استفاده از پارچه نمدی برای تزئین اتاق کودک

چیدوپلاس ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ،

برای آن که فضای اتاق خواب کودکان را به روحیه آنها نزدیک تر کنید می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید، این خلاقیت می تواند در ساخت وسایل تزیینی با متریال های لطیفی همچون پارچه های نمدی باشد. نمد به خاطر حالت شکل پذیری که دارد، در ساخت انواع وسایل همچون آویز های عروسکی و تزیینی و تابلوها مورد استفاده قرار می گیرد، این آویزها به سادگی و با کمی خلاقیت و استفاده از فنون خیاطی ساخته می شود.

ساخت آویزهای دیواری و سقفی یکی از رایج ترین کاربرد های پارچه نمدی برای تزیین اتاق کودک می باشد. نرمی این پارچه باعث می شود تا کودک بتواند به راحتی با آن ارتباط لمسی برقرار کند. از مزایای دیگر استفاده از نمد برای ساخت تزیینات، راحتی شست و شوی آن می باشد. بسیار دیده ایم که کودکان در هنگام بازی محیط اطراف خود را کثیف می کند، این تزیینات نمدی در صورت کثیف شدن به راحتی تمیز شده و شست و شوی آنها شما را دچار مشکل نمی کند. نکته مهم دیگر در مورد استفاده از نمد برای ساخت آویز، هزینه کم ساخت آن می باشد.

خلاقیت در تزیین اتاق کودک می تواند بسیار برای آنها مفید باشد. شما می توانید گاهی این پارچه ها را بدون وسایل خطرناکی همچون قیچی و نخ سوزن در اختیار کودک قرار دهید تا خود او هم خلاقیت خود را در این زمینه نشان دهد و یا در صورت امکان با کمک شما به ساخت این تزیینات نمدی بپردازد. کودکان همواره دارای روحیه لطیف و احساساتی زیاد می باشد از این رو محیط زندگی آن ها به خصوص محل خواب آن ها نیز باید از این صفت ها برخوردار باشد.

مدل های مختلف و روش های گوناگونی وجود دارد تا شما بتوانید از پارچه نمدی در تزیین اتاق خواب فرزندتان استفاده کنید. قبل از درست کردن این مدل ها، یادتان باشد آویز نمدی اتاق کودک ، باید طرح های کودکانه داشته باشد و بهتر است که طرح مورد نظر با سلیقه کودک همخوانی داشته باشد. عکس های زیر تعدادی از این طرح ها را نشان میدهد، برای بزرگ تر دیده شدن تصاویر بر روی آنها کلیک کنید.

پارچه نمدی
پارچه نمدی
پارچه نمدی
پارچه نمدی
پارچه نمدی
پارچه نمدی
پارچه نمدی
آویز نمدی اتاق کودک
پارچه نمدی

برای ساخت آویز نمدی اتاق کودک ، شما نیاز به مقداری پارچه نمدی، نخ و سوزن، پنبه، قیچی و الگو دارید. پس از انتخاب الگوی مورد نظر به طور مثال پروانه، گل و غیره آن را بر روی پارچه نمدی قرار داده و پارچه را با توجه به الگو برش بزنید، به خاطر داشته باشید شما به دو پارچه برش خورده برای ساخت آویز احتیاج دارید؛ پس از برش ، بدنه ی پارچه انتخابی خود را با استفاده از نخ و سوزن به هم بدوزید و تنها قسمتی از آن را باز بگذارید و درون آن را با پنبه پر کنید و در انتها قسمت باز را هم بدوزید، آویز شما آماده است و اکنون میتوانید آن را با نخ و یا کاموا های رنگی به سقف یا دیوار یا درب اتاق کودک تان آویزان کنید.

پارچه نمدی را به صورت استیکر های دیواری نیز می توان در اتاق کودک استفاده کرد. پس از برش پارچه نمد بر روی الگوی مورد نظر دیگر نیاز به دوخت و اضافه کردن پنبه به آن نیست و می توانید همان طرح برش خورده را با استفاده از چسب بر روی دیوار کمد و یا وسایل کودک خود بچسبانید، همینطور می توانید با دیگر وسایل تزیینی همچون پولک ها و کاغذ های رنگی آن را زیباتر کنید. در ویدیوی زیر می توانید روش ساخت یکی از این مدل ها را مشاهده کنید:

 

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو:کودکتان را با طراحی اتاقش سورپرایز کنید

ویدیو: با ساختن چادر فضایی رویایی در اتاق کودکتان ایجاد کنید که خاطره ی آن هیچ گاه از یادش نرودچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید