ویدیو : خشک کردن گل های یادگاری و استفاده از آنها در دکوراسیون منزل

چیدوپلاس ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ، ، ،

استفاده از عناصر طبیعی و زنده برای خلق وسایل دکوری راه حلی ایده آل برای تغییر فضای کلی خانه می باشد، بسیاری از ما تمایل به استفاده از گلها و گیاهان داریم اما به دلایلی امکان استفاده مستقیم از گیاهان زنده را در محل کار و زندگی خود نداریم؛ یا اینکه تمایل داریم دسته گل های مهم زندگی مان مانند دسته گل عروس، گل های خاستگاری و … را به نحوی جاودانه کنیم، خشک‌کردن گل ها راهی عالی برای حفظ گل است. شما می توانید روي اين گل‌هاي خشک شده ی خاطره‌انگيز به عنوان دكوري زيبا و ماندگار حساب کنید. از آنجایی که تابلوها و قاب عکس ها یکی از عناصر تکمیل کننده چیدمان محسوب می شود، ساخت و طراحی آن ها به کمک عناصر طبیعی، دکوراسیون را خاص و منحصر به فرد میکند. گل رز محبوب ترین گزینه برای هدیه دادن و همچنین نگه داشتن است، این گل خوشبو به دلیل ماندگاری بالا و بوی ملایمی که دارد قابل توجه است و از آن در ساخت بسیاری از تابلو های دکوراتیو و عطر های تزیینی استفاده می شود.

هر دو وسایل دکوری گفته شده یعنی قاب عکس و شیشه عطر تزیینی را می توان با رز های خشک شده تان تهیه کنید، روش ساخت آنها بسیار راحت و در کمتر از یک ساعت انجام پذیر است، قبل از شروع باید تعدادی گل سرخ را خشک کنید؛ برای ساخت عطر شیشه ای یک ظرف تزیینی درب دار نیاز دارید؛ ابتدا باید گل ها را از ساقه جدا کرده و تمامی گلبرگ ها را بر روی یک دستمال کاغذی ضخیم بچینید، سپس یک دستمال کاغذی دیگر را بر روی گلبرگ ها قرار داده و به آرامی داخل دستگاه مایکروویو بگذارید؛ دستگاه را به مدت یک دقیقه روشن کرده و از خشکی گلبرگ ها مطمئن شوید و در نهایت آنها را داخل ظرف شیشه ای بریزید. اثر هنری شما آماده است می توانید آن را با استفاده از ریسمان های کنفی و یا روبان های رنگی تزیین کنید و یا با اضافه کردن صدف ها و سنگ های رنگی به درون ظرف بر زیبایی آن بیافزاید، حتی می توانید به عنوان یک هدیه زیبا به دوستان تان بدهید.

اگر می‌خواهید یک شاخه گل یا یک دسته گل را خشک کنید، بهترین کار این است که قبل از اینکه کاملاً باز شوند آن‌ها را خشک کنید، به غیر از روش مایکروفر که به آن اشاره شد، روش های دیگری مانند استفاده از تافت یا سیلیکا ژل، استفاده از محلول گلیسیرین و آب داغ و استفاده از یخ خشک هم وجود دارند، که البته مقرون به صرفه ترین روش همان روش مایکروفر است و یا اگر چند هفته فرصت دارید می توانید از روش آویزان کردن هم استفاده کنید. در عکس های زیر تعدادی از وسایلی که می توانید با گل های خشک شده تان بسازید، مشاهده می کنید. برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها می توانید بر روی آنها کلیک کنید.

خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل
خشک کردن گل

ساخت تابلو تزیینی با گل رز نیز بسیار ساده و سریع است؛ برای این کار احتیاج به قاب هایی ضخیم و عمق دار به اندازه دلخواه و چسب حرارتی دارید. در ابتدا باید گل ها را همانند روش قبلی اما بدون جدا کردن گلبرگ ها خشک کنید، ساخت تابلو گل رز را به دو روش می توان انجام داد: در روش اول پس از باز کردن قاب، صفحه سفید پشت قاب را به عنوان زمینه قرار دادن گل ها جدا کنید و گل ها را همراه با ساقه های خشک شده به صورت یک دسته گل بر روی صفحه قاب قرار داده و باقیمانده ساقه گل ها را ببرید تا گلها دقیقاً اندازه قاب شوند، سپس گل ها را چسبانده و قاب را ببندید. در حالت دوم تمامی گل ها را باید از ساقه جدا کرده و آنها را با چسب حرارتی و با الگویی خاص و یا بدون یک الگو در کنار یکدیگر بر روی صفحه سفید قاب بچسبانید. البته اگر از یک الگوی مشخص استفاده کنید در نهایت تابلویی زیباتر به شما میدهد؛ به طور مثال میتوانید گل ها را با تفکیک رنگی در کنار یکدیگر قرار دهید. پس از چسباندن گل ها آن را داخل قاب قرار داده و بست های پشت قاب را ببندید و در نهایت از زیبایی تابلوی جدید تان لذت ببرید. اگر گلها فضای زیادی در قاب اشغال می کنند می‌توانید شیشه ی قالب راجدا کرده تا تمامی گلها درون قاب جا شوند. گل های رز زیبایی خاصی به محیط اطرافتان می‌دهند و با به کارگیری آنها در محیط زندگی و یا محل کارتان می توان این زیبایی را از نزدیک لمس کنید.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو : کارت عروسی تان را خلاقانه، خاص و ویژه طراحی کنید

ویدیو: ۷ روش برای اینکه گل ها مدت بیشتری سالم بماند

مدل های شیک و جدید قرار دادن گلدان در خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید