مدل های حفاظ پنجره مدرن به همراه لیست قیمت

چیدو پلاس 20 تیر 1401

اگر در خانه ای ویلایی و یک طبقه زندگی می کنید و یا آپارتمان تان در طبقات اول و دوم ساختمان چند طبقه است، وجود حفاظ پنجره برای افزایش امنیت خود و اعضای خانواده تان بسیار واجب و لازم است. اما جدا از ضرورت وجود یک حفاظ پنجره مدرن برای ایجاد امنیت، طرح و مدل آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک حفاظ پنجره خوب باید هم از نظر ظاهری نمای ساختمان را بهبود بخشد و هم از نظر کاربردی بسیار امن و مستحکم باشد. ما در این متن انواع مدل های حفاظ پنجره مدرن را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

در این متن می خوانید:

 • ویژگی های یک حفاظ پنجره خوب
 • انواع حفاظ پنجره (حفاظ پنجره متحرک و ثابت)
 • انواع مدل و طرح حفاظ پنجره
 • انواع جنس و متریال حفاظ پنجره
 • رنگ و نمای ظاهری حفاظ های پنجره
 • قیمت حفاظ پنجره

در تعریفی از حفاظ پنجره می توان گفت که این حفاظ ها سازه های مقاومی هستند که در قسمت خارجی پنجره ها نصب می شوند و نفوذ به داخل خانه را از طریق پنجره ها مسدود می کنند. برای افرادی که در طبقه های اول و دوم هر ساختمان زندگی می کنند، وجود این حفاظ ها ضروری است. همچنین برای طبقات بالاتر نیز در صورتی که افراد ساکن در آنها دارای فرزند کوچک هستند، حفاظ پنجره لازم است. اما کاربرد های حفاظ تنها محدود به این موارد نمی شود. اگر شما در مکانی زندگی می کنید که ممکن است شیء ای مانند توپ یا هر چیز دیگر به سمت پنجره شما پرتاب شود، یک حفاظ پنجره ساده و شیک از شکستن شیشه های خانه تان جلوگیری می کند.

ویژگی های یک حفاظ پنجره خوب

یک حفاظ پنجره مدرن به گونه ای ساخته می شود که از دوام و استحکام خوبی برخوردار باشد. میزان استحکام این حفاظ باید به اندازه ای باشد که در اثر ضربه و یا تلاش برای خم کردن میله های آن، این اتفاق نیوفتد و تغییری در فرم آن ایجاد نشود. دیگر ویژگی یک حفاظ خوب آن است که ماندگاری و طول عمر بالایی داشته باشد و بتوان برای سال های زیادی از آن استفاده کرد. همچنین یک حفاظ خوب باید دارای طرح و ظاهری مناسب و زیبا باشد و به زیبایی نمای ساختمان بیافزاید و به نوعی بخشی از نمای ساختمان شود. علاوه بر موارد فوق در هنگام خرید و سفارش ساخت حفاظ پنجره به نکات زیر دقت کنید :

 • نورگیری و ویوی مناسب : حفاظ پنجره باید به گونه‌ای ساخته و نصب شود که در عین امنیت، مانع ورود نور کافی به ساختمان نشود. اگر حفاظ برای یک واحد مسکونی معمولی است، بهتر است خیلی از استانداردها جلوتر نروید؛ مثلا نیازی نیست که فاصله تیغه‌ها از ۱۳ سانتی‌متر کمتر باشد، یا به طور مثال قوطی‌های 20*20 میلی متر برای تولید حفاظ آهنی کفایت می‌کند و نیازی به پروفیل‌های ضخیم‌تر نیست.
 • عبور از حفاظ پنجره باید غیر ممکن باشد؛ در حفاظ ساده بهتر است که فاصله میله‌های عمودی ۱۳ سانتی‌متر باشد و  برای میله‌های افقی هم هر ۷۰ سانتی‌متر یک میله یا پروفیل افقی جوش داده شود تا استحکام حفاظ مناسب و قدرت تحمل آن بالا باشد.
 • خمکاری های رو به بیرون و در جهت های مختلف حفاظ پنجره مانع ایستادن در کنار آن ها می شود.
 • تراکم بالای ردیف های نرده پنجره نشان دهنده امنیت بالای حفاظ پنجره آهنی می باشد، اما برای بعضی موارد نیاز به تراکم زیاد و پوشاندن پنجره نیست و یک حفاظ با تراکم متوسط کفایت می کند.

انواع حفاظ پنجره (حفاظ پنجره متحرک و ثابت)

حفاظ های پنجره به دو دسته کلی حفاظ های ثابت و حفاظ پنجره متحرک تقسیم می شوند. در نوع حفاظ ثابت میله های حفاظ در جای خود به صورت دائمی جوشکاری می شوند و برای همین در جای مورد نظر به شکلی ثابت باقی می مانند. این مدل حفاظ پنجره برای کسانی مناسب است که به دنبال امنیت بیشتر هستند و در ضمن نیازی هم به باز و بسته کردن حفاظ نمی بینند. برای پنجره های خانه بیشتر از نوع حفاظ پنجره ثابت استفاده می شود. اما درباره حفاظ پنجره متحرک باید گفت که این حفاظ ها به گونه ای ساخته شده اند که می توان آنها را باز و بسته کرد. برای مثال در طول روز و هنگامی که در منزل هستید می توانید حفاظ را باز کنید و مانع موجود در برابر دید خود را از میان بردارید. اما در هنگام شب و یا زمانی که قصد بیرون رفتن از منزل را دارید، حفاظ پنجره متحرک را بسته و امنیت را در محیط خانه تان برقرار نمایید. از این مدل حفاظ ها بیشتر برای درب ورودی و یا درب تراس خانه استفاده می شود. انواع حفاظ پنجره متحرک به شکل های مختلفی از جمله آکاردئونی ساخته می شوند.

حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن

انواع مدل و طرح حفاظ پنجره

انواع حفاظ پنجره مدرن شامل طرح های مختلفی است که تنوع آنها نیز بسیار بالاست. شما در هنگام انتخاب و خرید این حفاظ ها با تنوع چشمگیری از آنها مواجه خواهید شد. یک حفاظ پنجره ساده و شیک شاید تنها از میله های فرفورژه ای تشکیل شده باشد که دارای اندک تزییناتی بر روی آنها است. انواع حفاظ پنجره مدرن شامل طرح های زیر است: حفاظ نرده ای پشت پنجره، حفاظ پنجره متحرک یا باز شو، حفاظ پنجره شکم دار با جای گلدان، حفاظ ضد سرقت، حفاظ های پنجره کلاسیک، حفاظ های پنجره از داخل، حفاظ پنجره با قوطی، حفاظ آهنی مشبک، حفاظ پنجره ساده شیک ، حفاظ پنجره دو جداره و سلطنتی.

انتخاب هر کدام از این حفاظ ها بستگی به سلیقه و نمای ساختمان شما دارد. برای مثال اگر ساختمانی با نمای مدرن دارید، باید از حفاظ پنجره مدرن که تنها از میله های صاف و بدون هیچ تزیینات اضافی بر روی آنها است، استفاده کنید. اما اگر ساختمان تان دارای نمای کلاسیک است، انتخاب حفاظ های کلاسیک، حفاظ پنجره فرفورژه و یا حفاظ های طرح دوجداره سلطنتی بهترین انتخاب برای تان خواهد بود. به طور کلی سعی می شود تا ایجاد طرح هایی بر روی حفاظ هم زیبایی آن افزایش یابد و هم مسیر دسترسی افراد بیگانه به پنجره محدود شود.

 • طرح حفاظ پنجره مدرن: این مدل حفاظ پنجره ساده و شیک از میله های صاف افقی یا عمودی تشکیل شده اند که به ساده ترین شکل ممکن پنجره را می پوشانند.
 • حفاظ شکم دار با جای گلدان: در این طرح حفاظ پنجره معمولا بخش بالایی حفاظ دارای میله های صاف بوده که هر چه به پایین می رسد خمیدگی و قوس پیدا می کند. در قسمت خمیدگی می توان گلدان گل قرار داد و به زیبایی نمای ساختمان کمک کرد.
 • حفاظ های پنجره کلاسیک: در این حفاظ ها از تزییناتی با طرح های کلاسیک استفاده می شود.
 • حفاظ پنجره با قوطی: یک مدل حفاظ بسیار ساده است که با پروفیل های آهنی ساخته می شود.
 • حفاظ سلطنتی: حفاظی که بر روی آن طرح های پر جزییاتی کار شده و شکل و شمایلی لوکس و سلطنتی دارد.

انواع جنس و متریال حفاظ پنجره

برای ساخت این حفاظ ها معمولا از آهن و استیل استفاده می شود. البته حفاظ های چوبی هم وجود دارند که بیش از آنکه جنبه امنیتی داشته باشند، به لحاظ زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. حفاظ پنجره فرفورژه مهم ترین و معروف ترین انواع حفاظ آهنی است که با قیمت مقرون به صرفه ای که دارد بسیار پر فروش است. در این حفاظ ها میله های فرفورژه همراه با گل های تزیینی و طرح های مختلفی بر روی آنها سوار شده اند، نرده های محکم و مقاوم و زیبا را تشکیل می دهند. اما حفاظ های استیل هم وجود دارند که دارای قیمت بالاتر هستند و به نوعی حفاظ پنجره مدرن محسوب می شوند. این حفاظ ها از میله های استیل مقاوم و تو خالی ساخته شده اند که معمولا به شکل افقی بر روی پنجره نصب می شوند. این مدل حفاظ پنجره ساده و شیک برای ساختمان های مدرن امروزی مناسب هستند و از کیفیت و استحکام بالایی نیز برخوردارند.

رنگ و نمای ظاهری حفاظ های پنجره

حفاظ های استیل پنجره غیر قابل رنگ کردن هستند اما حفاظ پنجره فرفورژه را می توان به هر رنگی، نقاشی نمود. البته بیشتر از رنگ مشکی برای این حفاظ ها استفاده می شود. همچنین با انتخاب طرح های حفاظ فلاورباکس می توانید از گلدان هایی با گیاه های طبیعی برای زیبا تر کردن نمای ظاهری نرده ها استفاده کنید.

قیمت حفاظ پنجره

محاسبه قیمت حفاظ پنجره بر اساس مدل حفاظ و طول و عرض چارچوب پنجره میباشد.

نوع حفاظ پروفیل استفاده شده مشخصات هزینه براساس متر مربع
حفاظ پنجره با جا گلدانی و نرده 20 * 20 به همراه هزینه های حمل و نصب 650 هزار تومان
حفاظ پنجره نردبانی 20 * 20 به همراه هزینه های حمل و نصب 650 هزار تومان
حفاظ پنجره نیزه ای 20 * 20 به همراه هزینه های حمل و نصب 750 هزار تومان
حفاظ پنجره با  سه ردیف گل 20 * 20 به همراه هزینه های حمل و نصب 850 هزار تومان
حفاظ پنجره فرفورژه ای به همراه هزینه های حمل و نصب 2  میلیون تومان

 

حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن
حفاظ پنجره مدرن

خانه ایده آل خود را بسازید:

طراحی دیوار راه پله ؛ ایده های عالی و نتایجی جذابچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<