میز ناهار خوری بیضی ، میزی شکیل، زیبا و امروزی

چیدوپلاس ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

میز ناهار خوری بیضی برای تعداد نفرات ۴ تا ۱۲ نفره ساخته شده و به کار می رود. ویژگی های ظاهری آن باعث شده تا خیلی از مردم برای داشتن یک میز ناهار خوری متفاوت، شکیل و زیبا به سراغ انواع بیضی این میزها بروند. میزهای ناهار خوری بیضی نیز مانند دیگر میزها از متریال هایی مانند چوب، ام دی اف، رویه سنگ و یا شیشه با پایه فلزی یا چوبی ساخته می شوند. ارتفاع این میزها نیز مانند سایر میزهای ناهارخوری عددی در حدود ۷۱ تا ۷۶ سانتی متر است و فقط قطر های بزرگ و کوچک این میز هاست که تفاوت را ایجاد می کند. در ادامه درباره ویژگی های مثبت میز ناهار خوری بیضی صحبت خواهیم کرد.

میز ناهار خوری بیضی، فضای اشغال شده کمتر

میز ناهار خوری بیضی در مقایسه با میز مربع یا مستطیل، جای کمتری را اشغال می کند و لبه های گرد این نوع میز ناهار خوری از نظر ظاهری تاثیرات متفاوتی را در چیدمان خانه ایجاد می نماید. عدم وجود لبه های گرد باعث می شود تا فضای رفت و آمد و عبور از کنار میز راحت تر انجام گیرد، به همین دلیل میز ناهار خوری بیضی را در فضاهای مستطیل شکل و باریک می توان قرار داد.

امنیت بیشتر با میز ناهار خوری بیضی

لبه های چهارگوش میزهای مستطیلی یا مربعی ممکن است در برخورد با بدن و یا سر و صورت کودکان، آسیب هایی را به وجود آورد. همچنین در بسیاری از میزهای بیضی شکل پایه های میز به صورت مرکزی و در زیر میز قرار می گیرند (برخلاف میزهای چهارگوش که پایه ها در اطراف میز نصب می شوند). همین موضوع موجب می شود تا امکان برخورد پا با پایه از بین رفته و آسیبی هم به وجود نیاید. پس به طور کلی از لحاظ ایمنی میز ناهار خوری بیضی مزیت بسیار بیشتری نسبت به سایر میزها را داراست.

زیبایی ظاهری

مهم ترین ویژگی میز ناهار خوری بیضی که آن را با میز مستطیل متفاوت می کند، زیبایی ظاهری آن است. میز های بیضی شکل می توانند فراتر از یک وسیله صرفا کاربردی عمل کرده و تبدیل به یک عنصر دکوراتیو شوند. لبه های گرد میز ناهار خوری بیضی حس امنیت و آرامش بیشتری را به افراد القا می نماید و همین موضوع موجب افزایش انرژی مثبت در خانه می شود. میز ناهار خوری بیضی حتی اگر برای تعداد نفرات بالا باشد و بزرگ به نظر برسد، به خاطر فرم ویژه اش گرفته شدن فضا نخواهد شد.

امکان افزایش تعداد صندلی

میز ناهار خوری بیضی به خاطر عدم وجود لبه های تیز و چهارگوش، و همینطور پایه های مرکزی در زیر میز، امکان اضافه کردن صندلی را می دهند. به این ترتیب در مهمانی ها که با کمبود جا برای غذا خوردن مواجه می شوید، دیگر جای نگرانی وجود ندارد زیرا حتی با قرار دادن چهار پایه نیز می توان این کار را انجام داد. برای بیشتر شدن فضای نشیمن می توان از نیمکت هم استفاده نمود. نیمکت هایی با شکل و فرم و پارچه به کار رفته در صندلی ها که در یک طرف میز ناهار خوری بیضی گذاشته می شود و تعداد نفرات بیشتری را بر روی خود جای می دهد.

میز ناهار خوری بیضی ۴ نفره

برای کسانی که به دنبال میزهای کوچک چهار نفره هستند و به خطوط منحنی هم علاقه دارند، میز ناهار خوری بیضی ۴ نفره پیشنهاد می شود. این میز ها جمع و جور و کم جا هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. البته باید گفت فضای اشغال شده شان از میزهای مربعی بیشتر است. اما از مزایای این میزها می توان به ظاهر جذاب و متفاوت آنها اشاره کرد. میز ناهار خوری بیضی ۴ نفره دارای ابعاد ۱۵۰ در ۷۵ سانتی متر است، که این ابعاد استاندارد میزهای بیضی چهار نفره است.

میز ناهارخوری بیضی
میز ناهارخوری بیضی
میز ناهارخوری بیضی

میز ناهار خوری بیضی ۶ نفره

این میز ناهار خوری در مقایسه با میز ناهار خوری ۶ نفره مستطیل شکل فضای کمتری را اشغال می کند، بنابراین برای قرار گرفتن در سالن ها و خانه های کوچک گزینه مناسب تری است. ابعاد میز ناهار خوری بیضی ۶ نفره ۱۵۰ در ۹۰ سانتی متر است. لبه های گرد این میز ناهار خوری امکان استفاده از تمام قسمت های میز را فراهم می کند و دسترسی افراد به مواد غذایی و ظروف را در سرتاسر میز راحت تر می نماید.

میز ناهارخوری بیضی
میز ناهارخوری بیضی
میز ناهارخوری بیضی

میز ناهار خوری بیضی ۸ نفره

این میز ناهار خوری طولی برابر با ۱۸۰ سانتی متر و عرض ۹۰ سانتی متر را داراست. سه صندلی در یک طرف این میز بیضی را می توان با یک نیکمت جایگزین نمود. این کار به افزایش زیبایی و کارایی میز ناهار خوری بیضی کمک می کند. افرادی که به میز ۸ نفره نیاز دارند اما فضای خانه شان کوچک است، می توانند از میز های بیضی تاشو استفاده نمایند. این میزها به گونه ای ساخته می شوند که دو طرف ابتدایی و انتهایی میز دارای لولا برای باز و بسته شدن هستند. به این ترتیب که در مواقع عادی با پایین آوردن قسمت های بالا و پایین میز، آن را تبدیل به میز ۶ نفره، و درمواقع مورد نیاز با بالا آوردن و باز کردن میز، آن را به ۸ نفره تبدیل کنند.

میز ناهارخوری بیضی
میز ناهارخوری بیضی
میز ناهارخوری بیضی

بهترین چیدمان برای میز ناهار خوری بیضی

اگر شما فرم بیضی را برای میز ناهارخوری تان انتخاب کرده اید، شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که چه اکسسوری هایی آن را زیباتر می کند؟ برای اینکه میز ناهارخوری بیضی بیشترین جلوه و زیبایی را داشته باشد باید به چیدمان آن در فضای خانه و همینطور چیدمان دیگر وسایل نیز توجه نمود. مهم ترین وسایلی که تاثیر زیادی بر روی زیبایی میز ناهار خوری بیضی دارند، فرش، رومیزی، گلدان و وسایل تزیینی بر روی میز هستند.

فرم و رنگ فرش زیر میز

همانطور که می دانید فرشی که در زیر میز ناهار خوری می اندازید باید کمی بزرگ تر از آن باشد، به طوری که اگر صندلی ها را کمی بیرون بکشید، باز هم پایه های صندلی بر روی فرش قرار گیرند. برای زیر میز ناهارخوری بیضی می توان از فرش های بیضی و مستطیل استفاده کرد. حتی برای میز ناهار خوری بیضی ۴ نفره هم بهتر است از فرشی مستطیل شکل استفاده نمود. رنگ فرش را نیز بر اساس رنگ چیدمان کلی منزل و متناسب با رنگ میز ناهار خوری انتخاب کنید. اجازه دهید تا فرش و میز ناهار خوری با هم یکی شده و به فرم و رنگی واحد برسند.

تزیینات روی میز ناهار خوری بیضی

برای تزیین روی میز ناهار خوری بیضی می توانید از ظرف تزیینی استفاده کنید که شکلی تقریبا تخت و کشیده داشته باشد، تا فرم آن به فرم میز شباهت پیدا کند. برای زیباتر شدن میز می توانید دو عدد شمعدان در دو طرف ظرف قرار دهید. مورد دکوری دیگری که برای میز ناهارخوری بیضی مناسب است و شکلی مدرن تر دارد، یک گلدان گل با چند شاخه گل زیبا در مرکز میز است. این گلدان می تواند حالتی عمودی داشته باشد و با شکل و فرم میز ناهار خوری تضاد ایجاد کند، اما همین تضاد موجب زیبایی خواهد شد. همچنین می توانید از شمع آرایی و یا شمعدان های زیبا برای روی میز استفاده کنید. سه عدد شمع یا شمعدان هم اندازه را با فاصله ای مشخص در مرکز میز ناهار خوری بیضی قرار دهید و میزتان را زیباتر و چشمگیرتر نمایید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهارخوری گرد بخریم یا میز مستطیل؟ + مزایا و معایب در دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید