ویدیو: چطور خانه ام را تمیز نگه دارم؟

چیدوپلاس 15 آذر 1396 ،

دور و بر خانه تان را نگاه کنید، به هم ریخته و کثیف و نامنظم است؟ آیا دوست دارید شما هم جز آدم هایی باشید که ذاتاً تمیز و مرتب اند و خانه هایشان هم همیشه از تمیزی برق می زند، برای این که خانه‌ ی تمیز و مرتبی داشته باشید و از طرف دیگر، همه‌ی وقت خود را نیز صرف شستن و سابیدن نکنید، ویدیو زیر را که در آن 8 روش کارآمد و آسان براي  تمیز کردن خانه معرفي شده است را ببینید:

  1. برای تمیز کردن خانه یک زمان بندی مثلا بیست دقیقه داشته باشید، ساعتتان را تنظیم کنید و سعی کنید در همان بازه زمانی تعیین شده کار را به اتمام برسانید، مطمئن باشید که از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد.
  2. هر روز بلافاصله بعد از بلند شدن از خواب، تختتان را مرتب کنید،  همین دستاورد کوچک باعث می شود در طول روز خانه تان را تمیز نگه دارید.
  3. هیچوقت نگذارید که نظافت منزل روی هم جمع شود مثلا نگذارید ظرف ها در ظرفشویی تلنبار شود زیرا شستن یکباره ظروف جمع شده بار ذهنی زیادی به شما تحمیل خواهد کرد که شستن آنها را سخت می کند.
  4. وسایل دورریختنی، وسایلی که برای فروش با بخشیدن به نیازمندان هستند، وسایلی که زمان استفاده از آنها تمام شده است مانند لباس های زمستانی یا تابستانی و وسایلی که برای مدتی از آنها استفاده نمی کنید را جدا کنید
  5. برای کارهایی که به طور روزانه انجام نمی دهید برنامه داشته باشید، کارها را طبقه‌بندی کنید مثلا هر یک شنبه تمیز کردن سرویس بهداشتی را در دستور کار قرار دهید.
  6. سعی کنید تمامی وسایلتان در خانه جای مشخصی داشته باشد تا به راحتی آن را بر سر جایش بگذارید از طبقه ها مشخص و کمد هایی معین برای نظم بخشی به وسایلتان استفاده کنید.
  7. از زمان هایی که به انتظار صرف می شود برای جمع آوری استفاده کنید مثلا هنگامی که منتظر اتمام گرم شدن غذا توسط مایکروفرتان هستید، ظروف اضافه را داخل سینک قرار دهید.
  8. خانه تان را به انباری تبدیل نکنید، سعی کنید از سبک مینیمال برای خانه تان بهره بگیرید.


چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<