چه مدل آینه روشویی برای سرویس بهداشتی مناسب است؟

چیدوپلاس 01 اسفند 1399 ،

آینه دستشویی یکی از ملزوماتی است که حتما باید در سرویس بهداشتی وجود داشته باشد و شما با انتخاب یک آینه زیبا و هماهنگ با کاشی ها و روشویی می توانید سرویس بهداشتی خود را زیباتر کنید. شاید فکر کنید شکل و طرح آینه روشویی آنقدرها اهمیت ندارد و همین که یک آینه معمولی بالای کاسه روشویی نصب شود و بتوانید خود را در آن ببینید کافیست. اما باید گفت شاید برای مشاهده و دیدن خود در آینه همین میزان کافی باشد، اما اگر دوست دارید سرویس بهداشتی تان هم به اندازه سایر بخش های خانه عالی و زیبا باشد، حتما بهتر است در انتخاب آینه توجه و وقت بیشتری صرف نمایید.

چه آینه ای برای دستشویی مناسب است؟

اولین فاکتور مهم برای انتخاب آینه دستشویی این است که کیفیت خوبی داشته باشد. بعضی از آینه های بی کیفیت دارای موج هایی هستند که موجب دفرمه شدن تصویر یا چاق یا کشیده نشان دادن صورت در آینه می شوند. این موضوع باعث می شود که رغبت چندانی برای نگاه کردن در آن آینه نداشته باشید. اما دستشویی اولین جایی است که هر روز صبح پس از بیدار شدن به آنجا رفته و خود را در آینه اش مشاهده می کنید. پس لازم است که تصویری با کیفیت از خود را در آن ببینید و صبحتان را با اعتماد به نفس آغاز کنید.

موضوع مهم دیگر ابعاد آینه روشویی است. با اینکه ابعاد استانداردی برای ساخت آینه روشویی وجود دارد و اگر روشویی را به صورت ست (کاسه روشویی، کابینت و آینه) خریداری می کنید، این ابعاد استاندارد برای ساخت آن در نظر گرفته شده است، اما می توانید خودتان آینه را تعویض کرده و ابعادی بزرگ تر برای آن در نظر بگیرید. به طور کلی سعی کنید از آینه های خیلی کوچک برای دستشویی استفاده نکنید. آینه ای که تمام سر و صورت شما به علاوه بخشی از شانه ها را نشان دهد، ابعادی مناسب دارد. اگر سرویس بهداشتی تان کوچک بود استفاده از آینه های بزرگ تر به انعکاس نور کمک کرده و سرویس را بزرگ تر جلوه می دهد.

ست آینه و کابین روشویی

انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی

آینه دایره ای

تصور همه از شکل آینه، مستطیل است اما آینه های دایره ای شکلی جذاب و خاص دارند. این آینه ها را می توان هم به صورت ساده و هم با قاب چوبی در دستشویی نصب کرد. اما شکل ساده و بدون قاب آن ظاهری مدرن تر خواهد داشت. آینه های دایره ای شکل با کاسه های روشویی گرد هماهنگی خوبی دارند اما برای کاسه های بیضی و شکل های دیگر هم مناسب اند. ابعاد آینه دایره ای باید متناسب با اندازه کاسه روشویی باشد. اگر روشویی تان مستطیل شکل بود می توانید از آینه های بیضی نیز استفاده نمایید. با انتخاب آینه گرد یا بیضی نمایی ویژه و خاص به سرویس بهداشتی تان بدهید.

انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی

آینه مستطیلی

مرسوم ترین آینه های مورد استفاده در دستشویی انواع مستطیلی شکل آن هستند. این آینه ها هم به صورت افقی و هم عمودی در بالای روشویی نصب می شوند. آینه های مستطیلی نیز هم به صورت ساده و بدون قاب و هم دارای قاب مورد استفاده قرار می گیرند. وجود یا عدم وجود قاب کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. اگر کابینت روشویی تان دارای ام دی اف قهوه ای باشد می توان برای آینه نیز قابی به همان رنگ انتخاب کنید. آینه های مستطیلی عمودی را به صورت کمد آینه ای نیز می توانید نصب کنید. آینه مستطیلی در دستشویی های بزرگ و مخصوصا دستشویی های که دارای دیوارهایی با کاشی های تیره و یا گرانیتی هستند، بهتر است به صورت افقی و با طول زیاد نصب شود. برای این دستشویی ها طول کابینت روشویی را بلند بگیرید و طول آینه را نیز به همان اندازه در نظر بگیرید. در این روشویی ها می توانید از قسمت های خالی مانده برای قرار دادن تزییناتی مانند شمع و خوشبو کننده و دیگر وسایل دکوری استفاده کنید.

bathroom miror 8
bathroom miror 7
bathroom miror 9

آینه دستشویی به همراه شلف و طبقات

اگر فضای کافی در سرویس بهداشتی تان برای قرار دادن تعدادی شلف و طبقه را دارید، حتما این کار را انجام دهید. برای درست کردن این شلف و آینه از تخته های ام دی اف با رنگی هماهنگ با کابینت روشویی بهره گیرید. تعداد مناسبی از این تخته ها با ابعاد دلخواه تهیه کنید و در بالا و پایین آینه و همینطور در اطرافش بر روی دیوار متصل نمایید. به این ترتیب بر روی طبقات وسایلی از قبیل مسواک و خمیر دندادن، گلدان های کوچک، شمع و سایر وسایل را می توانید قرار دهید.

آینه های دارای شلف به صورت آماده و از پیش ساخته شده نیز در بازار موجود هستند. این آینه های شلف دار هم به شکل ساده و هم به صورت آینه هایی با قاب های تزیینی ساخته می شوند. اگر فضای سرویس بهداشتی تان کوچک است و جایی برای قرار دادن کمد یا کابینت ندارید، این آینه ها می توانند کمک خوبی برای قرار دادن مسواک ها و خیر دندان شما باشند. قاب و شلف این نوع آینه ها در رنگ های متنوعی از سفید گرفته تا قهوه ای در بازار موجودند.

انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی

آینه دستشویی فانتزی

آینه های فانتزی که برای نصب در دستشویی ساخته می شوند عموما همراه با تزییناتی خاص و جذاب هستند. برای مثال بعضی از این آینه های دستشویی فانتزی دارای یک بند محکم بوده که با این بند از دیوار آویزان می شوند. یا نوع دیگری از آینه های فانتزی به شکل قلب ساخته شده اند. آینه های چند ضلعی، آینه هایی دارای اشکال خاص، آینه هایی همراه با نورپردازی و مدل هایی از این دست انواع فانتزی آینه های دستشویی را شامل می شوند. برای ساخت آینه فانتزی خودتان هم می توانید دست به کار شوید. شما می توانید با تهیه گل خشک به مقدار زیاد، قاب آینه خود را با این گل ها تزیین کرده و هر روز تصویر خود را در محاصره گل های زیبا و رنگارنگ مشاهده نمایید.

bathroom miror 20
bathroom miror 21
bathroom miror 19

قاب آینه دستشویی

اگر دوست دارید آینه دستشویی تان دارای قاب باشد هم می توانید از قاب های چوبی ساده با رنگ های قهوه ای خریداری کنید و هم از قاب های دکوراتیو تر بهره گیرید. قاب هایی با تزییناتی شبیه به خورشید یکی از پر طرفدار ترین انواع قاب آینه هستند. البته این قاب ها برای سرویس های بهداشتی بزرگ مناسب اند. قاب های فلزی هم نوع دیگری هستند که برای آینه های روشویی مناسب اند. رنگ قاب را هم می توانید متناسب با رنگ کابین روشویی و همینطور کاشی ها انتخاب کنید؛ قاب های سفید با تمام کاشی ها و با هر رنگی متناسب است.

نورپردازی در آینه

برای آنکه آینه روشویی جلوه بیشتری داشته باشد و بتوانید خود را با دقت و کیفیت بهتری در آن مشاهده کنید، می توانید آینه دستشویی را نورپردازی کنید. آینه های بک لایت یا نور پشتی جلوه ای بی نظیر در دستشویی ایجاد می کنند. برای این کار دور آینه های فریم لس (بدون قاب) را با نور های مخفی از نوع اس ام دی که کم مصرف نیز هستند می پوشانند. این نور ها به دو رنگ سفید و آفتابی موجود هستند.

انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی
انواع مدل های آینه دستشویی

قیمت آینه دستشویی

هر نوع و هر مدل آینه دستشویی قیمت خود را دارد و اینکه شما چه نوع آینه ای را انتخاب می کنید باید هزینه ای متفاوت بپردازید. قیمت آینه های بک لایت یا نورپردازی شده دایره ای شکل با قطر 80 سانتی متر در حدود 400 هزار تومان است. ست آینه و باکس ام دی اف مستطیل شکل و عمودی قیمتی در حدود 400 هزار تومان دارد. آینه های شلف دار از جنس فلزی دارای قیمتی در حدود 500 هزار تومان هستند. دیگر آینه های ساده هم قیمت هایی در حدود 200 هزار تومان به بالا را دارند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهکارهای ساده و دم دستی برای خوشبو نگه داشتن توالت منزل

از چه وسایلی برای چیدمان روشویی استفاده کنم؟ جذاب ترین چیدمان سرویس بهداشتیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<