راهنمای استفاده از فرش طوسی

چیدوپلاس 30 آذر 1399 ،

انتخاب بهترین رنگ فرش برای هماهنگی با دیگر اجزای دکوراسیون مانند مبلمان و پرده ها همیشه یکی از چالش های مهم در چیدمان خانه بوده است. درباره استفاده از رنگ طوسی صحبت های زیادی شده است و همه می دانند که طوسی یک رنگ پر طرفدار برای مبلمان است اما کسانی که رنگ طوسی را برای مبلمان خود انتخاب می کنند با این سوال مواجه می شوند که آیا این رنگ برای فرش هم مناسب است؟ و به طور کلی چه ترکیب رنگی بین طوسی و رنگ های دیگر برقرار کنیم تا در فرش به زیبایی رخ نمایی کند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با فرش طوسی آشنا کنیم و یک راهنمای کامل برای استفاده از فرش طوسی در اختیار شما قرار دهیم.

همانطور که می دانید طوسی رنگی خنثی محسوب می شود که این ماهیت خنثی بودن این امکان را ایجاد می کند تا با رنگ های زیادی به راحتی ست شود. به طور کلی این رنگ دارای طیف های رنگی نقره ای، طوسی روشن و تیره، فیلی، سربی و دودی است، تمام این طیف های جذاب اگر در جای درست خود به کار برده شوند می توانند دکوراسیون خانه را دگرگون سازند. در گذشته از رنگ طوسی به عنوان رنگ ناامیدی یاد می شد اما این تعابیر امروزه و در علم طراحی داخلی درست و صحیح نیست. در علم امروز از رنگ طوسی به طور گسترده در دکوراسیون منازل مدرن و حتی کلاسیک استفاده می شود بدون آنکه صاحبان این منازل ذره ای احساس اندوه و افسردگی داشته باشند. رنگ طوسی نماد بی طرفی، اعتماد، سازش، استقلال و آرامش است؛ پس با به کارگیری این رنگ در خانه خود نمادی از تمام ویژگی های بالا را در خانه ی خود داشته باشید.

استفاده از فرش طوسی در خانه

همانطور که گفته شد کسانی که رنگ طوسی را برای مبلمان خود برگزیده اند به دنبال فرشی هستند که با این رنگ هماهنگ است. پیشنهاد های مختلفی در این باره وجود دارد. شما هم می توانید برای فرش از رنگ های دیگر مانند بنفش و صورتی و سرخابی و آبی که هماهنگی خوبی با رنگ طوسی ایجاد می کنند، استفاده کنید و هم می توانید از خود رنگ طوسی برای فرش بهره گیرید. اما باید از قبل به این نکته فکر کنید که دوست دارید فرشی تماما طوسی داشته باشید یا اینکه ترجیح می دهید از ترکیب رنگی طوسی و سایر رنگ ها استفاده کنید. اگر به دنبال یک فرش طوسی ساده هستید، مشخص است که یک خانه بسیار مدرن و مینیمال دوست دارید. برای خانه هایی با این سبک فرش هایی با طیف های مختلف از رنگ طوسی موجود است. این فرش ها بیشتر به صورت فرش های با پرز بلند بافته می شوند و نهایتا طرح های ساده ای بر روی آن ایجاد شده است. این طرح ها هم به وسیله بافت و هم توسط بازی با تیرگی و روشنی به وجود می آیند. باید توجه داشته باشید که استفاده از این فرش ها به سرد تر شدن فضای خانه شما منجر می شود و شاید بعد از مدتی احساس تکراری بودن به شما دست دهد. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد ما خرید فرش هایی ست که ترکیبی از رنگ طوسی و رنگ های دیگر را دارند. در صورتیکه به دنبال همچین فرش هایی هستید با پیشنهاد های ما همراه شوید.

ست فرش طوسی
ست فرش طوسی
ست فرش طوسی

فرش طوسی صورتی

اولین انتخابی که در این راستا به ذهن می آید فرش طوسی صورتی است. با این ترکیب رنگی جذاب فرش های مختلفی با الگو ها و نقشه ها و طرح های متفاوت بافته شده که شما با دیدن آنها حتما عاشق شان خواهید شد. فرش طوسی صورتی هم به صورت دستبافت با طرح های کلاسیک وجود دارد و هم فرش های طوسی صورتی مدرن و اسپرت که مناسب برای خانه های امروزی است. تنوع این فرش ها آنقدر گسترده است که هر سلیقه ای را شامل می شود. از فرش طوسی صورتی با طرح های هندسی و منظم گرفته تا فرش طوسی با گل های ریز و درشت صورتی و همینطور فرش وینتیج یا کهنه نمای طوسی صورتی که امروزه طرفداران بسیاری هم دارد. اگر مبلمان شما طوسی است و بر روی آنها کوسن های صورتی تیره و روشن قرار داده اید، فرش خود را هم می توانید از همین ترکیب رنگی انتخاب کنید. برای زیبایی و هماهنگی بیشتر حتی می توانید والان پرده ها را نیز با رنگ صورتی تزیین نمایید. دقت داشته باشید که در این صورت بهتر است دیوارها را به رنگ طوسی روشن نقاشی کنید تا یک دکوراسیون ژورنالی و شیک داشته باشید.

فرش طوسی صورتی به دلیل ترکیب رنگی آرامش بخش و زیبای خود هم برای سالن پذیرایی مناسب است و هم اتاق نشیمن. ویژگی های این ترکیب رنگی به گونه ای است که سنگینی و رسمی بودن فضای سالن پذیرایی را به هم نمی زند و اگر در اتاق نشیمن به کار رود، فضایی دوستانه و پر از آرامش به وجود می آورد. همچنین فرش اسپرت طوسی صورتی برای اتاق کودک هم بسیار مناسب است. مخصوصا اگر کودک شما یک دختر خانوم یا آقا پسر بازیگوش باشد. رنگ طوسی در صورت کثیف شدن زیاد به چشم نمی آید و نیازی به شستشوی مرتب آن نیست. برای اتاق کودک هم فرش های اسپرت طوسی صورتی با طرح های فانتزی در بازار موجود است. فرش های طوسی با طرح های ستاره و یا ابر به رنگ صورتی نمایی جذاب و دوست داشتنی به اتاق کودک شما می بخشند.

ست فرش طوسی
ست فرش طوسی
ست فرش طوسی
ست فرش طوسی
ست فرش طوسی
ست فرش طوسی

فرش طوسی و سفید

ترکیب رنگی طوسی و سفید، آن هم در فرش بسیار مدرن خواهد بود. آنهایی که علاقه دارند دکوراسیون خانه شان فضایی جذاب داشته باشد، حتما این ترکیب رنگی را امتحان کنند. فرش و طوسی و سفید در خانه هایی که پنجره های بزرگ و روشنایی خوبی دارند جلوه ای بی نظیر خواهد داشت. تابش نور خورشید در طول روز بر روشنی این فرش، زیبایی چشم گیری ایجاد میکند. اما باید گفت حتی برای خانه های کوچک و متراژ پایین هم فرش طوسی و سفید گزینه ای عالی است. کسانی که خانه شان کوچک است و علاقه زیادی هم به داشتن دکوراسیون طوسی دارند، حتما ترکیب طوسی و سفید را به کار ببرند. زیرا روشنی سفید در ترکیب با طوسی هم به بزرگ تر نشان داده شدن فضا کمک می کند و هم سلیقه و علاقه صاحب خانه به رنگ طوسی را پاسخ می دهد.

ست فرش طوسی
ست فرش طوسی
ست فرش طوسی

فرش فیلی رنگ

فیلی هم جزو رنگ های طوسی محسوب می شود و کمی ماهیت سرد دارد. این رنگ در فرش های ماشینی یا دستبافت با طرح های سنتی کاربرد دارد و در بافت این فرش ها سعی شده از رنگ های گرم تر برای گل ها و طرح ها استفاده شود تا سردی و گرمی رنگ ها در آن به تعادل برسند. فرش فیلی رنگ در کنار مبلمانی به همین رنگ و یا رنگ های طوسی و فیلی بسیار روشن ترکیبی مدرن ایجاد می کند.

ست فرش طوسی

همانطور که در بالا اشاره شد رنگ طوسی به خاطر ماهیت خاص خود قابل ست کردن با خیلی از رنگ هاست. اگر فرش طوسی ساده ای دارید و این فرش را با مبلی طوسی ست کرده اید، برای زیبا شدن چیدمان خانه تان می توانید در هر فصل سال با توجه به ترکیب رنگی آن فصل، چیدمانی جدید در خانه ایجاد کنید. این تغییر برای تان پر هزینه نخواهد بود و تنها با عوض کردن روکش کوسن ها امکان پذیر است. عموما فرش طوسی با مبلمانی به رنگ های صورتی، سبز، سفید و آبی و همینطور کرم به خوبی ست می شود. برای هماهنگی بیشتر بین فرش طوسی و مبلمان از شال مبل و کوسن های رنگی استفاده کنید.

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<