طرح درب اتاق خواب و آشنایی با مدل های مختلف آن

چیدو پلاس 22 شهریور 1402

یک اتاق خواب دنج فضایی است که پس از یک روز پر استرس طولانی، جایی برای استراحت و آرامش و آسایش شماست. یک در تنها نگهبانی است که بین پناهگاه راحت شما و بقیه خانه ایستاده است. با این حال، بیش از آنچه انتظارش را دارید مفید است و حریم خصوصی شما را حفظ می کند. یک درب اصلی اتاق خواب علاوه بر محافظت از اتاق در برابر بازدید کنندگان نا خواسته، به زیبایی دکوراسیون خانه شما می افزاید. پس طرح درب اتاق خواب یکی از چیز هایی است که حتما باید به آن توجه کنید و بهترین نوع درب اتاق خواب را برای این مکان انتخاب نمایید. مدل درب اتاق خواب باید با دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد و در یک سبک و سیاق انتخاب شود.

برای حل معضل شما در مورد طرح درب اتاق خواب که اخیراً دارای تنوع فراوانی هم شده است، ما لیستی از بهترین انواع مدل درب اتاق خواب معاصر را گردآوری کرده ایم که می توانید از آنها الهام بگیرید تا به خانه خود جذابیت و کلاس اضافه کنید. در ادامه می توانید فهرست و معرفی انواع درب اتاق خواب جدید و کلاسیک را مشاهده نمایید:

درب اتاق خواب با رنگ سفید

رنگ سفید رنگ آرامش و راحتی است و به همین دلیل بهترین گزینه برای درب اتاق خواب شماست. این مدل درب اتاق خواب جدید و خاص دارای خطوط افقی ظریفی است که بر زیبایی و مدرن شدن آن افزوده است. اگر سادگی را می پسندید، این مدل درب اتاق خواب می تواند بهترین پیشنهاد برای شما باشد. همچنین در خانه های کوچک که متراژ اتاق خواب نیز کم است، یک درب ساده مدرن و سفید رنگ عالی ترین گزینه محسوب می شود.

درب پانل دار

طرح درب اتاق خواب با الگوی پانلی با شکوه با پانل های مستطیلی شکل یک درب اتاق خواب زیبا را ایجاد می کند. همچنین پوشش لعاب آن، تازگی خود را برای مدت طولانی دست نخورده نگه می دارد. این مدل درب اتاق خواب با وجود مدرن بودن، سادگی کمتری نسبت به مدل قبلی دارد.

طرح درب اتاق خواب با کنده کاری های با شکوه

حکاکی ‌های ظریف طلایی رنگ در پس ‌زمینه چوب ماهون تیره، لحن سلطنتی را به دکوراسیون خانه اضافه می کند. طراحی کلاسیک و تزیینات منبت کاری شده بر روی آن به همراه دسته اشرافی بر جذابیت سلطنتی آن افزوده است. اگر چیدمان یا معماری و طراحی داخلی خانه تان کلاسیک است، حتما از طرح درب اتاق خواب با سبک کلاسیک استفاده نمایید.

درب اتاق با رنگ چوب طبیعی

وقتی صحبت از زیبایی طبیعی می شود، رنگ چوب بی رقیب است. در خانه ای با دکوراسیون مدرن و فضایی گرم و صمیمی، طرح درب اتاق خواب جدید با رنگ چوب طبیعی یک انتخاب عالی و بی مثال خواهد بود. بهترین نوع درب اتاق خواب برای ایجاد یک فضای خودمانی و دوست داشتنی همین مدل است.

الگو های هندسی مدرن روی دری به رنگ بلوطی تیره

این طراحی مدرن درب با خطوط متقاطع طلایی بر روی پس زمینه بلوطی تیره جذاب به نظر می رسد. بهترین نوع درب اتاق خواب برای کسانی که به دنبال یک درب شیک، خاص و متفاوت می گردند و البته دوست دارند فضایی مدرن به خانه شان بدهند، همین طرح است.

درب مدل توکیو با شیشه

طرح درب اتاق خواب با تم سبک های ژاپنی یک انتخاب جذاب برای خانه خواهد بود. این مدل درب اتاق خواب که با نام توکیو شناخته می شود، با خطوط شیشه ای موازی در هم آمیخته شده است و سبکی مدرن به آن بخشیده است. شیشه مات به کار رفته شده در این مدل درب حریم خصوصی اتاق شما را حفظ می کند و در عین حال ظرافت و زیبایی فوق العاده ای را به این فضا می بخشد.

طرح درب اتاق خواب با مدل کشویی

در های جیبی یا کشویی به صرفه جویی در فضا کمک می کنند زیرا درب در شکاف ایجاد شده در داخل دیوار قرار می گیرد. بنابراین اگر خانه تان نقلی و کوچک است، طرح درب اتاق خواب کشویی می تواند گزینه ای فوق العاده برای آن به شمار رود.

درب روکش ساده

با انتخاب این درب روکش شده شیک و در عین حال ساده که از چوب ساخته شده است، به دکوراسیون خانه و اتاق خواب خود جذابیت بدهید. لایه روکش ظریفی از چوب که بر روی صفحه در ها چسبانده شده است، هم زیبایی و هم دوام بیشتری به آن بخشیده است. اگر این طرح خیلی ساده به نظر می رسد، می توانید طیف گسترده ای از روکش های مختلف را در بازار پیدا کنید و بر روی آن بچسبانید تا اتاق خواب شما فضایی پر جنب و جوش داشته باشد.

طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب

کدام سبک درب برای طرح درب اتاق خواب مناسب است؟

 • در های چوبی دو تایی: طرح درب اتاق خواب درب چوبی دو تایی یک گزینه کلاسیک برای هر اتاق از جمله اتاق خواب است.
 • درب های شیشه ای: درب شیشه ای کامل یا دری که با شیشه ترکیب شده و یا با چوب و فلز طراحی شده است، یک انتخاب ایده آل برای اتاق خواب های مدرن است. شما می توانید یک درب تاب دار یا یک درب شیشه ای کشویی را به عنوان بهترین نوع درب اتاق خواب خود انتخاب کنید.
 • درب های پانلی: این یکی دیگر از سبک های پر طرفدار درب است که می تواند طبق نیاز اتاق به صورت سفارشی ساخته شود.
 • در های فرانسوی: اگر به دنبال ایجاد فضایی خاص هستید، به سراغ در های فرانسوی به سبک قدیمی بروید. این در ها برای اتاق خواب یا در هایی که به بیرون متصل می شوند ایده آل هستند.

کدام چوب برای بهترین نوع درب اتاق خواب بهتر است؟

انواع مختلفی از چوب ها برای طراحی درب های مدرن استفاده می شوند. هنگام انتخاب چوب، ممکن است مجبور باشید عوامل زیادی مانند موقعیت مکانی، سلیقه شخصی، قیمت و غیره را در نظر بگیرید. برخی از انواع چوب های محبوب مورد استفاده برای طراحی در ها عبارتند از: چوب ماهون، کاج، گیلاس، افرا، بلوط، گردو، چوب سرخ و غیره.

قسمت های مختلف یک درب اتاق خواب جدید چیست؟

یک درب از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از:

 • چارچوب در: سازه ای است که پشتیبان درب است و شامل سر، پایه و طاقچه می شود. چارچوب در ها معمولاً از چوب، آلومینیوم یا فولاد ساخته می شوند.
 • درگاه: درگاه به دهانه ای اطلاق می شود که برای ورود به خانه یا حرکت از اتاقی به اتاق دیگر از آن عبور می کنید.
 • پانل در: قسمتی از در است که برای باز و بسته شدن تاب می خورد.
 • لولا: بخشی از درب است که به تاب خوردن پانل در به داخل و خارج کمک می کند.
 • جم: قسمتی از چهار چوب در است که به صورت عمودی از کناره در می‌ رود.
 • طاقچه: آستانه در پایین قاب قرار دارد و صاف روی زمین قرار می گیرد.
 • آستانه: آستانه شامل ورود آستانه در است و به عنوان یک عنصر محافظ در برابر باد، آب و … عمل می کند.
 • ریل: ریل در درب به بخش های افقی روی پانل در اطلاق می شود.
 • رکاب: رکاب‌ ها به بخش ‌های عمودی در لبه بیرونی هر دو طرف در اشاره می‌ کنند. چفت های در، قفل و لولا ها روی پایه ها قرار می گیرند.
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب
طرح درب اتاق خواب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ درب اتاق خواب جدید چه رنگی است و چگونه انتخاب می شود؟

درب اتاق خواب مدرن و عوامل موثر در انتخاب آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<