چه رنگی برای کاشی بین کابینتی انتخاب کنیم؟ طلایی ؟ طوسی؟ سفید؟

چیدوپلاس 06 اسفند 1399 ،

همه ما می دانیم که طراحی دکوراسیون خانه ها منتهی به سالن پذیرایی و اتاق نشیمن نمی شود و آشپزخانه هم به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های خانه باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه آشپزخانه ها مانند گذشته در یک فضای بسته و محدود قرار نمی گیرند و با برداشتن دیوار جلویی آشپزخانه در اصل جزئی از سالن به حساب می آیند. توجهی که از آن سخن گفته شد باعث گردیده تا محصولات جدید تر و متنوع تری نیز به بازار عرضه شود. این محصولات شامل انواع کابینت ها در رنگ ها و جنس های مختلف، پوشش های کف آشپزخانه، لوازم نور پردازی و کاشی های بین کابینتی است.

امروزه دیگر خبری از کاشی های سفید ساده قدیمی برای فضای بین کابینت نیست و می توان گفت نسبت به چند سال قبل تحول بزرگی در این زمینه رخ داده است. کاشی های بین کابینتی در رنگ های متنوع از طوسی و طلایی گرفته تا رنگ ها دیگر روانه بازار شده اند و چیدمان آشپزخانه ها را دگرگون ساخته اند. این متن قصد دارد تا شما را با بخش جذابی از دنیای کاشی های بین کابینتی که شاید تا پیش از این کمتر از آن خبر داشتید، آشنا کند.

کاشی بین کابینتی طلایی

همانطور که می دانید طلایی نمادی از قدرت و ثروت است. برای همین بوده که از گذشته تا امروز در مکان های سلطنتی و لوکس بیشتر از این رنگ استفاده می شده است. شاید کمتر کسی این جسارت را داشته باشد که رنگ طلایی را برای کاشی آشپزخانه انتخاب کند. اما دانستن اطلاعاتی از این رنگ و دیدن تصاویری از کاشی های بین کابینتی طلایی مطمئنا شما را سر ذوق خواهد آورد. کاشی طلایی درخشان و براق است، بنابراین آشپزخانه شما را پر نور تر نشان خواهد داد. ترکیب رنگ طلایی کاشی ها با کابینت های سفید جلوه و نمایی بی نظیر ایجاد خواهد کرد. کاشی بین کابینتی طلایی باعث می شود تا دکوراسیون آشپزخانه شما خاص و متفاوت گردد، چون این رنگ انتخاب همه نیست. بنابراین همانطور که گفته شد انتخاب جسورانه و البته خلاقانه است.

نکته مهم در کاشی بین کابینتی طلایی این است که به دلیل براق و آینه ای بودن کاشی های طلایی، تمیزی و درخشندگی آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین باید در تمیز کردن آنها تلاش کنید. اگر این کاشی ها براق بودن خود را در اثر لکه های غذا یا روغن از دست بدهند دیگر زیبایی چندانی نخواهند داشت. یک موضوع مهم دیگر در کاشی های بین کابینتی طلایی این است که از نورپردازی و وجود منبع نوری مناسب و کافی در آشپزخانه غافل نشوید. رنگ طلایی خود را در نور بهتر نشان می دهد. پس حتما نور لازم و کافی را در آشپزخانه فراهم کنید تا با انعکاس نور بر کاشی های طلایی جلوه ای لوکس و پر شکوه ایجاد شود. نکته دیگر اینکه اگر کاشی بین کابینتی تان را به رنگ طلایی انتخاب کرده اید باید بدانید که انتخاب های دیگر تان درباره وسایل دیگر محدود خواهد بود. از آنجا که طلایی رنگی سنگین و موقر محسوب می شود پس نمی توان وسایلی را که در کنار آن قرار می دهید از رنگ های متنوع و شاد انتخاب کنید. چند رنگ محدود با طلایی هماهنگی بالایی دارند. رنگ های سفید، مشکی و قهوه ای بیشترین تناسب را با رنگ طلایی ایجاد می کنند. در ادامه ترکیب طلایی با هر کدام از این رنگ ها را بررسی خواهیم کرد.

کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت

کاشی بین کابینتی طلایی با کابینت های سفید

می توان گفت یکی از بهترین رنگ های مکمل برای طلایی رنگ سفید است. سفید اجازه می دهد تا بیشترین توجهات به رنگ طلایی کاشی معطوف گردد. بنابراین اگر تمام کابینت ها را از رنگ سفید انتخاب کنید چیدمان زیباتری خواهید داشت. پیشنهاد می شود کابینت ها از نوع مات باشند تا درخشندگی و براق بودن کاشی های طلایی بیشتر به چشم بیایند.

کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت

کاشی بین کابینتی طلایی با کابینت های مشکی

برای آنهایی که به دنبال دکوراسیون های خیلی خاص و متفاوت هستند و به رنگ مشکی در چیدمان خانه شان توجه خاصی دارند، کابینت های مشکی با کاشی طلایی بین کابینتی را پیشنهاد می دهیم. رنگ طلایی و درخشان کاشی ها در میان کابینت های مشکی به خوبی خود را نشان خواهد داد. انتخاب کابینت مشکی از نوع های گلاس در کنار کاشی بین کابینتی طلایی می تواند جلوه بیشتری در آشپزخانه ایجاد کند.

کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت

کاشی بین کابینتی طلایی با کابینت های قهوه ای

قهوه ای رنگی است که با بیشتر رنگ ها هماهنگی دارد. رنگ طلایی نیز از این قائده مستثنا نیست و در کنار قهوه ای ترکیب های خوبی را پدید می آورد. کابینت های قهوه ای تیره و یا بلوطی در کنار کاشی های طلایی نمایی واقعا زیبا و جذاب را به وجود می آورد. از آن گذشته این انتخاب کاملا با سلیقه همه جور در می آید و مطابق با سلیقه بیشتر افراد خواهد بود.

کاشی بین کابینتی سفید طلایی

وقتی حرف از کاشی بین کابینتی طلایی است، هم می توانید از کاشی های تماما طلایی استفاده کنید و هم از کاشی هایی با ترکیب طلایی و یک رنگ دیگر. همانطور که در بالا گفته شد رنگ سفید و طلایی هماهنگی خوبی با هم دارند و به همین دلیل کاشی های سفید طلایی با طرح های متنوع تولید و در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. خوبی این کاشی های بین کابینتی سفید طلایی این است که شکلی متعادل تر و همه پسندتر دارد. کاشی های سفید طلایی در کنار کابینت های سفید از مات یا های گلاس بهترین همنشینی را ایجاد می کنند. این کاشی ها نه آنچنان لوکس هستند که نتوان از آنها در خانه های معمولی استفاده کرد و نه چندان ساده که حالتی خسته کننده و کسل کننده در افراد ایجاد کند.

کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت
کاشی طلایی بین کابینت

کاشی بین کابینتی سفید

خیلی از افراد هستند که عاشق سادگی و تمیزی اند و همیشه انتخاب اول شان رنگ سفید است، حتی در مورد کاشی های بین کابینتی. کاشی بین کابینتی سفید یک انتخاب بی دردسر و در عین حال عالی است. عالی از این نظر که سفید با تمام بی رنگی و سادگی اش اما زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کند. کاشی بین کابینتی سفید را می توان در کنار کابینت هایی با هر رنگ ست کرد. اگر کابینت را نیز به رنگ سفید انتخاب کنید آشپزخانه ای روشن و تمیز و پر نور خواهید داشت. اما اگر مایلید تا رنگ های دیگر را نیز به آشپزخانه دعوت کنید، می تواند برای کابینت ها این کار را انجام دهید.

کاشی بین کابینتی سفید همراه با کابینت هایی به رنگ های سفید، نسکافه ای، کرم، قهوه ای رنگ چوب، قهوه ای تیره و رنگ هایی از این دست جلوه ای بی نظیر خواهد داشت. اگر کابینت ها را سفید انتخاب کرده اید می توانید از وسایل تزیینی رنگ و یا ظروف مختلف مانند ظروف نگهداری ادویه که رنگ های مختلفی دارند بر روی کابینت استفاده کنید. این رنگ ها در پس زمینه سفید کاشی ها تصویری جذاب ایجاد می کند. استفاده از گیاهان طبیعی در آشپزخانه را نیز فراموش نکنید.

کاشی بین کابینتی طوسی

چند سالی است که رنگ طوسی به رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه اضافه شده است. باید قبول کنیم که این رنگ، رنگی بسیار مدرن است و از خاص و منحصر به فرد بودن نیز نمی توان گذشت. کاشی بین کابینتی طوسی در کنار کابینت های رنگ چوب هماهنگی زیبایی را پدید می آورد. همچنین کابینت های سفید و طوسی های تیره و روشن نیز انتخاب های خوبی برای کاشی بین کابینتی طوسی محسوب می شوند. توجه داشته باشید که رنگ طوسی فضا را کوچک جلوه می دهد؛ پس برای آشپزخانه های کوچک از این رنگ استفاده نکنید. از نورپردازی و استفاده از نوارهای نوری زیر کابینتی نیز غافل نشوید.

کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی
کاشی بین کابینتی طوسی

کاشی بین کابینتی برای کابینت سفید

کابینت سفید به گونه ای است که محدوده رنگی گسترده ای برای هماهنگی با آن وجود دارد. از رنگ های تیره مانند کاشی های قهوه ای و آبی لاجوردی گرفته تا رنگ های روشن تر و همچنین طلایی و نقره ای. حتی می توانید رنگ های بسیار شاد و سرزنده هم انتخاب کنید. وجود کاشی های رنگی در کنار کابینت سفید باعث می شود تا فضای رنگی آشپزخانه متعادل شود و محیط دعوت کننده و جذاب به نظر برسد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

۲۴ مدل کاشی بین کابینتی که آشپزخانه تان را جذاب می کند

مدل های متنوع کاشی بین کابینتی سفید و طلاییچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<