ویدیو: کتابخانه منزلتان را همانند یک طراح داخلی بچینید

چیدمان قفسه کتاب به نظر بسیار آسان است. کافی است فقط آن را با کتاب ها پر کنید … درست است؟ خیر! برای چیدمان قفسه کتاب نکات بسیار زیادی وجود دارد که توجه به آنها می تواند کتابخانه ی شما را به اندازه یک پنجره با منظره ای زیبا، تماشایی کند.

قفسه های مدرن در دکور منزل، با مجموعه ای از کتاب ها، گلدان ها، تابلوها و وسایل دکوراتیو که با هوشمندی چیده شده باشند، راهی عالی برای بیان خلاقیت و اندیشه هایتان است. وجود کتاب، گرما و شخصیت را به هر فضا اضافه می کند، کتابخانه می تواند در فضاهای مختلف مانند پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب یا دفتر کار منزلتان باشد. در این مطلب به چند نکته در مورد چیدمان قفسه کتاب اشاره شده است:

چه چیزهایی در قفسه کتاب قرار دهیم:

کتاب : برای زیبایی بیشتر بعضی از کتاب ها را به صورت عمودی بچینید و بعضی از آنها را به صورت افقی.

وسایل هنری و دکوراتیو : قفسه کتاب مکانی عالی برای نمایش قطعات کوچک هنری، مانند نقاشی و مجسمه است. بسته به اندازه آنها، می توانید آنها را در مقابل کتاب ها، یا در یک قفسه جداگانه قرار دهید.

فریم های عکس : عکس ها می توانند در جلوی کتاب ها برای ایجاد عمق و اضافه کردن یک وسیله شخصی، قرار داده شوند. به خاطر داشته باشید که بهترین حالت قرار گیری فریم ها بین ارتفاع کمر و سطح چشم می باشد، سعی کنید از استفاده بیش از حد از آنها اجتناب کنید.

سبد یا باکس : استفاده از سبد یا باکس برای قفسه های کتاب فوق العاده است زیرا آنها فضای زیادی را برایتان ایجاد می کنند و می توانید چیزهای زیادی را درون آنها نگه دارید بدون اینکه احساس نامرتبی در قفسه تان ایجاد کند. به عنوان یک قاعده کلی، آنها در قفسه های پایین تر بهتر عمل می کنند، به علاوه اینکه دسترسی راحتتری نیز دارند.

در مدل چیدمان کتابخانه تان این نکات را رعایت کنید:

ترکیب : مهم نیست که چه چیزی را در قفسه های خود قرار میدهید، کلید طراحی درست قفسه، این است که مطمئن شوید که آیتم ها به نوعی با یکدیگر ارتباط دارند، این ارتباط می تواند از طریق رنگ، سبک، تم یا ترکیبی از هر سه باشد. به یاد داشته باشید که چندین آیتم که با یکدیگر مچ هستند به عنوان یک واحد یکپارچه عمل می کنند.

اندازه و مقیاس : ایجاد تعادل در مقیاس بسیار مهم است، نباید بعضی از وسایل واقعا بزرگ و بعضی خیلی کوچک باشند. اندازه و ارتفاع همه اقلام باید با یکدیگر در ارتباط باشد.

لایه بندی : سعی کنید در قفسه کتاب خانه تان بعد ایجاد کنید، بلندترین اقلام در پشت و کوچکترین ها را در جلو قرار دهید. اینکار را با قرار دادن برخی از اجسام تزئینی کوچک در مقابل کتاب ها و یا قرار دادن کتاب در مقابل یک قطعه اثر هنری بزرگ تر انجام دهید.

تضاد : کنتراست در همه جنبه های طراحی مهم است. وقتی اجسام خیلی شبیه به هم هستند، باعث خستگی چشم می شوند. بنابراین همیشه سعی کنید کنتراست داشته باشید، از طریق رنگ، ماده یا شکل آن را ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک جعبه مربع یا مستطیل شکل دارید، یک شیء کوچک گرد را به بالای آن اضافه کنید. یا اگر باکس هایی چرمی دارید، یک شی تزئینی از جنس شیشه یا فلز به آن اضافه کنید.

در ویدیوی زیر مدل چیدمان کتابخانه مدرن و شیک را مشاهده می کنید، امیدواریم از این ویدیو در طراحی دکور قفسه ها و کتابخانه هایتان استفاده کنید:

 

ARVE Error: Invalid URL https://chidoplus.com/video/book shelf.mp4 in url

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<