مدل های میز ناهار خوری هشت نفره + ابعاد و قیمت

چیدوپلاس ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

میز ناهار خوری ۸ نفره برای کسانی مناسب است که خانواده پر جمعیتی دارند و یا مهمانی ها و دورهمی های چند نفره زیاد برگزار می کنند. میز های ناهار خوری ۸ نفره در شکل های مستطیل، گرد و بیضی ساخته می شوند. هر کدام از این مدل ها متناسب با نوع خاصی از معماری داخلی خانه است، بنابراین در انتخاب نوع میز ناهار خوری ۸ نفره باید شکل سالن خود را در نظر داشته باشید.

میز ناهار خوری ۸ نفره مستطیلی

معمول ترین و پرطرفدار ترین میز ناهار خوری ۸ نفره، نوع مستطیلی آن است. میز ناهار خوری ۸ نفره مستطیلی به خاطر فرم آشنا و معمولی خود بیشتر توسط مشتریان انتخاب می شود و با هر نوع دکوراسیونی هم مطابقت دارد. میز ناهار خوری ۸ نفره مستطیلی می تواند در انتهای سالن، کنار دیوار و یا رو به روی ست مبلمان قرار گیرد. فرم مستطیل شکل این میز ناهار خوری با خطوط راست و صاف دیوار هماهنگ است و به راحتی در کنار آن جای می گیرد.

ابعاد میز ناهار خوری ۸ نفره مستطیلی

این میز ها دارای طول و عرض ۱۸۰ در ۹۰ سانتی متر هستند. شش عدد صندلی در دو طرف میز و دو صندلی در بالا و پایین آن قرار می گیرد. در بعضی مدل های جدید تر یک ردیف سه تایی از صندلی ها حذف شده و به جای آن یک نیمکت همانند صندلی ها قرار می گیرد. ارتفاع میز ناهار خوری ۸ نفره در محدوده ۷۱ تا ۷۶ سانتی متر است.

سبک های مختلف میز های ناهار خوری ۸ نفره

این میز ها مانند سایر اسباب و وسایل دیگر نظیر مبلمان و غیره در سبک های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. معمولا میز ناهار خوری و مبلمان با هم به فروش می رسند و بنابراین میز ناهار خوری ۸ نفره به همان سبک مبلمان و با همان رنگ چوب و پارچه ساخته می شود. میز های ناهار خوری ۸ نفره عموما از جنس چوب و یا ام دی اف مقاوم ساخته شده و با لایه ای از مواد ضد آب پوشش داده می شوند. سبک این میزهای ناهار خوری از کلاسیک و سنتی مانند استیل و سلطنتی گرفته تا سبک های مدرن تر و ساده تر از جنس فلزی و حصیری غیره وجود دارد. صندلی میزهای ناهار خوری ۸ نفره هم سبک های مختلف دارد، که مدرن ترین آنها مدل های تمام پارچه، و به سبک چستر هستند.

ابعاد میز ناهارخوری گرد 8 نفره
ابعاد میز ناهارخوری گرد 8 نفره
ابعاد میز ناهارخوری گرد 8 نفره
ابعاد میز ناهارخوری گرد 8 نفره
ابعاد میز ناهارخوری گرد 8 نفره
ابعاد میز ناهارخوری گرد 8 نفره

رنگ میز ناهار خوری ۸ نفره

میز های ناهار خوری هشت نفره در رنگ های مختلفی ساخته می شوند. رنگ های طیف قهوه ای مانند قهوه تیره و بلوطی و قهوه ای سوخته بیشترین طرفدار را در بین میز های ناهار خوری دارند. البته همانطور که گفته شد رنگ میز ناهار خوری بر اساس رنگ مبلمان و دیگر وسایل دکوراسیون انتخاب می گردد. رویه این میز های ناهار خوری ۸ نفره ساده و یا همراه با شیشه است. وجود شیشه ظاهر میز ناهار خوری را زیباتر می کند اما وزن آن را نیز بالاتر خواهد برد.

میز ناهار خوری ۸ نفره گرد

یکی دیگر از انواع میز ناهار خوری ۸ نفره، نوع گرد آن است. میز ۸ نفره گرد ظاهری زیبا و چشم نواز دارد. به خاطر شکل متفاوت و جذابش زیبایی بیشتری را به دکوراسیون می دهد اما باید محل قرارگیری آن مناسب باشد. سالن های مربعی شکل و یا سالن های مستطیلی که عرض زیادی دارند برای قرارگیری میز ناهار خوری ۸ نفره گرد مناسب اند. با وجود زیبایی این میزها اما یک اشکال مهم در آنها وجود دارد. میز ناهار خوری ۸ نفره گرد دارای قطر حدود ۱۴۰ سانتی متر است. قطر زیاد این میز باعث می شود تا دسترسی افراد به ظروف و وسایلی که در مناطق مرکزی میز قرار داده شده است، سخت شود. البته برای رفع این مشکل می توان تدابیری را اندیشید؛ مثلا در هنگام صرف غذا ظروف و مواد غذایی را از مرکز میز دور نگه داشت، و یا در مرکز میز با قرار دادن یک گلدان گل و یا تعدادی شمع، محل مورد نظر را پر کرد. به این ترتیب هم زیبایی میز ناهار خوری و هم سفره غذای تان بیشتر می شود و هم به اجبار مواد و ظروف غذا را در اطراف قرار می دهید.

میز ناهارخوری گرد 8 نفره
میز ناهارخوری گرد 8 نفره
میز ناهارخوری گرد 8 نفره

مزایای میز ناهار خوری ۸ نفره گرد

از مزیت های این نوع میز ناهار خوری ۸ نفره می توان به امکان اضافه کردن صندلی اشاره کرد. به طور کلی میز های گرد (خصوصا میز هایی که سبکی ساده و به دور از تزیینات کلاسیک و غیره دارند) به خاطر عدم وجود پایه و گوشه در اطراف میز، این امکان را دارند تا در صورت لزوم یک صندلی به آن اضافه گردد. از دیگر مزیت های میز ناهار خوری ۸ نفره گرد موضوع امنیت آن است. این میز ها برای کسانی که فرزند خردسال در خانه دارند مناسب است زیرا لبه ها و گوشه های میز موجب آسیب رساندن به بچه نمی شود.

از میز ناهار خوری ۸ نفره گرد نه فقط برای صرف غذا، بلکه برای انجام بازی های گروهی با تعداد بالا نیز می توان استفاده کرد. موقعیت قرار گیری افراد در دور میز گرد به گونه ای است که چهره همه قابل مشاهده بوده و دسترسی افراد به هم آسان تر است. شکل گیری گفت و گوها و ایجاد محیطی صمیمی در میز گرد راحت تر فراهم می شود. همچنین اگر کسی قصد ترک میز را داشته باشد بدون ایجاد مشکل برای نفرات کناری می تواند این کار را انجام دهد.

 میزهایی با قابلیت تبدیل به تعداد بالاتر

گونه ای از میز های ناهار خوری با نام میز های تبدیلی، امکان تبدیل و افزایش و کاهش ظرفیت میز را دارند. میز های تبدیلی به گونه ای طراحی شده اند که شما می توانید برای مثال میز ۶ نفره را به ۸ نفره و برعکس تبدیل نمایید.. در میز های تبدیلی کافیست بخشی از دو طرف میز گرد را که توسط ابزار و وسیله هایی متحرک شده است را پایین بیاورید تا میز تان به ظرفیت بالاتر تغییر یابد. اگر منزل شما جای کافی برای میز ۸ نفره را ندارد می توانید از این نوع میز استفاده نمایید.

dinning-table-for-8-12
dinning-table-for-8-11
dinning-table-for-8-10

قیمت میز ناهار خوری ۸ نفره

میز ناهار خوری ۸ نفره با توجه به نوع چوب به کار رفته در آنها و به طور کلی جنس میز ناهار خوری قیمت گذاری می شوند. سبک میز ناهار خوری ۸ نفره عامل دیگری است که در قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. مثلا میز های استیل و سلطنتی، و میز های چوبی ساده دارای قیمت های متفاوتی هستند.

اما به طور کلی می توان گفت میزهای ناهار خوری ۸ نفره مستطیلی قیمتی در حدود ۷ تا ۱۱ میلیون تومان دارند. البته میزهای ۸ نفره چوبی که دارای تزیینات و منبت کاری هایی هستند، قیمت های بسیار بالاتر و تا حدود ۷۰ میلیون تومان دارند. میزهای ناهار خوری ۸ نفره گرد از جنس چوب دارای قیمتی در حدود ۲۰ میلیون تومان هستند. همانطور که گفته شد جنس میز در قیمت آن موثر است. بنابراین قیمتی هایی که گفته شد قابل کاهش یا افزایش هستند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز ناهارخوری گرد بخریم یا میز مستطیل؟ + مزایا و معایب در دکوراسیون

میز ناهارخوری بیضی ، میزی شکیل، زیبا و امروزیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید