میز شیشه ای ، ترکیب ظرافت و زیبایی در دکوراسیون ناهار خوری شما

چیدوپلاس 19 فروردین 1400

یکی از انواع مدرن میزهای ناهار خوری که توجه همه را به سمت خود جلب می کند، میزهای ناهار خوری شیشه ای است. این میز ها با طراحی های زیبا، شیک و خلاقانه کمک می کند تا چیدمان خانه تان کاملا امروزی و مدرن به نظر برسد. میز ناهار خوری شیشه ای از یک صفحه شیشه ای مقاوم و نشکن ساخته شده است که دارای پایه هایی از جنس فلز و یا چوب است. فرم پایه ها و محل قرار گیری آنها که تاثیر زیادی در شکل ظاهری و زیبایی میز دارد، در هر مدل میز ناهار خوری شیشه ای متفاوت است. قیمت میزهای ناهار خوری شیشه ای به دلیل حساسیت های ساخت و استفاده از دستگاه ها و مواد مختلف، کمی بالاتر از انواع معمولی و چوبی میزهای ناهار خوری است.

ضخامت شیشه میز ناهارخوری شیشه ای چقدر است؟

شیشه رومیزی این میزهای ناهار خوری با استفاده از دستگاه های پیشرفته ای برش داده می شوند. به خاطر همین است که میزهای مختلفی با طرح های متفاوتی از شیشه ساخته شده اند. مورد دیگر در مورد این میز ها ضخامت شیشه میز است. این موضوع یکی از مهم ترین پارامتر های خرید یک میز ناهار خوری شیشه ای مناسب است. اگر شیشه این میزها با ضخامت کمی ساخته شود به زودی دچار شکستگی خواهد شد و اگر با ضخامت بالا ساخته شود، پایه های میز تحمل وزن بالای شیشه را نخواهند داشت و پس از مدت زمان کمی دچار شکستگی می شوند.

معمولا از شیشه هایی با ضخامت 10 میلی متر برای میزهای ناهار خوری 10 نفره و از شیشه هایی با ضخامت 8 میلی متر برای میزهای 6 و 8 نفره استفاده می شود. اگر شیشه به طور مستقیم بر روی پایه ها قرار گیرد این ضخامت ها بیشتر خواهند بود. در این صورت از شیشه های 12، 15 و 20 میلی متری استفاده می شود. لازم به ذکر است که ابعاد میز بستگی زیادی به انتخاب ضخامت شیشه دارد.

از چه شیشه هایی برای ساخت میز ناهارخوری شیشه ای استفاده می شود؟

انواع شیشه های مورد استفاده برای ساخت میز ناهار خوری شیشه عبارت است از: شیشه ساده فلوت، شیشه ساده کلیر، شیشه کریستال، شیشه سندبلاست، شیشه ساتینا، شیشه چاپی، شیشه حکاکی شده، شیشه رنگی، شیشه کلیر سکوریت رنگی و شیشه دودی. مورد بعدی درباره رنگ شیشه است. رنگ شیشه با توجه به رنگ پایه ها انتخاب می شود اما شیشه های بی رنگ بهترین گزینه ها برای ساخت میز ناهار خوری شیشه ای هستند.

انواع ابزار دور شیشه میز ناهار خوری شیشه ای

شیشه ای که روی پایه قرار می گیرد باید توسط دستگاه هایی ابزار کاری شده و تراشکاری شوند تا هم شکل و شمایل خاصی پیدا کنند و هم دست در حین برخورد با آنها دچار آسیب نشود. برای مثال تراش ساده، تراش دو پله و سه پله، تراش انگشتی، دیاموند و انواع دیگر، کاربرد زیادی دارند. هر کدام از این تراش کاری ها برای یک نوع میز مناسب است و کارایی دارد.

میز ناهار خوری شیشه ای با پایه فلزی

یکی از مدرن ترین انواع میزهای شیشه ای، میز هایی با کاربرد همزمان شیشه و فلز است. در این میز ها از پایه های استیل و یا فرفورژه مقاوم استفاده می شود. هرچند که ابعاد میز در انتخاب جنس فلز مناسب برای پایه موثر است. در میز ناهار خوری شیشه ای با پایه استیل، شیشه به کمک چسب های لیزری بر روی چند پایه استیل نصب می گردد، تابش نور فرابنفش باعث می شود که هیچ ردی از چسب بر روی شیشه قابل مشاهده نباشد.

میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای

میز ناهارخوری شیشه ای با پایه چوبی

از چوب هم می توان به عنوان پایه برای این میزها استفاده نمود. معمولا از چوب هایی که به شکل سه پایه هستند برای نگهداری شیشه رومیزی استفاده می شود. رنگ این چوب ها بستگی به سلیقه و سفارش مشتری دارد اما رنگ های روشن برای این منظور طرفداران بیشتری را دارد. شکل پایه های چوبی در مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد. از پایه ساده گرفته تا چوب های طرحدار و حجم های مجسمه مانند به عنوان پایه میزهای ناهار خوری شیشه ای استفاده می گردند.

میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای
میز ناهارخوری شیشه ای

میز ناهار خوری شیشه ای با پایه سنگی

یکی دیگر از انواع میزهای شیشه ای مدرن میزهایی هستند که از سنگ برای پایه آنها کمک گرفته شده است. این میز ها تلفیق زیبایی از سنگ و شیشه، نمادهایی از سختی و شکنندگی هستند و زیبایی فوق العاده زیادی دارند. در این میزها تعدادی سنگ ساده یا تراش خورده در جای خود قرار می گیرند، سپس شیشه 16 یا 20 میلی متری از جنس کریستال یا اکسترا کلیر بر روی سنگ ها قرار داده می شود و محکم متصل می گردد.

انواع دیگر میزهای ناهار خوری شیشه ای

یکی از انواع دیگر میزهای ناهار خوری شیشه ای، میزهایی با شیشه طرح دار هستند. در این میزها توسط دستگاه های چاپ بر روی شیشه و همینطور سندبلاست، طرح های دو بعدی و سه بعدی بر روی میز ایجاد می شود. در نوع دیگر از این میز ها، شیشه ها توسط دستگاه های مخصوصی مات می شوند. این شیشه ها از جنس سندبلاست و ساتینا است. در نوع دیگری از میزهای شیشه ای با شیشه طرح دار، با استفاده از دستگاهی می توان طرح یا الگویی را بر روی شیشه حکاکی کرد. این شیشه ها برای کسانی مناسب است که از میز ناهار خوری شیشه ای برای شرکت یا اداره خاصی استفاده می کنند و لوگوی شرکت را بر روی شیشه حکاکی می نمایند. میزهای شیشه ای با شیشه های خم و پایه های فلزی، شیشه های مرمریت (شیشه هایی که به سنگ مرمر شباهت دارند)، میز ناهار خوری با شیشه های اسیدکاری شده و غیره انواع دیگری از میزهای ناهار خوری شیشه ای هستند.

میز ناهارخوری شیشه ای گرد یا مستطیل؟

هر کدام از این میزهای ناهار خوری شیشه ای زیبایی خود را داشته و برای هر نوع دکوراسیونی که تناسب کافی را داشته باشند، مناسب است. میز ناهار خوری شیشه ای گرد شکلی متفاوت تر و خاص تر دارد، بنابراین بیشتر توسط کسانی انتخاب می شود که دارای سلیقه ای منحصر به فرد هستند، همچنین فضای کافی برای قرار دادن این میز را درخانه دارند. میز ناهار خوری شیشه ای گرد به همه ثابت کرده است که چطور می توان با یک انتخاب ساده ( از مستطیل کلاسیک به دایره مدرن) چیدمان خانه را به کلی تحت تاثیر قرار داد و به شرایطی ویژه تبدیل کرد. اگر سالنی مربع شکل و بزرگ دارید میز ناهار خوری شیشه ای گرد انتخابی عالی برای تان خواهد بود.

رومیزی مناسب برای میز ناهارخوری شیشه ای

انتخاب رومیزی برای میز ناهار خوری مهم و حساس است. یک رومیزی زیبا و مناسب می تواند شکل و روح جدیدی به میز ناهار خوری بدهد. حتی اگر میز ناهار خوری تان قدیمی و کهنه شده است می توانید با انتخاب یک رومیزی عالی، تغییرات بزرگی را ایجاد کنید. اما درباره میزهای شیشه ای باید گفت انتخاب رومیزی حساس تر است و توجه بیشتری باید در این مورد صورت گیرد. نکته اول اینکه حتما لزومی ندارد بر روی میز شیشه ای رومیزی انداخته شود. وقتی شما شیشه را برای سطح میز تان انتخاب می کنید، به این معنی است که شفافیت و عبور نور را انتخاب کرده اید. پس نیازی به پوشاندن آن نیست. اما اگر مایل به استفاده از رومیزی هستید می توانید از یک رانر برای آن استفاده کنید و یا رومیزی های توری که دارای بافت نازک هستند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهار خوری گرد بخریم یا میز مستطیل؟ + مزایا و معایب در دکوراسیون

مدل های میز ناهار خوری هشت نفره + ابعاد و قیمتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<