ویدیو: استفاده از آجر و سنگ تزئینی در دیوار سالن خانه

استفاده از عناصر موجود در طبیعت در دکوراسیون خانه از دیرباز مورد توجه بوده است؛ در این بین استفاده از سنگ و آجر، هنوز هم در بسیاری از سبک ها پرکاربرد است. علت استفاده از این دو متریال تاثیری است که آنها به لحاظ زیبایی شناختی در فضای خانه ایجاد می کنند. بکار بردن این عناصر در دیوار های خانه ها، بسیار باب شده است.

آجر از گذشته در معماری ایرانی استفاده می شده است؛ استفاده از آجر باعث ایجاد فضایی خاص در دکوراسیون داخلی می شود، اگر بخواهیم آجر را در یک کلمه توصیف کنیم، گرم و دلنشین است و فضا را خودمانی تر و گرم تر می کند. آجر چه در سبک های مدرن و مینیمال و چه سبک های کلاسیک و یا سنتی و در همه فضاها از آشپزخانه گرفته تا نشیمن و راهرو ها مورد استفاده قرار می کیرد.

آجر را می توان در ابعاد مختلف و متناسب با هر نوع سلیقه ای در سایز های مختلف استفاده نمود، می توانید آجر را با همان رنگ و شکل در فضا استفاده کنید و یا اینکه آن را رنگ بزنید، خیلی از طراحان آجرها را به رنگ سفید رنگ می کنند تا فضای مدرن و مینیمال تری با بافت آجری داشته باشند، رنگ سفید آجر می تواند به روشن تر و بزرگ تر به نظر آمدن فضا بیانجامد.

بهتر است آجر را در فضایی که وسعت دید بیشتری دارد و متراژ آن بیشتر است استفاده کنید تا زیبایی آن بیشتر به چشم بیاید، آجر هیچ گاه شما را خسته نمی کند و همیشه جذابیت خود را حفظ می کند. اگر خواهان استفاده از بافت آجر در منزل خود هستید، توصیه ما این است که اصلا سراغ آجر مصنوعی نروید.

نگهداری دیوار های آجری و تمیز کردن آن ها کار دشواری نیست؛ با یک دستمال به راحتی می توانید دیوار آجری تان را گردگیری و تمیز کنید و اگر می خواهید آجر ها براق دیده شوند با استفاده از یک براق کننده می توانید آن را همیشه تازه و جذاب نگه دارید.

یکی دیگر از متریال هایی که می تواند شما را با حس و حال طبیعی در خانه درگیر کند سنگ است، سنگ در بسیاری از فضاهای خانه مانند پیشخوان آشپزخانه، سرویس بهداشتی، قرنیز دیوار و از همه مهم تر کف ها استفاده می شود، اما استفاده از آن به صورت دکوراتیو در دیوار کمتر است.

استفاده از سنگ تزئینی دیوار سالن در دکوراسیون خانه های شهری به اندازه استفاده از آن در خانه های ویلایی خصوصا در کشور ما مرسوم نمی باشد، اما این روز ها شرکت های بسیاری با تولید سنگ های متنوع و خاص، نظر افراد را برای استفاده از آنها در هر فضایی جلب می کنند. سنگ دیواری اگر به صورت هوشمندانه در فضا آورده شود یک حس منحصر به فرد و دلنشین به فضای شما هدیه می دهد.

سنگ در نگاه اول سرد و سخت به نظر می رسد اما بکار گیری درست آن در فضا می تواند محیطی آرامش بخش را برای شما به وجود بیاورد. سنگ ها در جنس ها و رنگ های مختلفی وجود دارند و آن ها را مانند آجر می توان در بسیاری از سبک ها استفاده کرد. سنگ دارای انرژی خاص خود است و قرارگیری آن در کنار اکثر متریال ها قابل قبول است و به سادگی با دیگر مصالح ترکیب می شود، خوب است از سنگ در کنار مصالحی همچون چوب که دارای گرمی هستند استفاده شود تا فضا به توازن برسد.

 

خانه ی ایده آل خود را بسازید:

آجر خانه تان را با گذشت زمان بهتر و زیباتر میکند.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<