مدل های مختلف میز ناهار خوری چهار نفره برای خانه های کوچک

چیدوپلاس 20 فروردین 1400

میز ناهار خوری 4 نفره، میز پر طرفدار برای خانواده هایی است که دو تا 4 نفر جمعیت دارند. این میز ها جای کمی را اشغال می کنند، ظاهری عموما ساده و کوچک دارند، با وجود کوچک بودن کارایی مناسبی داشته و در نهایت با داشتن شکلی زیبا دوست داشتنی چیدمان خانه را دلپذیرتر می کنند. اگر به دنبال داشتن یک میز 4 نفره هستید و نمی دانید چه مدلی را انتخاب کنید، پس این مطلب را تا انتها بخوانید.

انواع میز ناهار خوری 4 نفره

میز ناهار خوری چهار نفره به شکل های مربع، مستطیل، دایره و بیضی با متریال های مختلف من جمله چوب و شیشه وجود دارد. هر کدام از این میز ها ویژگی های خود را داشته و به چیدمان خانه شما نیز ویژگی های منحصر به فردی را اضافه می کند. اینکه شما کدام مدل میز ناهار خوری 4 نفره را انتخاب کنید مستلزم کمی توجه و دقت است. برای مثال اگر خانه تان کوچک است می توانید از میز ناهار خوری 4 نفره مربعی شکل استفاده کنید. اگر برای آشپزخانه کوچک تان به دنبال میز ناهار خوری هستید، میز ناهار خوری گرد به شما پیشنهاد می شود. اگر فضای کافی را در اختیار دارید و می خواهید سطح میزتان بزرگ تر باشد تا وسایل و ظروف بیشتری بر روی آن جای بگیرد، میز ناهار خوری 4 نفره تبدیلی را انتخاب کنید. برای میزهای 4 نفره، صندلی های متفاوتی هم وجود دارد، از صندلی های لهستانی گرفته تا صندلی های مبلی چستر، که بسته به فضای در اختیار و مدل دکوراسیون تان می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ابعاد میز ناهار خوری 4 نفره

ارتفاع همه میز های ناهار خوری با هم یکسان بوده و این ارتفاع عددی در محدود 71 تا 76 سانتی متر است. اما طول و عرض رویه میز در هر مدل و نوع میز ناهار خوری با دیگری متفاوت خواهد بود. اندازه و ابعاد میز ناهار خوری 4 نفره مربعی 96 در 96 سانتی متر است. میز ناهار خوری 4 نفره مستطیلی فضای محیطی کمی را اشغال می کند اما حداکثر فضای لازم بر روی میز را در اختیار شما قرار می دهد. ابعاد میز ناهار خوری 4 نفره مستطیلی 150 در 75 سانتی متر است. میز ناهار خوری 4 نفره به صورت گرد فرمی دلپسند و زیبا داشته و به لحاظ ایمنی برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند، مناسب است. معمولا این میز ها دارای قطری معادل 100 سانتی متر هستند. میز های ناهار خوری بیضی هم ابعادی مشابه میزهای مستطیلی دارد.

میز ناهار خوری 4 نفره کم جا

میز ناهار خوری 4 نفره کم جا بهترین گزینه برای خانه های کوچک و نقلی است. این میزها به گونه ای ساخته می شوند که قابلیت جای دادن صندلی ها در خود را داشته و اصطلاحا می توانند صندلی ها را در خود پنهان کنند. این کار باعث می شود تا صندلی ها با میز یکی شده و فضای اشغالی به حداقل ممکن برسند. در واقع هدف از طراحی و ساخت این میز و صندلی همین موضوع صرفه جویی در فضا بوده است. استفاده از میز ناهار خوری کم جا برای اتاق های نشیمن کوچک و همینطور آشپزخانه های کوچک پیشنهاد می شود.

انواع میز ناهار خوری کم جا

میز های ناهار خوری کم جا در شکل های مربعی، گرد، مستطیلی و بیضی ساخته می شوند. شکل و فرم و مدل این میز و صندلی های کم جا با هم متفاوت است و تنوع خوبی در این موضوع وجود دارد. برای مثال بعضی از میز های ناهار خوری کم جا به صورت گرد هستند و قسمت نشیمن صندلی ها فرمی مثلثی شکل دارند. به این ترتیب پس از فرو رفتن صندلی ها در جای خود، به خوبی در کنار هم قرار گرفته و مجموعه میز و صندلی شکلی استوانه ای به خود می گیرد.

همانطور که گفته شد میز های ناهار خوری کم جا مربعی و مستطیلی هم هستند. در این انواع نیز صندلی ها با تدابیری که طراحان و سازندگان اندیشیده اند، به خوبی در زیر میز قرار می گیرند و شکلی مکعبی ایجاد می کنند. پشتی صندلی های این نوع میز ناهار خوری کوتاه است و هم ارتفاع میز ساخته می شود. بنابراین با فرو رفتن صندلی در جای خود، پشتی آن از سطح میز بالا نمی زند.

از مزیت های میز ناهار خوری کم جا به کوچک و سبک بودن آنها می توان اشاره کرد. این میز و صندلی ها وزن کمی دارند و به راحتی می توان آنها را به هر قسمتی از خانه جابجا نمود. حتی در صورت نیاز می توان آنها را به بالکن یا تراس برد و صبحانه یا ناهار و شام را در هوای آزاد میل نمود. از دیگر مزایای این میزها می توان به سبک های متنوع ساخت آنها اشاره کرد. شما با هر سلیقه و با هر سبکی که به آن علاقه دارید می توانید میز ناهار خوری کم جا را تهیه نموده و با دکوراسیون خانه تان هماهنگ کنید.

میز های ناهار خوری کم جا با متریال های مختلفی مانند چوب، ام دی اف، فلز، حصیر و غیره ساخته می شوند. بعضی از آنها شکل مدرن تر، مینیمال تر یا ساده تری داشته و برخی دیگر طراحی کلاسیک تری دارند. انتخاب هر کدام از آنها بنا به سلیقه شما صورت می گیرد اما برای خانه هایی با دکوراسیون سنتی و کلاسیک میز های کم جای گرد و برای خانه های مدرن تر، انواع میز های ناهار خوری کم جای مربعی یا مستطیلی مناسب تر است.

قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره
قیمت میز ناهارخوری 4 نفره

میز ناهار خوری تبدیلی

یکی از انواع جالب میز های ناهار خوری، با نام میز ناهار خوری تبدیلی یا تاشو معروف است. این میز ها به دلیل طراحی و ساخت متفاوت و ویژه ای که دارند قابلیت تبدیل از 4 نفره به 6 نفره و یا از 6 نفره به 8 نفره را دارند. هدف از ساخت این میز ها استفاده بهینه از فضا بوده و برای کسانی مناسب است که سالن خانه شان گنجایش قرار دادن میزی با تعداد نفرات بالا را ندارد. ساخت و عملکرد میز ناهار خوری تبدیلی به این گونه است که در دو طرف میز لولا هایی برای باز و بسته شدن بخشی از سطح میز قرار می دهند. در هنگامی که میز در حداقل ظرفیت خود است (مثلا 4 نفره) دو بخش از میز به صورت بسته در دو طرف آویزان هستند. اگر مایل به افزایش ظرفیت میز بودید (به 6 نفر) می توانید با باز کردن آن دو بخش، میز خود را بزرگ تر کرده و صندلی های بیشتری را هم در اطراف آن قرار دهید.

طراحی میز های ناهار خوری تبدیلی به گونه ای است که همه چیز در عین ظرافت، زیبایی و امنیت و استحکام انجام می گیرد. برای مثال شاید از این موضوع نگران باشید که با باز کردن میز و قرار دادن ظروف بر روی آن، استحکام کافی وجود نداشته باشد، اما باید گفت که این نگرانی بی مورد است. برای این میز های تبدیلی هم مدل های ساده و هم مدل های کمی پیچیده و دارای امکانات بیشتر وجود دارد که در کارایی و قیمت آنها تاثیر گذار خواهد بود.

قیمت میز ناهار خوری 4 نفره

در صورتیکه قصد خرید میز ناهار خوری 4 نفره را دارید و به دنبال قیمت این محصول هستید، باید گفت که نوع و مدل میز های ناهار خوری، کیفیت متریال به کار رفته در آنها، کیفیت ساخت، ساده یا تبدیلی بودن آنها و دیگر موارد در موضوع قیمت گذاری موثر هستند. به عنوان نمونه قیمت میز های ناهار خوری تبدیلی 4 به 6 نفره در حدود 5 میلیون تومان است، قیمت میز ناهار خوری 4 نفره کم جا مربعی در حدود 7 میلیون تومان و قیمت یک میز ناهار خوری گرد با صندلی های لهستانی در حدود 6 میلیون تومان خواهد بود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز شیشه ای ، ترکیب ظرافت و زیبایی در دکوراسیون ناهار خوری شما

میز ناهار خوری گرد بخریم یا میز مستطیل؟ + مزایا و معایب در دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<