ویدیو: مبلمان تخت خواب شو، از فضای کوچکتان استفاده بهینه کنید

امروزه با بیشتر شدن جمعیت شهرها و کوچک شدن خانه ها و آپارتمان ها طراحان دکوراسیون داخلی به فکر راه هایی برای استفاده بهینه از فضای اندک موجود هستند. بسیاری از خانه ها و یا ویلاها به دلیل فضای کوچک شان امکان داشتن فضاهایی مجزا با کاربردهای متفاوت را ندارند. اگر شما هم فضای کافی برای پذیرایی و استقبال از مهمان ‌هایی که شب را در منزل شما می گذرانند، ندارید، یا اگر ویلای کوچکی دارید که به تعداد کافی اتاق خواب ندارد، و یا دانشجو هستید و در یک سوئیت زندگی می کنید، بهتر است دکوراسیون خانه و یا ویلای تان را به گونه ای طراحی کنید که در طول روز فضای کافی و مناسب برای به انجام رساندن کارهای روزمره تان و در طول شب فضایی برای استراحت کردن و خوابیدن داشته باشید.

کمبود فضا برای سرویس خواب همیشه برای خانه های کوچک معضل ایجاد میکند، شرکت های تولید کننده برای حل این مشکل مبل های تاشو و کاناپه های تختخواب شو را ابداع کردند. بنابراین یکی از انتخاب ‌های شما برای رسیدن به فضای ایده‌آل استفاده از مبل های تختخواب شو است. مبل تاشو یا کاناپه تختخواب شو، از انواع مبلمان راحتی محسوب می شوند که در هر دو طرف دارای دسته های پهن برای راحتی بیشتر و پایه های کوتاه هستند. قسمت نشیمنگاه این مبل ها متحرک بوده و به وسیله باز کردن آن، کاناپه تبدیل به تخت می شود.

مبلمان تختخواب شو به شکل های مختلفی نظیر کلاسیک، مدرن و ال در مدل های یک نفره و دو نفره موجود است. اندازه عرض مبل تختخوابشو یک نفره 80 تا 100 سانتی متر است. مبل های تختخوابشو با عرض 100 سانتی متر به گونه ای است که در حالت مبل دو نفر می توانند بر روی آن بنشینند ولی در حالت تخت فقط یک نفر می تواند بر روی آن بخوابد. مبل تختخوابشو دو نفره با عرض 140 سانتی متر به گونه ای است که دو نفر می توانند بر روی آن بخوابند. مبل تختخواب شو با عرض 160 سانتی متر برای نشستن سه نفر جا دارد ولی دو نفر می توانند بر روی آن بخوابند.

مزایای مبل تختخوابشو

همانطور که گفته شد مبل تختخواب شو برای بهینه سازی فضا به کار می رود. بنابراین برای مکان های کوچک با خرید یکی از این ها می توانید هم مبل و هم تختخواب داشته باشید. مزیت دیگر این مبل ها و کاناپه های تختخواب شو این است که در هزینه های تان صرفه جویی می کنید. شما برای خرید یک کاناپه و دو تختخواب، باید هزینه بیشتری بپردازید. همچنین این مبل ها به گونه ای ساخته شده اند که دارای یک فضای خالی در زیر نشیمنگاه هستند. این فضا مناسب برای قرار دادن وسایلی مانند بالش و پتو است. جابجایی مبل تختخواب شو آسان است و برای تغییر دکوراسیون اتاق خود کار سختی پیش رو نخواهید داشت. وزن مبل تختخواب شو هم زیاد بالا نیست و نسبتا سبک محسوب می شود. همینطور درباره جنس آن باید گفت به دلیل دوکاره بودن آن سعی می شود از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت در ساخت آن استفاده کرد. در بسیاری از موارد تشک این مبل ها قابل تعویض است و اگر دچار مشکل شود به راحتی می توان آن را عوض کرد. در هنگام خرید مبل تختخواب شو باید دقت کنید تشک مبل تختخواب شو استاندارد و طبی باشد.

یک نکته دیگر درباره مبلمان تختخواب شو این است که نوع برقی آن هم در بازار موجود است. این مبل ها به صورت برقی و کاملا مکانیزه باز و بسته می شوند. بنابراین استفاده از مبل تختخواب شو برقی برای افراد مسن یا بیمار کاملا راحت و مناسب است. مورد دیگر درباره مبلمان تختخواب شو این است که در گذشته این مبل ها بسیار بزرگ و حجیم ساخته می شدند که مورد پسند خیلی از افراد نبود. اما امروزه کاناپه های تختخواب شو درست به اندازه کاناپه های معمولی ساخته می شوند و تفاوتی به لحاظ ظاهری بین آنها وجود ندارد. بنابراین نگران بزرگ بودن آن نباشید.

تختخوابشو
تختخوابشو
تختخوابشو
تختخوابشو
تختخوابشو
تختخوابشو

نکات مهم در هنگام خرید مبلمان تختخوابشو

برای خریدن مبلمان تختخوابشو نکات زیر باید رعایت شوند:

  • قبل از خرید مبل تاشو یا مبلمان تختخوابشو این را در نظر داشته باشید که متراژ اتاق نشیمن تان چه اندازه است؟ قرار است چند نفر از این فضا استفاده کنند؟ آیا وجود تنها یک مبل تختخواب شو کافی است یا به تعداد بیشتری نیاز دارید؟
  • پیش از خرید دقت داشته باشید که پارچه مبلمان تختخواب شو با کیفیت بوده و به گونه ای باشد که در هنگام خوابیدن بر روی آن احساس راحتی داشته باشید، پارچه هایی که نرم و لطیف و مقاوم هستند انتخاب کنید.
  • در خرید مبل تختخواب شو معمولی، آن را به سمت خود بکشید، اگر به سختی توانستید آن را باز کنید و یا پس از باز شدن دچار لق خوردن و تکان خوردگی شد، از خرید آن صرف نظر کنید. برای خرید مبلمان تختخواب شو برقی نیز، حتما دکمه ها و ریموت های آن را چک کنید.
  • هنگام انتخاب کاناپه مورد نظر، آن را باز کنید و بر روی همه نقاط آن بنشینید و مطمئن شوید که همه جای آن نرم و راحت است. حتی اگر امکان پذیر بود با رعایت نکات بهداشتی چند لحظه ای بر روی آن دراز بکشید.
  •  اسکلت و بدنه کاناپه های تختخوابشو و تشک آن به دلیل کاربرد دوگانه باید مقاومت لازم را داشته باشد در غیر این صورت به سرعت فرسوده و خراب می‌شوند. اگر مبلمان تختخوابشو با اسکلت چوبی خریداری می کنید، درباره جنس چوب به کار رفته از فروشنده سوال کنید. از خرید مبل تاشو با چوب کاج و دیگر انواع چوب های نرم خودداری کتید.
  • در هنگام خرید مبلمان تختخواب شو کیفیت تشک را نیز بررسی کنید. این را بدانید که تشک ضخیم لزوما تشک بهتری نیست. اگر تشک نازک کیفیت لازم را داشت می توانید آن را خریداری کنید. کیفیت فوم به کار رفته در تشک بسیار مهم است. این فوم ها نباید بعد از مدتی دچار شکستگی یا فرو رفتگی شوند. فوم سرد از نوع گرم آن بهتر است.
  •  در هنگام خرید مبلمان تختخواب شو از گارانتی محصول اطمینان پیدا کنید و همچنین سوال کنید که اگر تشک کاناپه خراب شد، راهی برای جایگزین کردن و تعویض دارد یا خیر؟
  • پایه های کاناپه تختخواب شو باید با چسب به بدنه متصل شده باشد. آن دسته از کاناپه هایی که با میخ به بدنه متصل شده اند بعد از مدتی نا میزان و لق می شود، همچنین فنرهای داخل تشک باید محکم و با دوام باشد.
  • در انتها طرح پارچه مبلی را انتخاب کنید که با دکوراسیون تان هماهنگی داشته باشد.

قیمت مبلمان تختخواب شو

همانگونه که گفته شد مبلمان تختخواب شو ارزان نیستند اما هزینه پرداختی آنها در مقایسه با وقتی که مبلمان و تختخواب به صورت جداگانه خریداری شوند ارزان تر است. قیمت مبلمان تختخواب شو بدون در نظر گرفتن شرکت سازنده از حدود 3.5 میلیون تومان برای مبل های یک نفره و حدود 7 میلیون تومان به بالا برای مبل های تختخواب شو دو نفره است.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

 

برندهای مطرح مبلمان ایرانی

قشنگ ترین مبلی که می تونم برای خونه ام بخرم!!!

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<