یک اتاق نشیمن صمیمی و چشم نواز با مبل صورتی

انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اولین قدم در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن است. اگر هنوز رنگ مورد نظر خود را برای مبلمان انتخاب نکرده اید، رنگ صورتی می تواند یکی از گزینه های پیش روی شما باشد. صورتی به طور عمومی رنگی گرم و دوستانه است؛ این رنگ اشتیاق، انرژی و حرارت قرمز را با خلوص و پاکی سفید ترکیب می کند. طیف های این رنگ شامل صورتی کم رنگ و با طراوت، کالباسی، صورتی شاد و فانتزی و صورتی چرک، هر کدام حال و هوای خاصی را به دکوراسیون خانه می بخشند. رنگ صورتی چشم اندازی فریبنده برای فضای نشیمن ایجاد می کند و با رنگ های خنثی یا رنگ های تیره به خوبی کار می کند. مخصوصا هنگامی که صورتی در اتاقی سرشار از نور خورشید استفاده شود، با بهترین جلوه و تاثیرگذاری به نمایش در می آید. معمولا برای ست کردن مبلمان صورتی، مبل تک نفره یا یکی از مبلمان سه نفره را با پارچه ای متفاوت و یا طرح دار دیزاین می کنند. در این بخش خواهیم گفت که چه رنگ هایی در کنار رنگ صورتی برای چنین موقعیت هایی مناسب تر است. همچنین پیشنهاد هایی برای این نوع ست کردن ارائه خواهیم داد.

مبل صورتی طوسی

ترکیب پر طرفدار صورتی و طوسی در مد و دکوراسیون داخلی اولین پیشنهاد برای ست کردن مبلمان صورتی است. اگر فرض ما بر این باشد که یک کاناپه سه نفره و دو مبل تک نفره برای اتاق نشیمن دارید، می توانید کاناپه را از رنگ صورتی انتخاب کرده و دو مبل تک را طوسی کنید و در دو طرف قرار دهید. البته این ترکیب برعکس هم می تواند اتفاق بیوفتد. به این ترتیب که کاناپه طوسی و مبل ها صورتی باشند. برای زیبا تر شدن دکوراسیون خانه می توانید دیوار پشت کاناپه را به رنگ مخالف رنگ آمیزی کنید. به این معنی که اگر کاناپه را صورتی انتخاب کرده اید، دیوار پشتش را خاکستری کنید. یک مبل ال صورتی با کوسن های طوسی هم ترکیب جذابی خواهد بود، ترکیب مبل صورتی طوسی جذاب و دوست داشتنی است و امتحان کردن آن به شما پیشنهاد می شود.میزی کنید.

مبل صورتی و پارچه گلدار

ایده دیگر این است که می توان دو مبل تک را صورتی و کاناپه را از پارچه گلدار با گل های زیبای صورتی تیره و روشن انتخاب کرد. توجه داشته باشید که برای این ست مبلمان دو رنگ کوسن را باید در نظر بگیرید. کوسن هایی با پارچه گلدار بر روی مبل های تک نفره و کوسن هایی با پارچه صورتی ساده بر روی کاناپه گلدار قرار می گیرند. برای مبل های تک بهتر است از رنگ صورتی تیره که به بنفش نزدیک است استفاده شود، زیرا این رنگ جلوه خاصی در کنار پارچه گلدار پیدا می کند. در چنین ترکیبی برای دیوارها پیشنهاد می شود با رنگ روشن رنگ آمیزی شوند تا فضا بیش از حد شلوغ و خسته کننده به نظر نرسد. قرار دادن یک گلدان و چند شاخه گل رز صورتی در آن فضای خانه را فوق العاده زیبا خواهد کرد.

مبل صورتی طلایی

رنگ طلایی در مبلمان برای مبل هایی با طرح کلاسیک به کار می رود. اگر از آن دست کسانی هستید که به دکوراسیون کلاسیک و مبل های اشرافی علاقه دارید و همچنین عاشق رنگ صورتی هم هستید، این ترکیب رنگی را امتحان کنید. همانطور که گفته شد صورتی از آن رنگ هایی است که به خوبی با دیگر رنگ ها هماهنگ می شود. ترکیب صورتی طلایی در مبلمان کلاسیک شکیل و با شکوه است و جلوه ای سلطنتی ایجاد می کند. این ترکیب رنگی در مبلمان، در کنار شکوه و وقاری که دارد جلوه ای سرشار از مهر و دوستی را نیز به سالن پذیرایی شما می بخشد.

مبل ال به رنگ صورتی یا کالباسی

مبل ال مبلی است که بیشتر در اتاق نشیمن قرار می گیرد و سبکی خودمانی و دوستانه دارد. حالا اگر این مبل با پارچه صورتی تزیین شود علاوه بر ایجاد فضایی دوستانه و غیر رسمی، پیامی از محبت و آرامش را نیز به همراه خواهد داشت. یکی از کاربردهای مبل ال در خانه هایی است که متراژ کوچکی دارند، بنابراین بهتر است برای آن از پارچه هایی با رنگ صورتی روشن تا صورتی کالباسی استفاده کرد. این رنگ جدا از دارا بودن ویژگی های رنگ صورتی، گرمای بیشتری نسبت به صورتی دارد. برای زیبا تر کردن مبل ال باید از کوسن های رنگی استفاده کرد که توضیحات کاملی را پیرامون انتخاب رنگ مناسب کوسن برای مبلمان صورتی در ادامه ارائه خواهیم داد.

مبل صورتی
مبل صورتی
مبل صورتی
مبل صورتی
مبل صورتی
مبل صورتی
مبل صورتی
مبل صورتی
مبل صورتی

انتخاب کوسن برای مبل صورتی

چند نوع کوسن برای مبلمان صورتی می توان در نظر گرفت. اگر مبلمان تان طبق توضیحات بالا ست شده است، به این معنی که از دو رنگ برای یک دست مبلمان استفاده کرده اید، بهترین ایده قرار دادن کوسن هایی با رنگ مخالف بر روی هر مبل است. برای مثال اگر رنگ مبلمان شما صورتی طوسی است، کوسن های صورتی بر روی مبل طوسی و بالعکس باید قرار داده شود. در این حالت هم می توان کوسن ها را از پارچه مبل ها انتخاب کرد و هم می توان پارچه هایی با رنگ های طوسی و صورتی تیره تر برگزید. اگر کوسن ها با رنگ پارچه تیره تر باشند دکوراسیون مبلمان چشم نوازتر می شود زیرا این تیرگی و روشنی رنگ ها باعث جلوگیری از تکراری شدن و خسته شدن چشم خواهد شد.

همچنین از کوسن های طرح دار هم نباید غافل شد؛ کوسن های طرح دار جذابیت بیشتری دارند و در صورت قرار گرفتن بر روی مبل فضا را کاملا غیر رسمی، دوستانه و خودمانی می کنند. بنابراین برای اتاق نشیمن بسیار عالی هستند. کوسن های طرح دار با طرح های راه راه، گلدار، طرح گورخر و بی شمار طرح دیگر که می توان برای این کار پیدا کرد، مبلمان شما را چند برابر زیبا تر می کند. برای مثال می توانید بر روی یک کاناپه صورتی ده کوسن کوچک و بزرگ بگذارید و طرح و رنگ کوسن ها را متفاوت انتخاب کنید. البته دقت داشته باشید که تم کلی طرح ها و رنگ ها یکسان باشد تا یک هارمونی دلفریب بین کوسن ها و مبل صورتی برقرار شود.

برای مبل صورتی کوسن هایی به رنگ صورتی تیره، طوسی، راه راه صورتی با هر رنگ دیگر، آبی روشن و تیره و حتی سبز مناسب است. اگر دکوراسیون خانه تان رنگی و شاد است، برای کاناپه صورتی می توانید از چند رنگ شاد برای کوسن ها بهره گیرید. برای مثال می توانید کوسن هایی با رنگ صورتی تیره، بنفش، سبز تیره و یک کوسن طرح دار را در کنار هم بگذارید. ست کردن رنگ و طرح کوسن ها نیازمند کمی سلیقه و خلاقیت است. از انتخاب رنگ های مختلف نترسید زیرا در صورت دلپسند نبودن شان برای شما، می توانید به راحتی آنها را تعویض کنید.

به طور کلی در مورد مبل صورتی:

  • مبل صورتی در کنار یک تک مبل یا کوسن های طرح دار یک طرح مهیج و مدرن ایجاد می کند.
  • ترکیب مبل صورتی با تک مبل زرشکی به سر زنده تر کردن فضا کمک خواهد کرد.
  • مبل صورتی با رنگ طوسی به سادگی هماهنگ می شود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

فرش صورتی انتخابی به زیبایی گل های بهاریچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<