میز ناهار خوری دو نفره ، جذاب و رمانتیک برای خانه های آپارتمانی کوچک

چیدوپلاس 20 فروردین 1400

امروزه که خیلی از آپارتمان ها کوچک شده اند و فضای کافی برای قرار دادن وسایل بزرگ وجود ندارد، باید به دنبال اسباب و وسایلی گشت که هم ظاهر خوبی داشته باشند و هم کارایی مناسبی از خود نشان دهند. میز ناهار خوری دو نفره از آن وسایلی است که باب میل خانواده های کم جمعیت و خانه های کوچک محسوب می شود. اگر شما هم خانه ای نقلی دارید و می خواهید آن را به نحو احسن چیدمان نمایید این مطلب را تا انتها بخوانید.

مهم ترین مزایای میز ناهار خوری دو نفره

همانگونه که در بالا اشاره شد مهم ترین ویژگی میز ناهار خوری دو نفره کوچک بودن و جمع و جور بودن ان است. این میز از یک دایره، مربع و یا مستطیل کوچک تشکیل شده که دارای دو صندلی است. اما در مواقع لازم می توان یک یا دو صندلی دیگر را نیز به آن اضافه کرد. این میز ها معمولا از طرف زوج های جوانی انتخاب می شوند که می خواهند زندگی مشترک شان را آغاز کنند و اولین خانه شان کوچک است. البته که از لذت خوردن یک غذای خوشمزه دو نفره بر روی این میز های ناهار خوری دو نفره نیز نباید غافل شد.

انواع میز های ناهار خوری دو نفره

  • میز ناهار خوری دو نفره گرد

میزهای ناهار خوری دو نفره به شکل دایره طرفداران زیادی دارد؛ این میزها فرمی زیبا و جذاب داشته و برای قرار گیری در گوشه ای از خانه و یا آشپزخانه بسیار مناسب است. شاید بتوان گفت بهترین جای استفاده از میز ناهار خوری دو نفره همان آشپزخانه باشد. زیرا هم جای خیلی کمی را اشغال می کند و هم به خاطر پایه مرکزی در زیر آن و عدم وجود گوشه، مانعی برای رفت و آمد در آشپزخانه ایجاد نمی نماید. میز دو نفره گرد را در تراس نیز می توان قرار داد. اگر خانه تان دارای تراس است و این مکان را با گلدان های گل و درختچه ها و دیگر تزیینات، زیبا و با صفا کرده اید، با قرار دادن یک میز ناهار خوری دو نفره در آن می توانید همراه با همسر خود لذت نوشیدن چای و دیدن گل و گیاهان با طراوت را در آنجا تجربه کنید.

طراحی های گوناگونی برای میز ناهار خوری دو نفره گرد انجام شده است. شاید معروف ترین آنها میزهایی باشند که در کافه ها دیده اید. این میز ها دارای صندلی هایی کلاسیک با نام صندلی لهستانی هستند که جذابیت های خود را دارند. بسیاری از افراد به این سبک میز و صندلی علاقه دارند و برای خانه شان نیز از همین میز های ناهار خوردی گرد استفاده می کنند.

  • میز ناهار خوری دو نفره نیم دایره

یکی از طراحی های جالب میز های دو نفره، نوع نیم دایره آن است. خوبی این میز ناهار خوری دو نفره نیم دایره آن است که به دیوار می چسبد و آن را حتی در خانه های خیلی خیلی کوچک و حتی در یک اتاق نیز می توان قرار داد و از آن استفاده نمود. صندلی های میز ناهار خوری دو نفره نیم دایره، شکلی مثلثی دارند و کاملا در زیر میز فرو می روند. اما با تمام این توصیفات باید قبول کرد که این میز به خاطر ابعاد کوچکش، کارایی میزهای دو نفره دایره یا مربعی شکل را ندارند.

  • میز ناهار خوری دو نفره مربع

نوع دیگری از میز ناهار خوری دو نفره، شکل مربع آن است. این میز هم برای قرار گیری در گوشه ای اتاق نشیمن مناسب است. می توانید یک طرف آن را به دیوار تکیه دهید و دو صندلی را در دو طرف و رو به روی هم بگذارید. ایده دیگر برای قرار دادن میز ناهار خوری دو نفره مربعی جایی نزدیک ستون است. اگر در خانه ستونی دارید که نمی دانید چه استفاده ای از آن بکنید، می توانید با قرار دادن یک میز دو نفره در زیر آن (به طوری که یک طرف میز به ستون بچسبد) و نصب چند شلف یا طبقه بر روی ستون و قرار دادن تعدادی کتاب بر روی آنها، یک کتابخانه کوچک برای خانواده ایجاد نمایید. همچنین بر روی این میز کوچک به غیر از خوردن غذا می توانید فعالیت هایی مانند کار با لپ تاپ، استفاده از میز به عنوان محل قرار دادن گلدان ها، محل سفره هفت سین و چیزهایی از این دست داشته باشید. همچنین میز دو نفره مربعی را می توان در گوشه خانه و زاویه نود درجه دیوار ها نیز قرار داد، به این ترتیب کمترین جا برای این میز اشغال شده است.

  • میز ناهار خوری دو نفره بیضی

طراحان و سازندگان میز های دو نفره مدل بیضی این میز ها را هم ساخته اند. خوبی این میز های دو نفره بیضی آن است که می توان آنها را در کنار دیوار هم قرار داد و به خاطر سبکی شان می توان در صورت لزوم میز را بیرون آورده و با قرار دادن یک یا دو صندلی آن را به نوع 3 نفره یا 4 نفره تبدیل کرد. همچنین می توان این میز ناهار خوری را به صورت کم جا انتخاب نمود تا فضای پرت کمتری ایجاد کند.

  • میز ناهار خوری دو نفره مستطیلی

این میز ها به صورت مستطیل های باریکی ساخته می شوند که تنها در دو طرف آنها می توان صندلی قرار داد. برای کارایی بیشتر می توانید به جای صندلی از یک یا دو نیمکت استفاده کنید تا جا برای نشستن بیشتر شود. این میز ها هم گزینه های خوبی برای قرار گرفتن در محیط های باز مانند تراس هستند. اگر خانه یا تراسی کوچک و خانواده ای دو یا سه نفره دارید، بهترین انتخاب برای تان این میز ناهار خوری خواهد بود.

میز ناهار خوری دو نفره
میز ناهار خوری دو نفره
میز ناهار خوری دو نفره
میز ناهار خوری دو نفره
میز ناهار خوری دو نفره
میز ناهار خوری دو نفره

میز ناهار خوری های جمع شونده کوچک

برای خانه های خیلی کوچک استفاده از میزهایی که لولاهایی برای جمع شدن قسمتی از میز دارند، یا نیمکت هایی که به طور کامل در زیر میز قرار می گیرند یا حتی میزهای نیمکتی با چهارپایه های جذاب می توانند انتخاب های خوبی باشند.

میز ناهار خوری دو نفره
میز ناهار خوری دو نفره
میز ناهار خوری دو نفره

قیمت میز ناهار خوری دو نفره

کاملا مشخص است که میز ناهار خوری دو نفره نسبت به میزهایی با تعداد نفرات بالا، ارزان تر است. در بعضی از مدل ها این قیمت به زیر یک میلیون تومان هم می رسد. به طور کلی یک دست میز ناهار خوری دو نفره قیمتی در حدود 600 هزار تومان تا 2 میلیون تومان دارد. البته میز های دو نفره گران تری هم در بازار موجود هستند که قیمت آنها در حدود 3 میلیون و یا بیشتر است.

کلام پایانی

داشتن فضای کافی در خانه اهمیت خیلی زیادی دارد، همه ما در خانه های مان به دنبال ایجاد فضای بیشتر هستیم. اصلا به همین دلیل است که خانه های بزرگ تر گران تر هستند، زیرا فضا ارزشمند است. اگر این فضا را در اختیار نداریم پس می توانیم با چیدمانی درست، پرهیز از چشم و هم چشمی و سنت های بیهوده و انتخابی هوشمندانه، این فضا را در خانه ایجاد نماییم. اگر خانه تان کوچک است، اسباب و وسایل بزرگ را فراموش کنید و به زندگی ساده و مینیمال روی بیاورید. اگر زوج جوانی هستید که یک میز دو نفره برای رفع نیاز های تان کافی است، لزومی به خرید میز های بزرگ و هزینه های بیشتر و گرفتن فضای محدود خانه تان نیست. پیشنهاد می کنیم زندگی تان را ساده شروع کنید، زیرا زیبایی در سادگی است!

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهار خوری گرد بخریم یا میز مستطیل؟ + مزایا و معایب در دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<