جدیدترین مدل های لوستر آویز اپن و میز نهار خوری

چیدوپلاس 15 آبان 1399 ،

جزیره و اپن آشپزخانه با نور پردازی اصولی، زیبا و کارآمد میشوند. صرف یک وعده ی لذت بخش را در یک محیط زیبا با دکوراسیونی جذاب، تصور کنید؛ نور یک عنصر حیاتی برای ایجاد این فضا است. برای داشتن نور مناسب، هنگام صرف ناهار و شام در بالای اپن و میز ناهارخوری به لوستر های دکوراتیوی نیاز داریم که علاوه بر زیبایی، روشنایی مناسبی به محیط منتقل کنند. لوستر های بسیار بزرگ و بلند و تجملاتی برای این فضاها مناسب نیستند، چراکه برای افراد موقع غذا خوردن، مزاحمت و حس اضطراب ایجاد میکنند و سعی ما بر این است که یک محیط آرامش بخش و صمیمی برای صرف غذا داشته باشیم. لوستر های دکوراتیو، انواع متفاوت و کارایی گوناگونی دارند و بسته به لوکس نوری و ابعاد و ارتفاع نصب، روشنایی های متفاوتی ایجاد میکنند. اولین قدم برای خرید لوستر برای این فضا، اندازه گیری ابعاد و اندازه ی میز و بررسی میزان روشنایی مورد نیاز است. بهترین نقطه برای نصب لوستر های دکوراتیو، درست در مرکز میز یا سنگ اپن، است و ابعاد مناسب برای لوستر بالای میز ناهارخوری یا اپن آشپزخانه یک سوم اندازه ی میز می باشد تا نور پردازی بصورت اصولی ایجاد شود. ارتفاع مناسب لوستر هم تا سطح میز حدود 80 سانتی متر است تا تمام وسایل روی میز دیده شوند و در نهایت نوع لوستر انتخابی شما باید با سبک دکوراسیون منزلتان همخوانی داشته باشد تا یک هارمونی زیبا در محیط برقرار شود.

گاهی میتوانیم لوستر های تک آویزی تهیه کنیم و آنها را در کنار هم با ارتفاع های متفاوتی نصب و ست کنیم. آویز های نامنظم از ترند های جذاب امروزه هستند و جلوه ی مدرنی دارند. برای آشپزخانه های شلوغ، لوستر های ساده با قاب های باریک و برای آشپزخانه های خلوت، نوع فانتزی و کریستالی پیشنهاد میشود تا ظاهر میز ناهارخوری و آشپزخانه را به کلی عوض کنند.

آویزهای خطی 

این نوع لوستر ها طراحی مدرن و کارایی بالایی دارند. چراغ ال ای دی خطی توسط قاب های فلزی یا چوبی ساده در ارتفاع مشخصی از سطح میز یا اپن آویزان می شوند؛ این نظم زیبا و مینیمال باعث میشود نور یکسانی به قسمت های مختلف میز تابیده شود و محیط ناهار خوری یا آشپزخانه را آرام تر جلوه میدهد.

آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره

آویزهای چوبی و فلزی

از جدیدترین ترند های امروزه هستند که طراحی مینیمال و مدرنی دارند، ظاهر آنها ساختار ساده ای مانند نیم کره یا مثلث یا مستطیل و یا حتی خطوط شکسته در رنگ های مختلف را شامل می شود، این چراغ ها تقریبا با هر رنگ دکوراسیونی هماهنگ میشوند و تنوع نوع و متریال زیادی دارند و به علت ظاهر خاص و متفاوت خود باعث جذابیت فضای آشپزخانه میشوند. رنگ های مشکی، سفید و استیل آنها با تمام متریال ها خوانایی دارد. شما میتوانید این لوسترهای جذاب را بصورت خطی با ارتفاع یکسان یا متفاوت، در کنار هم بصورت دو یا سه یا چهار عددی نصب کنید.

آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره

لوستر شیشه ای حبابی

شیشه های گرد و رنگی، آویز های زیبایی برای اپن اشپزخانه و میز ناهار خوری هستند که برای سبک های متفاوت دکوراسیون های صنعتی، مدرن و حتی کلاسیک متناسب اند و نور نسبتا زیادی به محیط می بخشند. شما قابلیت انتخاب آنها در دو یا سه سایز متفاوت را دارید که در کنار یکدیگر با اختلاف ارتفاع کمی بصورت آویز نصب میشوند و محیط را رویایی میکنند. لوستر های حبابی برای دکور های مدرن، روشنایی و حس گرمی بی نظیری دارند.

آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره

آویزهای فانتزی

آویزهای فانتزی میتوانند هر نوع شکل و متریالی به خود بگیرند و با جلوه ی شیک و زیبایی که دارند باعث میشوند تا هیچوقت از فضای آشپزخانه ی خود خسته نشوید. لوستر های آویزی با شید های حصیری، لوستر های شاخه ای و آویزهای گیاه از انواع آویزها هستند که می توانید در فضای بالای اپن یا ناهار خوری از نور پردازی زیبای آنها لذت ببرید.

 

آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره

لوستر های شمعی سنتی

این لوستر ها نشانه هایی از سنت و مدرنیته با هم دارند. از یک چهارچوب فلزی یا چوبی با چراغ های شمع مانند چیده شده روی چهار چوب تشکیل شده اند که در خانه های مردن و کلاسیک قابل استفاده میشوند و جزو نقاط قوت دکوراسیون منزل شما محسوب می شوند.

آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره

لوستر های کریستالی

نوع جدیدی از کریستال های مشهور قدیمی هستند که زرق و برق بی نظیری دارند و جلوه ی کلاسیک و پر ابهتی به آشپزخانه و فضای ناهارخوری شما می بخشند. این نوع لوستر ها بواسطه ی استفاده از کریستال های درخشان آویزی، نور بیشتری در محیط منعکس میکنند.

آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره
آویز بالای جزیره

اگر قصد برجسته سازی میز ناهار خوری یا اپن و جزیره ی آشپزخانه را دارید تا توجه همه به دکوراسیون آن نقاط متمرکز شود، به شما پیشنهاد میکنیم از لوستر های آویزی دکورایتو استفاده کنید تا چیدمان کلی خانه ی خود را تحت تاثیر قرار دهید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

آموزش ساخت لوستر دکوراتیو، هنرمندی با کاموا در خانه

نورپردازی های متفاوت و دکوراتیو، خلق یک فضای جذاب تنها با کمک نورچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<