کاشی سه بعدی بین کابینتی انتخابی متفاوت برای آشپزخانه

چیدوپلاس 09 اسفند 1399 ،

حتما با مدل های مختلف کاشی بین کابینتی آشنایی دارید؛ اما پوشش های دیگری هم هستند که به کاشی سه بعدی بین کابینتی معروفند و به جای کاشی های معمولی بین کابینت های آشپزخانه نصب می شوند. این کاشی های سه بعدی بین کابینتی مدت زیادی نیست که وارد بازار شده اند اما مثل همیشه طرفداران مخصوصی را برای خود پیدا کرده اند. اگر آشپزخانه تان بزرگ است و دوست دارید چیدمان متفاوتی برای آن در نظر بگیرید، به کاشی سه بعدی بین کابینتی فکر کنید. ما در این متن شما را با این کاشی ها آشنا خواهیم کرد.

چند نوع کاشی سه بعدی بین کابینتی وجود دارد؟

کاشی های سه بعدی بین کابینتی دو نوع هستند؛ یکی آنهایی که مانند پوشش های کف و سقف از جنس پلیمر اپوکسی بوده و دارای طرح های سه بعدی چاپ شده بر روی خود هستند، و نوع دیگر، کاشی هایی با برجستگی های خاص که آن را از شکلی دو بعدی به سه بعدی تبدیل کرده است. هر کدام از این ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند و حال و هوای به خصوصی را در آشپزخانه ایجاد می کنند. در ادامه به معرفی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

کاشی سه بعدی بین کابینتی برای چه آشپزخانه هایی مناسب است؟

همانگونه که در بالا اشاره شد کاشی سه بعدی بین کابینتی برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است. کاشی های طرح دار سه بعدی به دلیل اینکه عموما دارای طرح های شلوغی هستند، باعث می شوند تا آشپزخانه های کوچک، کوچک تر به نظر برسند و فضا را به احاظ بصری بیشتر اشغال کند. البته این کاشی های سه بعدی دارای طرح های متنوعی هستند و امکان انتخاب طرح های خلوت و ساده نیز بر روی آنها وجود دارد.

نکته بعدی در رابطه با این موضوع آن است که بهتر است از این کاشی های سه بعدی بین کابینتی در آشپزخانه های جدید تر استفاده شود. این کاشی های سه بعدی در کنار کابینت های ساده مدرن زیبایی بیشتری دارند و طرح های شان بیشتر نمود خواهند داشت. کابینت های قدیمی و رنگ های تیره جلوه این کاشی ها را از میان خواهند برد. همچنین کاشی سه بعدی بین کابینتی فضا را مدرن تر می کند. به همین دلیل قدیمی بودن دکوراسیون آشپزخانه (شامل کابینت ها، شیرآلات، پوشش کف و غیره) مانعی برای نمود زیبایی این کاشی ها خواهد بود.

کاشی سه بعدی بین کابینتی از چه جنسی است و چه ویژگی هایی دارد؟

  • کاشی های برجسته و سه بعدی

نوع اول کاشی های سه بعدی یعنی آنهایی که دارای نقش های برجسته هستند از مواد مختلفی مانند سنگ و سرامیک، شیشه، استیل، کامپوزیت، آلومینیوم یا پلیمر ساخته می شوند. این کاشی های سه بعدی بین کابینتی در برابر خراشیدگی، ضربه، فشار، رطوبت، مواد شیمیایی، گرما و سرما مقاوم هستند. بنابراین برای استفاده در محیطی نظیر آشپزخانه گزینه خوبی به شمار می روند. همچنین به خاطر مقاومت بالای شان در برابر حرارت و شعله، برای نصب در پشت اجاق گاز نیز مناسب اند. تایل ها یا کاشی های سه بعدی در ابعاد مختلف تولید می شوند و و نصب آنها همانند کاشی های معمولی خواهد بود و نیاز به اجرا و نصب متفاوتی نخواهند داشت. کاشی های سه بعدی بسیار سبک بوده و دارای قابلیت ارتجاعی بالایی هم هستند.

کاشی های سه بعدی برجسته در طرح های متنوعی مانند آجری شکل، خطوط منحنی، نقوش برجسته ای و طرح های دیگر موجود هستند. بعضی از این طرح ها خلوت و بعضی شلوغند که انتخاب هر کدام از آنها به سلیقه شما بستگی دارد. همچنین این کاشی ها رنگ های گوناگونی را شامل می شوند. از رنگ های سفید و کرم گرفته تا قهوه ای و طوسی و طلایی و رنگ های شادی مانند سبز و صورتی و غیره. بعضی از این کاشی های سه بعدی به صورت دو رنگ نیز ساخته می شوند. معروف ترین آنها کاشی های بین کابینتی سه بعدی با رنگ های سفید و طوسی است. بسته به طرح روی کاشی این دو رنگ به زیباترین شکل ممکن در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی
  • کاشی سه بعدی بین کابینتی از نوع اپوکسی با استیکر چاپ شده

این کاشی ها همانطور که از اسم شان پیداست از نوعی ماده پلیمری به نام اپوکسی ساخته شده اند. ساخت آنها به این ترتیب است که یک عکس سه بعدی در اندازه مشخص چاپ می شود و توسط مواد مخصوصی بر دیوار چسبیده و با مواد اپوکسی پوشش داده می شود. نصب این نوع کاشی سه بعدی بسیار سریع بوده و با اجرای آن شاهد تغییرات زیادی در دکوراسیون آشپزخانه تان خواهید بود. این کاشی های سه بعدی هم ضد آب و رطوبت هستند، در برابر دمای بالا مقاوم اند و ماندگاری خوبی هم دارند. همچنین قابل شستشو بوده و آنتی باکتریال نیز محسوب می شوند.

کاشی های سه بعدی بین کابینتی از نوع اپوکسی و استیکر در هر طرحی که دلخواه شماست، قابل چاپ شدن هستند. بیشترین طرح هایی که توسط مشتریان انتخاب می گردد طرح های دریا و ماهی ها، گیاهان سبز و تازه، گل های مختلف، قطره های باران، پرنده های مهاجر و عکس هایی شبیه به اینهاست. شما می توانید علاوه بر انتخاب این پوشش ها برای کاشی بین کابینتی، از سقف های کاذب آسمان مجازی نیز استفاده کنید تا آشپزخانه تان جلوه ای بی نظیر از طبیعت پیدا کند. با انتخاب تصاویر مناسب به پر نور تر شدن آشپزخانه تان نیز کمک خواهید کرد.

کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی

کاشی های سه بعدی با چه کابینت هایی هماهنگی دارند؟

اینکه چه رنگی را برای کابینت های تان انتخاب کنید تا بیشترین هماهنگی را با کاشی های سه بعدی داشته باشند، بستگی زیادی به رنگ و طرح کاشی انتخابی تان دارد. کاشی های سه بعدی از نوع برجسته حتی اگر از رنگ های روشن هم انتخاب شوند، باز هم به خاطر طرح های برجسته شان کمی شلوغ به نظر می رسند. بنابراین بهتر است کابینت هایی با رنگ های روشن مانند سفید و شیری برای این کار مورد استفاده قرار گیرد. حتی اگر رنگ کاشی ها تیره و یا خاکستری بودند، باز هم کابینت های سفید را انتخاب کنید زیرا سفید با همه رنگ ها هماهنگی خواهد داشت.

این قائده درباره کاشی های سه بعدی با پوشش اپوکسی و استیکر نیز وجود دارد. این پوشش ها به خاطر رنگ و طرح شان بهتر است در کنار کابینت های ساده و سفید قرار گیرند تا هم طرح کاشی بهتر نمایان شود و هم تعادلی بین شلوغی و سادگی برقرار گردد. کابینت های سفید از نوع های گلاس گزینه مناسبی برای قرار گیری در کنار کاشی سه بعدی از نوع اپوکسی است. این کاشی های سه بعدی نیازمند نورپردازی مناسبی هستند تا طرح های آنها به خوبی دیده شود. بنابراین بهتر است از نورهای زیر کابینتی نیز استفاده شود.

برچسب سه بعدی بین کابینتی

مدل دیگری از پوشش دیوار بین کابینت برچسب های سه بعدی می باشد، این برچسب ها از جنس پی وی سی خودچسب بوده و نیاز به چسب برای نصب ندارد،بنابراین نصب و تعویض آن بسیار راحت است، همچنین این برچسب ها طرح های متفاوت و متنوعی داشته و کاملا قابل شستشو میباشند.

کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی
کاشی سه بعدی بین کابینتی

خانه ایده آل خود را بسازید:

چه رنگی برای کاشی بین کابینتی انتخاب کنیم؟ کاشی طلایی ؟ کاشی طوسی؟ کاشی سفید؟

۲۴ مدل کاشی بین کابینتی که آشپزخانه تان را جذاب می کندچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<