میز ناهار خوری نیمکتی ؛ یک چیدمان جذاب و مدرن ایجاد می کند

چیدوپلاس 23 فروردین 1400

همیشه بعد از شنیدن اسم میز ناهار خوری به یاد همان میز و صندلی های معمولی و کلاسیک می افتیم که در بعضی شان ممکن است طراحی های خاص و مدرنی هم اتفاق افتاده باشد. اما یکی از مدل های خلاقانه که کلیشه های ذهنی را در مورد میز ناهار خوری شکسته است، میز ناهار خوری نیمکتی است. میز ناهار خوری نیمکتی با هدف ایجاد یک طراحی جدید برای میز های غذا خوری و همچنین استفاده بهینه از فضا و همچنین افزایش کارایی میز ناهار خوری ساخته شده است. اگر مایلید تا با این میز جذاب و کاربردی بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

میز ناهار خوری نیمکتی چه مزیت هایی دارد؟

مهم ترین مزیت و برترین ویژگی میز ناهار خوری نیمکتی، افزایش کارایی آن است، به این معنی که تعداد نفراتی که می توانند از میز استفاده کنند، بیشتر می شود. برای مثال اگر شما میز ناهار خوری معمولی چهار نفره ای را تهیه نمایید، تنها چهار نفر می توانند بر روی صندلی های آن بنشینند و از میز استفاده کنند. اما با داشتن یک میز نیمکتی چهار نفره، در صورت لزوم بیشتر از چهار نفر می توانند بر روی نشیمن این میز ها که شبیه به نیمکت است، بنشینند. همچنین با قرار دادن یک یا دو صندلی کوچک و یا چهار پایه در قسمت بالا و پایین میز ناهار خوری نیمکتی، تعداد نفرات را می توان افزایش داد.

مزیت دیگر میز ناهار خوری نیمکتی این است که این میز ها فضای کمتری را به خود اختصاص می دهند و با استفاده از میز ناهار خوری نیمکتی می توان از فضای در اختیار (حتی اگر کوچک باشد) بیشترین استفاده را نمود. این موضوع به این دلیل است که در بعضی از مدل های این میز ها نیمکت می تواند به طور کامل در زیر میز فرو برود. پس در نتیجه هنگامی که از میز استفاده نمی شود، با مخفی کردن نیمکت ها در زیر میز دیگر مشکل اشغال فضای اضافی وجود نخواهد داشت.

میز ناهار خوری نیمکتی برای چه مکان هایی مناسب است؟

بهترین مکان مورد استفاده برای میز ناهار خوری نیمکتی در خانه های کوچک و همچنین آشپزخانه های کوچک است. دلیل اول این موضوع در بالا گفته شد. اما دلیل دیگری که این میز ها را برای فضای کوچک مناسب می کند آن است که می توان یکی از نیمکت ها را کاملا در کنار دیوار و چسبیده به آن و نیمکت دیگر را رو به روی میز قرار داد. در این صورت شما فقط به اندازه یک میز مستطیلی و یک نیمکت، فضای محل مورد نظر تان را اشغال می کنید. همین موضوع است که باعث شده استفاده از میز ناهار خوری نیمکتی در مکان هایی مانند کافه ها یا رستوران های کوچک هم باب شود.

یکی از مکان های دیگری که برای قرار دادن میز ناهار خوری نیمکتی مناسب است، فضای باز مانند تراس یا حیاط و باغ است. این میز ها اگر از جنسی ساخته شوند که برای قرار گیری در فضای باز مناسب باشند، یکی از بهترین پیشنهاد ها برای این کار هستند. انواع فلزی و چوبی میز های ناهار خوری نیمکتی که در فضای آزاد گذاشته می شوند، لذت خوردن یک غذای لذیذ و یا یک عصرانه دلچسب را برای شما فراهم می کنند.

میز ناهار خوری نیمکتی به چه شکل هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

این میز را هم می توان در مرکز مکان مورد نظر مثلا آشپزخانه قرار داد و هم قابلیت قرار گیری در گوشه ای سالن یا اتاق نشیمن را دارد. میز ناهار خوری نیمکتی معمولا شکلی مستطیل شکل دارد و به همین دلیل در آشپزخانه ها که آنها هم عموما همین شکل را دارند، قابل قرار دادن است. پس به دلیل کم جا بودن این میز ها، می توان آنها را به راحتی در وسط آشپزخانه قرار داد. اما اگر میز ناهار خوری نیمکتی را برای اتاق نشیمن می خواهید و متراژ این فضا کوچک است، می توانید آن را در گوشه ای از آن مکان قرار دهید و تا جای ممکن به دیوار بچسبانید. این کار موجب می شود تا مکانی دنج و دوست داشتنی برای خود فراهم کنید.

یک چیدمان جذاب برای استفاده از میز ناهار خوری نیمکتی به این صورت است که در یک طرف میز که سمت دیوار قرار می گیرد، نیمکت قرار داده شود و در سمت دیگر که رو به بیرون است، از صندلی استفاده شود. وجود نیمکت و صندلی در کنار یکدیگر و عدم تقارن و تشابه در دو طرف میز، تصویری جالب و متفاوت ایجاد می کند. همچنین وجود صندلی تک نفره باعث می شود تا آزادی عمل بیشتری در استفاده از آن وجود داشته باشد. برای مثال اگر نیاز به جابجایی یا استفاده از صندلی در قسمت دیگری از خانه بود، می توان از صندلی ها استفاده نمود، اما امکان جابجایی نیمکت کمتر وجود دارد.

انواع و مدل های مختلف میز ناهار خوری نیمکتی

  • میز ناهار خوری نیمکتی چوبی: میز ناهار خوری نیمکتی در مدل ها و طرح های گوناگون و متنوعی ساخته می شود. در بعضی از طراحی ها تماما از چوب برای ساخت میز و نیمکت ها استفاده می گردد. این میز های نیمکتی به رنگ های مختلفی مانند قهوه ای، رنگ چوب، سفید و یا رنگ های شاد (بر حسب سلیقه و محل استفاده از میز) وجود دارند.
  • میز ناهار خوری نیمکتی چوبی و فلزی: در مدل دیگری از میز ناهار خوری نیمکتی از چوب و فلز به طور تلفیقی استفاده می گردد. به این شکل که کل رویه میز ناهار خوری و نیکمت ها از چوب یکپارچه و پایه های آنها از جنس فلزی محکم ساخته می شود. این طراحی مدرن تر از سایر مدل های میز ناهار خوری نیمکتی است.
  • میز ناهار خوری نیمکتی با نشیمن نرم و راحت: یک مدل دیگر از میز ناهار خوری نیمکتی شامل چوب و نشیمن نرم و پارچه ای است. در این مدل از میز ناهار خوری نیمکتی نشیمن نیمکت ها با یک لایه ابر و پارچه نرم و زیبا پوشش داده می شود که نشستن بر روی آن را راحت و دلپذیر تر می نماید. نشیمن این نیمکت ها مانند صندلی ها یا مبل های معمولی است و حتی در بعضی موارد از تزییناتی مانند لمسه کاری نیز استفاده می شود.
  • میز ناهار خوری نیمکتی محفظه دار: بعضی از میز های نیمکتی به گونه ای ساخته می شوند که زیر نیمکت ها باکس هایی برای قرار دادن برخی وسایل هستند. این نیکمت ها معمولا به دیوار چسبیده می شوند و میز غذا خوری در جلوی آنها قرار می گیرد. باکس های زیر نیمکت ها می تواند شامل کشو یا کمد باشند.
  • میز ناهار خوری معمولی به همراه نیمکت: یکی از مدل های نسبتا جدید میز ناهار خوری، آنهایی هستند که شکلی همانند سایر میز های نهار خوری دارند اما در یک طرف میز به جای قرار گیری دو یا سه صندلی، از یک نیمکت استفاده می شود. شکل و رنگ نیمکت کاملا شبیه به سایر صندلی ها است.
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی
میز ناهار خوری نیمکتی

قیمت میز ناهار خوری نیمکتی

قیمت انواع و مدل های مختلف میز ناهار خوری نیمکتی متفاوت است. اما برای مثال می توان گفت قیمت یک دست میز ناهار خوری نیمکتی شش نفره شامل رویه چوبی و پایه های فلزی متصل به آن، با وزن کم، مقاوم در برابر رطوبت و نور خورشید، قابل استفاده در آشپزخانه و فضای باز، قیمتی در حدود 3 تا 4 میلیون تومان دارد. یک مدل میز ناهار خوری شش نفره چوبی دیگر شامل 4 عدد صندلی لمسه کاری شده به همراه یک نیمکت دو نفره، همانند صندلی ها قیمتی در حدود 15 میلیون تومان دارد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

همه چیز درباره ابعاد و ارتفاع میز های ناهار خوری

مدل های مختلف میز ناهار خوری چهار نفره برای خانه های کوچکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<