ویدیو: از ایده تا اجرای طراحی و بازسازی

چنانچه خانه ای قدیمی دارید و می خواهید آن را طبق سبک و سلیقه دلخواه خود بازسازی کنید، ابتدا باید سبک طراحی خود را مشخص کرده و ایده برای بازسازی خانه داشته باشید. فارق از اینکه شما در حال طراحی چه نوع خانه ( آپارتمانی، ویلایی..)  و یا دفتر کاری هستید، باید سبکی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. نکات بسیار مهمی وجود دارد که میتواند یک مکان خسته کننده را به فضایی آرامش بخش و زیبا تبدیل کند.

اما چطور می خواهید جرئیات طرحی که در ذهن دارید را بیان کنید؟ این سوال کاملا چالش بر انگیز است، بخصوص که اگر شما برای اولین بار قصد بازسازی منزل یا دفترکار خود را داشته باشید. آنچه که اغلب ما در این شرایط انجام میدهیم انتخاب رایج ترین راه حل و ارائه توضیحات شفاهی است که اغلب به خوبی اجرا نمیشود. به هنگام شروع بازسازی نیاز است که بدانیم نتیجه کار دقیقا چگونه است.

به منظور جلوگیری از هرگونه اشتباه و اطمینان از تطابق طرح با نظرات و سلیقه تان، می توان از نرم افزار هایی که بدین منظور طراحی شده اند کمک گرفت. نرم افزار تری‌ دی‌ مکس ( ۳d Max) نرم‌افزاری با قابلیت ساخت مدلهای سه بعدی و متحرک سازی آن می‌باشد. این نرم‌افزار یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی مدلهای سه بعدی، انیمیشن سازی و رندرینگ است و به طور گسترده ای در معماری ساختمان، طراحی صنعتی، ساخت بازی های کامپیوتری و جلوه های ویژه استفاده میشود.
کاربرد دیگر این نرم افزار در معماری تبدیل پلانهای ساده به شکل سه بعدی و قابلیت متحرک سازی آن میباشد، با خروجی گرفتن طرح میتوان آن را قبل از اجرا مشاهده نمود و نظرات مشتری را بر روی آن اعمال کرد، اینکار کمک شایانی به همراستا شدن طراحی معماران با نظریات مشتریان کرده است.

در ویدیو زیر یک نمونه مدل سازی که با توجه به علایق مشتری انجام شده است را مشاهده می کنید، طراحی داخلی مدرن و استفاده از آجر و به کار گیری رنگ های گرم در طراحی این خانه مد نظر مشتری بوده است. برای اطلاع بیشتر در خصوص نحوه بازسازی می توانید به لینک های پایین صفحه مراجعه نمایید.

 

خانه ی ایده ال خود را بسازید:

سوالاتی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت اول)
سوالاتی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت دوم)
سوالاتی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت سوم)
سوال هایی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت چهارم-هزینه)چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<