میز ناهار خوری گرد بخریم یا میز مستطیل؟ + مزایا و معایب در دکوراسیون

چیدوپلاس 16 فروردین 1400

میزهای ناهار خوری در اشکال مربع و مستطیل و دایره و بیضی و با متریال های چوب، ام دی اف، سنگ، شیشه و … ساخته می شوند و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی را به محیط می بخشند. این متن به معرفی میز ناهار خوری گرد می پردازد و همه اطلاعات لازم پیرامون این مدل میز ناهار خوری را در اختیار شما قرار می دهد؛ با ما همراه باشید.

میز ناهار خوری گرد چه ویژگی هایی دارد؟

گاهی اوقات میز ناهار خوری گرد نوید بخش ظرافت و زیبایی بی نظیری در چیدمان است. میز ناهار خوری گرد ظاهری کمی متفاوت تر نسبت به میزهای چهار گوش کلاسیک دارد و استفاده درست از آن در دکوراسیون، ویژگی های منحصر به فرد و چشم نوازی را ایجاد می کند. بعضی از ویژگی ها و مزایای میزهای ناهارخوری گرد در زیر آمده است که خواندن آنها می تواند نظر شما را درباره خرید این میزها تغییر دهد.

  • ایجاد حسی خوب و دلنشین

میز ناهار خوری گرد فضایی صمیمانه تر و خودمانی تر دارد. افرادی که دور میز ناهار خوری گرد می نشینند و به صرف غذا مشغول می شوند، از نظر روحی حس دلپذیرتری را نسبت به محیط و لحظاتی که سپری می کنند، دارند. گفت و گوها در اطراف میز ناهار خوری گرد راحت تر شکل می گیرد و شما به راحتی می توانید چهره طرف مقابل و کنار دستی خود را ببینید.

  • امکان اضافه کردن صندلی

در میز ناهار خوری گرد به خاطر حذف لبه ها و گوشه ها به راحتی می توان یک یا دو صندلی اضافه کرد. تنها با نزدیک کردن صندلی ها به هم دیگر و باز کردن فضایی هر چند کوچک، می توان یک صندلی، چهار پایه و یا پاف مناسب را به میز اضافه نمود. این ویژگی برای کسانی مناسب است که میز ناهار خوری را برای آشپزخانه خود می خواهند و قرار نیست آن را در سالن پذیرایی قرار دهند.

  • وجود یک پایه مرکزی در زیر میز

بر خلاف میزهای چهار گوش، پایه میز گرد در مرکز آن قرار دارد و این موضوع هم به زیبایی آن کمک کرده و هم از نظر کاربردی ویژگی های خوبی را به آن می بخشد. برای مثال در مورد قبلی که موضوع اضافه کردن صندلی مطرح شد، اگر میز ناهار خوری گرد دارای چهار پایه در اطراف خود بود، قرار دادن صندلی اضافه سختی صورت می پذیرفت. همچنین وجود یک پایه در مرکز میز به قرار گیری درست صندلی ها در کنار هم کمک کرده و وقتی فرد در پشت میز می نشیند امکان برخورد پای او با پایه ها بسیار کم است.

  • استفاده از تمام نقاط میز

بر خلاف میزهای مربعی و مستطیلی که عملا از گوشه های میز نمی توان استفاده چندانی برای قرار دادن وسایل و ظروف کرد، میز ناهار خوری گرد به گونه ای است که تمام قسمت های آن برای قرار دادن ظروف مناسب است و از همه مهم تر دسترسی افراد به تمام نقاط میز به راحتی امکان پذیر خواهد بود. البته این موضوع درباره میزهای ناهار خوری گرد با تعداد نفرات بالا نیست. در میزهای بزرگ چه در مدل های دایره ای و چه مستطیلی مشکل دسترسی به تمام نقاط میز وجود خواهد داشت.

میز ناهارخوری گرد
میز ناهارخوری گرد
میز ناهارخوری گرد
میز ناهارخوری گرد
میز ناهارخوری گرد
میز ناهارخوری گرد

میز ناهار خوری کم جا

شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که آیا میزهای گرد کم جا هستند؟ باید گفت میز های گرد دو یا چهار نفره قطر و ابعاد کوچکی دارند و مانند میزهای مربعی شکل فضای کمی را نیز اشغال می کنند. اگر میز گرد دارای صندلی های مخصوصی باشند که کاملا در زیر میز فرو رفته و تمام به آن می چسبند، در این صورت نیز میز گرد کم جا خواهد بود. اما اگر میز گرد شما دارای تعداد نفرات بیشتر باشد و یا صندلی های معمولی برای آن به کار گرفته شود، دیگر کم جا نخواهد بود.

بر خلاف میزهای مربعی، میز ناهار خوری گرد را نمی توان در گوشه اتاق قرار داد و یا بخشی از آن را به دیوار چسباند. این میزها فضای پرت زیادی را در اطراف خود ایجاد می کنند. بنابراین برای مکان هایی مناسب اند که فضای کافی را برای رفت و آمد و قرار دادن دیگر وسایل دارند. اما اگر به میز های ناهار خوری گرد علاقه داشتید و متراژ خانه تان نیز کوچک بود، می توانید از میز گرد کم جا با صندلی های کوچک استفاده کنید. طراحی این میزها به گونه ای انجام شده است که صندلی ها به راحتی داخل میز قرار می گیرند و پس از قرار دادن صندلی ها درون میز شما از بیرون شکلی استوانه ای از میز و صندلی های در هم فرو رفته می بینید.

میز ناهار خوری گرد چهار نفره

میز ناهار خوری گرد چهار نفره ظاهری جمع و جور و زیبا و دوست داشتنی دارد و برای غذا خوردن های خودمانی و خانوادگی و دوستانه مناسب است. کار تزیین آن را با انداختن یک رومیزی گرد کوچک در مرکز و یا یک رومیزی بلند که از میز آویزان شود، می توان انجام داد. در مرکز میز ناهار خوری گرد چهار نفره با قرار دادن یک گلدان گل طبیعی، زیبایی بیشتری را به آن می توان بخشید.

میز های ناهار خوری گرد چهار نفره عموما دارای یک پایه مرکزی در زیر میز هستند و در بعضی موارد به جای آن از چهار پایه در اطراف نیز استفاده می شود. این میزها در مدل ها و سبک های گوناگونی ساخته می شوند که مدل های مدرن تر طرافداران بیشتری را هم دارد. برای خانه های کوچک پیشنهاد می شود از میز های گرد مدرن با کمترین میزان تزیینات استفاده شود. میز ناهار خوری گرد شیشه ای نیز برای این موارد مناسب است.

میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل؟

انتخاب شکل میز ناهار خوری بستگی زیادی به فرم سالن و مکانی دارد که میز ناهارخوری در آن قرار می گیرد. برای مثال در یک مکان مربعی شکل قرار دادن میز ناهار خوری گرد تناسب بیشتری دارد تا میز مستطیلی شکل. برعکس، در یک سالن مستطیلی و نسبتا باریک، میز ناهار خوری مستطیلی، بیشتر توصیه می شود. اما برای مکان های مختلف می توان میزهای مختلفی را پیشنهاد داد. مثلا در آشپزخانه که فضای کوچکی در اختیار قرار می دهد، استفاده از میز گرد پیشنهاد می شود. اما در سالن های پذیرایی که عموما به شکل مستطیلی ساخته می شوند، استفاده از میزهای ناهار خوری مستطیلی که در هماهنگی با ست مبلمان است، انتخاب بهتری محسوب می شود.

قیمت میز ناهار خوری گرد

میز ناهار خوری گرد بسته به مدل، ساده بودن یا دارای تزیینات بودن، معمولی یا کم جا بودن، جنس چوب یا ام دی اف به کار رفته در آن، کیفیت کار و موارد دیگر قیمت گذاری می شوند. قیمت یک دست میز ناهار خوری گرد چهار نفره و ساده در حدود دو میلیون تومان است. این قیمت برای میزهای ناهار خوری چوبی شکیل تر و پر کارتر قیمت های بالاتری در حدود شش میلیون تومان را دارا است. میز های ناهار خوری گرد شیشه ای هم به خاطر حساس تر بودن و کیفیت خاصی که دارند، قیمت های بیشتری در حدود ده میلیون تومان را دارا هستند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهارخوری بیضی ، میزی شکیل، زیبا و امروزیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<