ویدیو: چطور یک باغچه عمودی درست کنیم؟

چیدوپلاس 01 مرداد 1397 ،

دیوارهای پوشیده شده با گیاهان چهره بسیار زیبایی به بالکن، خانه یا کوچه های ما می دهد، این دیوارها با گیاهان رونده به صورت یک دیوار سبز و یا یک باغچه عمودی حس زندگی را به محل زندگی مان تزریق می کند. باغچه های عمودی را می‌توان با هر شکل و اندازه دلخواهی ساخت. ساخت یک باغچه عمودی بسیار ساده است و تنها به مقدار کمی ابزار و کمی حوصله و اشتیاق نیاز دارد. از باغچه های عمودی می‌توان در خانه به خصوص در بالکن های کوچک که امکان قرار دادن گلدان بر روی زمین کمتر است، استفاده کرد. ما در این مطلب ساخت یک باغچه کاربردی، کوچک و  چشم نواز را به شما آموزش می دهیم.

برای شروع شما نیاز به یک استند به منظور قرار دادن گل و گیاه در داخل آن دارید؛ این استند می‌تواند از جعبه های چوبی قدیمی ای که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید، مانند جعبه های میوه باشد و یا اگر میخواهید باغچه عمودی شما نو و چشمگیر تر باشد می توانید آن را خودتان بسازید. توجه داشته باشید که باغچه های عمودی نیاز به یک طبقه بندی دارند تا بتوان در هر بخشی از آن گیاهان مختلفی را قرارداد، پس اگر می خواهید یک جعبه بدین منظور درست کنید فضای آن را با فواصل معین تقسیم بندی کنید. بهتر است طبقه هایی را که برای تقسیم بندی جعبه در نظر گرفته اید به صورت مورب و با زاویه ۳۰ درجه باشد، دلیل این کار بهتر قرار گرفتن و کاشته شدن مناسب تر گیاهان در درون استند می‌باشد.

بعد از تهیه استند مورد نظر آن را بر روی دیوار نصب کنید، سپس خاک را از بالا داخل آن بریزید؛ توجه داشته باشید که مقدار خاک ریخته شده متناسب باشد، زیاد بودن مقدار خاک در هنگام آبیاری ایجاد مشکل میکند و کمبود آن گیاه را در بر‌نمی گیرد. همچنین دقت کنید زمانی که خاک را به استند اضافه می‌کنید باعث افزایش وزن استند می شود، پس بهتر است قبل از ریختن خاک از اتصال جعبه به دیوار مطمئن شوید. پس از ریختن خاک ها می توانید گیاهان مورد نظر خود را در درون بستر خاک بکارید. بهتر است از گیاهانی که ریشه های کمتری دارند استفاده کنید تا تراکم گیاهان در باغچه عمودی تان حفظ شود.

می‌توانید از گیاهانی با رنگ های متفاوت نیز استفاده کنید تا باغچه عمودی زیباتری داشته باشید. برای آبیاری گیاهان در یک باغچه های عمودی، بهتر است از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید. برای این کار به قسمتی از جعبه یک لوله آب وصل کنید؛ توصیه می شود این لوله آب از قسمتی به جعبه وصل شود که آب به تمامی نقاط آن دسترسی پیدا کند. در زمان آبیاری تنها کافی است شیر آب را کمی باز کنید تا گیاهان شما آبیاری شود. حال شما یک باغچه عمودی دارید که می تواند تاثیر زیادی در زیبایی فضا داشته باشد.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:
مدل های شیک و جدید قرار دادن گلدان در خانه
۷ گیاه آپارتمانی که نگه داری از آنها ساده است


چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<