ویدیو: تنالیته های مختلف رنگ سفید و راهنمای دکوراسیون با استفاده از این رنگ

چیدوپلاس 23 اردیبهشت 1398 ، ،

رنگ سفید یکی از رنگ های خنثی محسوب می شود که تقریبا در دیوار و سقف تمامی خانه های ایرانی به کار رفته است، این رنگ اگر به درستی و در جای صحیح خود استفاده شود جلوه زیادی دارد، در واقع رنگ سفید خود منعکس کننده دیگر رنگ ها می باشد. سفید از جمله رنگ هایی است که می‌توان از آن در تمامی بخش های خانه استفاده کرد و استثنایی برای استفاده از آن وجود ندارد. این رنگ به دلیل ماهیت روشنی که دارد می‌تواند باعث بازتر و درخشنده تر دیده شدن فضا شود و استفاده زیاد از آن به خصوص در خانه های کوچک توصیه می‌شود. اما استفاده یک دست از رنگ سفید در تمامی بخش های خانه می‌تواند حس یکنواختی به فضا بدهد؛ بنابراین بهتر است از تونالیته های مختلف این رنگ استفاده کرد، رنگ سفید ترکیب های متفاوتی دارد که به افزایش کنتراست در فضا کمک می‌کند، رنگ‌هایی همچون شیری، استخوانی، صدفی و بسیاری دیگر از رنگ ها همانند فیلی و کاپوچینویی از ترکیب های پرشمار این رنگ می باشند. البته که می توان یک خانه را با هر رنگ سفیدی دکور کرد اما این موضوع پس از مدتی سکونت در خانه باعث ایجاد حس خستگی مداوم می‌شود پس بهتر است برای اینکه هیجان رنگ سفید در خانه حفظ شود، از ترکیب‌های آن به درستی استفاده کرد. رنگ‌ها نیز هر کدام به صورت براق و مات دسته بندی می شوند و این نوع تقسیم بندی نیز در به کارگیری آنها در فضاهای مختلف خانه بسیار کمک کننده است؛ به طور مثال اگر شما می خواهید دکوراسیون تمام سفید داشته باشید می‌توانید از نوع براق آن برای وسایل خانه و از نوع مات برای دیوار، سقف و دیگر بخش‌هایی با سطح پوشش وسیع استفاده کنید.

همانطور که گفته شد استفاده از تونالیته های مختلف رنگ سفید در دکوراسیون به نمود بیشتر این رنگ در فضا کمک میکند. یکی از رنگ هایی که می توان از آن در دکوراسیون خانه استفاده زیادی کرد رنگ سفید گچی می باشد؛ علت استفاده زیاد از آن هماهنگی آن با رنگ هایی همچون قهوه ای و کرم می باشد و چون در اکثر خانه ها به دلیل استفاده از وسایل چوبی به وفور رنگ قهوه ای دیده می شود میتوان گفت رنگ سفید گچی بسیار پرکاربرد است. بهترین رنگ بعد از رنگ سفید ساده، رنگ سفید استخوانی می‌باشد، این رنگ ترکیبی از رنگ سفید و زرد است و از این رو می‌توان در دیوارها، پرده و پوشش مبلمان از آن استفاده کرد و همنشینی آن بر روی رنگ سفید ساده ترکیب زیبا و آرامی را نیز به وجود می‌آورد. رنگ بعدی به رنگ سفید عاجی معروف است که معمولاً با رنگ استخوانی اشتباه گرفته می شود؛ این رنگ ترکیبی از رنگهای سفید و صورتی است و رنگی کلاسیک است و از آن در چیدمان های به سبک کلاسیک استفاده های زیادی می شود. رنگ سفید صدفی کمی به رنگ سفید عاجی شباهت دارد با این تفاوت که این رنگ را تقریبا می‌توان یک صورتی پاستیلی دانست. رنگ سفید صدفی در سبک های کلاسیک و شبی شیک استفاده فراوانی دارد و به عنوان یک رنگ روشن می توان از آن در اتاق خواب نیز استفاده کرد.

از دیگر ترکیب های رنگ سفید با قهوه ای که برای نشیمن مناسب است، میتوان به رنگ سفید کاپوچینویی اشاره کرد؛ این رنگ معمولاً به عنوان پوشاننده دیوار و رنگ فرش استفاده می شود و همچنین زیبایی خاصی در کنار رنگ آبی دارد. یکی دیگر از رنگ های پرطرفدار رنگ سفید فیلی می باشد ‌. این رنگ ترکیب خاکستری و سفید می‌باشد و در سبک های مدرن از آن استفاده بسیاری می شود؛ این رنگ حالتی خنثی دارد و برای روح بخشیدن به فضا می توان آن را در طیف کمتری نسبت به رنگ سفید ‌و یا در ترکیب با دیگر رنگ ها، مثلا سفید صدفی استفاده کرد. رنگ های معمولی را نیز می‌توان در احجام بسیار کمی با سفید ترکیب کرد و رنگی با تم جدید تری درست کرد ‌. رنگ های سفید آبی و سفید سبز از این دسته هستند، رنگ سفید آبی ظاهری شبیه به رنگ فیلی دارد اما در محیط‌های پرنور تر ماهیت آبی رنگ خود را نشان میدهد؛ این رنگ بسیار مناسب دیوار نشیمن و اتاق خواب است و می توان گفت هرگز فضای تمام سفید را خسته کننده نشان نمی‌دهد. رنگ سفید سبز نیز نیز همانند رنگ سفید آبی است و همان تأثیرات را دارد.

تونالیته های رنگ سفید باید این توانایی را داشته باشد که چشم بیننده را خسته نکند و پویایی خود را حفظ کند، درجه سفیدهای مختلف این کمک را میکنند که در سطح وسیع تر برای استفاده از رنگ سفید ساده دچار یکنواختی نشویم. فراموش نکنید رنگ سفید فضا را بسیار دل باز تر و آرامش‌بخش تر نشان می دهد و بسیار مناسب فضای کم نور و کوچک است ، اما استفاده یکدست از آن این آرامش را تبدیل به یک بی حوصلگی می کند ‌و باید حتما چند عنصر تاثیرگذار همانند فرش، کف، پرده ها و وسایل تزیینی را با رنگ های دیگر در نظر گرفت تا زیبایی خیره کننده رنگ سفید مشخص شود.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

استفاده از مبل سفید برای ایجاد یک دکوراسیون منحصر به فردچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<