوچک برای خود و همسرتان خلق نمایید.

تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل

تزیین اتاق خواب عروس به وسیله بادکنک

یکی دیگر روش های محبوب برای تزیین اتاق خواب عروس، استفاده از بادکنک هلیومی است. دیزاین تخت خواب عروس به وسیله بادکنک هم صورت می گیرد. با قرار دادن بادکنک های هلیومی در قسمت بالایی تخت خواب و یا در اطراف آن دیزاینی جذاب و دوست داشتنی ایجاد می شود. همچنین می توان بادکنک های هلیومی را به تعداد زیاد تهیه کرد و با رها کردن آنها، اجازه داد تا بادکنک ها به سقف اتاق خواب بچسبند و بند روبانی از آنها آویزان گردد.

تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل

تزیین اتاق خواب عروس با شمع

در کنار گل های طبیعی از شمع نیز می تواند استفاده کنید تا با ایجاد نوری ضعیف و رمانیتک فضا را برای شما عاشقانه تر نماید. نور شمع دارای انرژی مثبت زیادی است و می تواند این انرژی را به شما نیز منتقل کند. با استفاده از شمع های وارمر در گوشه و کنار اتاق خواب عروس و همینطور در اطراف سبد گل ها و روی میز آرایش، نورپردازی زیبایی در اتاق خواب ایجاد نمایید. حتی می توانید با استفاده از شمع های قطور تر و با اندازه های مختلف کار شمع آرایی به وسیله گل طبیعی را نیز انجام داده و زیبایی آن را دو چندان نمایید.

از شمع وارمر به تنهایی نیز می توان در دیزاین اتاق خواب عروس استفاده کرد. به این ترتیب که تعداد زیادی از شمع های وارمر را تهیه کرده و دور تا دور تخت خواب بر روی زمین بچینید. حتی می توانید شمع ها را به طور پراکنده تا قسمتی از مرکز اتاق نیز قرار دهید. برای جلوگیری از خطرات احتمالی شمع، از چراغ های ال ای دی که شبیه به شمع وارمر ساخته می شوند نیز می توانید استفاده کنید. ریسه های نوری هم پیشنهاد دیگری برای تزیین و نورپردازی اتاق خواب عروس است. بالای تخت خواب و اطراف گل ها مکان های مناسبی برای قرار دادن ریسه نوری است.

تزیین دیوار اتاق خواب عروس

دیوار های اتاق خواب عروس را می توانید با نصب تابلو های عکس و نقاشی تزیین کنید. عکس های دو نفره عروس و داماد از هنگام آشنایی و نامزدی و مراسم های مربوط به ازدواج گرفته تا عکس های خانوادگی می توانند قاب شده و با چیدمانی عالی بر روی دیوار نصب شوند. این قاب ها را می توانید توسط ریسه های نوری تزیین و پر نور نمایید. علاوه بر اینها بر روی دیوار های اتاق خواب عروس می توانید با گل با ریسه نوری حروفی را نیز طراحی کنید.

تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل
تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل

دیزاین تخت خواب عروس

با استفاده از شمع های وارمر، ریسه های نوری و گل های طبیعی می توان تخت خواب عروس را دیزاین نمود. برای مثال می توان شاخه های گل ها را از ته برید و خود گل ها را با شکل و فرمی خاص بر روی تخت خواب قرار داد و آن را غرق در گل کرد. حتی می توان به وسیله گل های سرخ یک حجم بزرگ به شکل قلب ایجاد کرد و آن را در مرکز تخت خواب قرار داد. دور این قلب حجیم و بزرگ را نیز می توان با شمع های وارمر یا ریسه نوری تزیین نمود.

ریسه های کریستالی هم وسیله زیبا و جذابی هستند که می توان از آنها برای تزیین اتاق خواب عروس و یا تخت خواب استفاده کرد. برای این کار جایی بر روی سقف، در مرکزی ترین قسمت بالای تخت خواب را در نظر بگیرید و یک قلاب بزرگ نصب کنید. سپس ریسه های کریستالی را از آن آویزان نمایید. تعداد این ریسه ها باید زیاد باشد. پس از اطمینان از محکم بودن ریسه ها در جای خود، آنها را دور تا دور تخت خواب پراکنده نمایید.، به گونه ای که پرده ای کریستالی دور تخت خواب عروس را فرا بگیرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های مدرن و کلاسیک سرویس تخت خواب عروس و دامادچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<