مبل کالباسی یا صورتی چرک و بررسی ویژگی های آن

از جمله رنگ هایی که هم ماهیتی مدرن و راحت دارند و هم فانتزی محسوب نمی شوند، رنگ کالباسی است. این رنگ برای استفاده در دکوراسیون داخلی انتخاب بسیار خوبی بوده و طرفداران زیادی هم دارد، مبل کالباسی یکی از محبوب ترین مبل های راحتی است که در بازار به فروش می رسد. به خاطر همین محبوبیت بالاست که ما این متن را به موضوع معرفی و بررسی همه چیز درباره مبل کالباسی اختصاص دادیم و قرار است انواع این مبل مانند مبل کالباسی طوسی یا مبل کالباسی و کرم و دیگر رنگ های مکمل آن را مورد مطالعه قرار دهیم. همچنین اگر دوست دارید بدانید که چه رنگ کوسن برای مبل کالباسی مناسب تر است هم می توانید این متن را بخوانید. با ما همراه باشید.

کالباسی چه رنگی است؟

پیش از پرداختن به موضوع اصلی یعنی مبل کالباسی خوب است که بدانید اصلا کالباسی چه رنگی است و چه ویژگی هایی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کالباسی همان صورتی چرک است. همانگونه که می دانید صورتی کمی فضای فانتزی در خود دارد و رنگی راحت و صمیمی به حساب می آید اما صورتی چرک یا همان کالباسی رنگی فانتزی محسوب نمی شود و به همین دلیل می توان از آن در جایی مثل سالن پذیرایی هم استفاده کرد. یک مبل کالباسی چرک می تواند در خانه کسانی باشد که اهل روابط دوستانه هستند و مهربانی و صفای خاصی در خود دارند. این رنگ به اندازه رنگ های قهوه ای یا بژ رسمی نیست اما به خوبی می تواند نقش یک مبل با کلاس و با شخصیت بالا را در سالن پذیرایی بازی کند.

انواع مدل های مبل کالباسی

مبل کالباسی چرک می تواند در قالب مبل های راحتی و کلاسیک در خانه ها مورد استفاده قرار گیرد. البته باید قبول کرد که این رنگ برای مبلمان کلاسیک و استیل آنقدر ها مورد توجه قرار نگرفته اما می توان یک دست مبل استیل با رنگ سفید یا طلایی را تصور کرد که دارای پارچه روکشی به رنگ کالباسی یا همان صورتی چرک است. چنین مبلمانی بسیار زیبا و دیدنی خواهد شد و در خانه ای با دکوراسیون کلاسیک و نیمه کلاسیک به خوبی جلوه گری می کند. از طرف دیگر کاربرد رنگ کالباسی در مبلمان استیل این خوبی را دارد که کمی از فضای سنگین و رسمیت بالای این نوع مبلمان می کاهد و به راحتی بیشتر چیدمان کمک می کند.

مبل های راحتی برای کاربرد این رنگ بسیار عالی و مناسب هستند. برای مثال مبل چستر می تواند دارای پارچه ای به رنگ کالباسی باشد و آنقدر زیبا به نظر برسد که توجه همه را به سمت خود جلب نماید. لمسه کاری های جذاب این مبل هنگامی که بر روی پارچه ای با رنگ کالباسی یا صورتی چرک ایجاد شده باشد، بی اندازه شکیل و دوست داشتنی خواهد بود. یا انواع دیگر مبل های راحتی از مبل های بسیار ساده و معمولی گرفته تا مبل های راحتی با طراحی های خاص و مبل ال و مبل های مدل لاوست و دیگر انواع مبلمان همگی برای رنگ کالباسی میزبانان خوبی به شمار می روند. مبل کالباسی چرک هم در خانه هایی با متراژ بزرگ و هم در خانه های کوچک به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی

رنگ های مکمل رنگ کالباسی در مبلمان

موضوع بسیار مهم درباره رنگ ها آن است که باید بدانیم چه رنگ هایی با رنگ مد نظر ما هماهنگ و ست هستند و از آنها در مبلمان و سایر بخش های دکوراسیون استفاده نماییم. در مورد رنگ کالباسی باید گفت که رنگ هایی نظیر طوسی، کرم، سفید، طلایی، نقره ای، آبی های تیره مثل آبی کاربنی، سبز تیره و حتی سبز زیتونی یا سدری هماهنگی خوبی ایجاد می کنند. از این رنگ ها می توان در مبلمانی به رنگ کالباسی استفاده نمود. هم در بخش هایی از مبل ها و هم در کوسن هایی که بر روی آنها قرار داده می شود، این رنگ های مکمل قابل کاربرد هستند. در ادامه جذاب ترین و پر طرفدار ترین مدل های مبل راحتی کالباسی معرفی می شوند.

  • مبل کالباسی طوسی

همانطور که گفته شد رنگ طوسی یکی از بهترین رنگ هایی است که می تواند در کنار کالباسی یا صورتی چرک قرار گیرد. مبل کالباسی طوسی به شکل های مختلفی امکان ساخته شدن و چیدمان دارد. مثلا می توان یک کاناپه را به رنگ کالباسی و مبل های تک را به رنگ طوسی طراحی کرد و کوسن های کالباسی رنگ را روی مبل های طوسی قرار داد. یا مثلا در یک مبل ال می توان بخش انتهایی مبل را به رنگ طوسی انتخاب نمود و از کوسن های طوسی رنگ بر روی این مبل استفاده نمود. یا به عنوان مثالی دیگر مبل کالباسی طوسی می تواند به شکلی باشد که تنها یک پاف که در کنار مبلمان گذاشته می شود به رنگ طوسی باشد. ایده های مختلفی برای طراحی و چیدمان مبل کالباسی طوسی وجود دارد که بسته به سلیقه هر کس متفاوت است.

  • مبل کالباسی و کرم

رنگ های کرم و کالباسی هم در کنار یکدیگر بسیار زیبا و چشم نواز هستند. رنگ کرم که رنگی گرم و روشن محسوب می شود، در کنار کالباسی که رنگی نسبتا سرد و خنثی است، تعادل بی نظیری را ایجاد کرده و ترکیب فوق العاده منحصر به فردی را به وجود می آورد. اگر خانه تان کوچک است می توانید این ترکیب رنگی را برای مبلمان انتخاب کنید و از مبل کالباسی و کرم در سالن خانه تان استفاده نمایید. قرار دادن کوسن هایی به رنگ کرم، صورتی تیره یا حتی سرخابی بر روی یک دست مبل کالباسی و کرم بسیار عالی خواهد بود.

کوسن برای مبل کالباسی

یکی از بخش های مهم چیدمان مبل های راحتی، انتخاب کوسن برای آنها است. بهترین رنگ های کوسن برای مبل کالباسی آنهایی هستند که هم با این رنگ هماهنگ اند و هم نوعی کنتراست را با آن ایجاد می کنند. مثلا می توانید بر روی مبل راحتی کالباسی خود تعدادی کوسن به رنگی کاملا متفاوت و یا حتی متضاد قرار دهید و از این تضاد در جهت ایجاد تنوع بصری و خارج شدن از فضای یکنواختی و تکراری بودن استفاده کنید. در ادامه مثال هایی برای انتخاب کوسن برای مبل کالباسی چرک می پردازیم.

  • بر روی مبل کالباسی طوسی می توان از کوسن هایی به رنگ طوسی روشن، طوسی تیره و یا حتی دودی، بنفش تیره، صورتی تیره و یا حتی آبی تیره استفاده کرد. قرار دادن یک یا دو عدد کوسن با پارچه طرح داری که دارای رنگ های طوسی و صورتی چرک است هم برای این کار مناسب خواهد بود.
  • کوسن برای مبل کالباسی و کرم می تواند به رنگ های کرم، سفید و سبز سدری یا زیتونی روشن باشد. از طرفی کوسن هایی که دارای پارچه طرح دار به رنگ های سفید و کالباسی یا کرم و صورتی هستند هم می تواند جذاب باشد. یکی دو عدد کوسن به رنگ کالباسی تیره هم برای مبل کالباسی و کرم عالی خواهد بود.
  • کوسن برای مبل کالباسی چرک یکدست می تواند به رنگ های سفید، کرم، طوسی، آبی تیره، آبی کله غازی، و حتی بنفش تیره انتخاب شود. بر روی این مبل استفاده از کوسن های طرح دار که این رنگ ها را در خود دارند نیز بسیار عالی خواهد بود. مثلا یک کوسن با زمینه طوسی که خال های سفید بر روی خود دارد یا کوسنی به رنگ سفید که دارای راه راه های صورتی چرک است، بر روی یک مبل راحتی کالباسی بسیار زیبا خواهد بود.
مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی
مبل کالباسی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل رنگ بژ و کاربرد رنگ بژ در دکوراسیون

دکوراسیون با رنگ یاسی ، دکوری آرامش بخش برای روزهای پر مشغلهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<