با ریسه ماه و ستاره با صرف هزینه کم خانه تان را رویایی کنید

چیدوپلاس 27 اردیبهشت 1400

ریسه های نوری نوعی روشنایی محسوب می شوند که از یک نوار یا ریسمان بلند و باریک تشکیل شده اند و بر روی آنها چراغ های ال ای دی قرار گرفته است. این ریسه ها با وصل شدن به برق شهری روشن می شوند و نورپردازی مکان مورد نظر را انجام می دهند. یک مدل از ریسه های نوری با نام ریسه ماه و ستاره یا ریسه ال ای دی ماه و ستاره در بازار موجود است که به دلیل شکل جذاب چراغ هایش طرفدارای زیادی را پیدا کرده است.

مشخصات ریسه ماه و ستاره

ریسه های نوری ماه و ستاره دارای 2.5 تا 3 متر طول بوده و شامل 6 عدد ستاره بزرگ و 6 عدد ماه و ستاره کوچک هستند. ریسه ماه و ستاره به رنگ آفتابی (زرد) بوده و طناب نگهداره آن دارای ال ای دی های سوزنی است. این ریسه به طور مستقیم و با کمک یک دو شاخه به پریز برق متصل می گردد و یک کنترل برای تغییر افکت های روشنایی دارد. همچنین بعضی از ریسه ها دارای ورودی برق جهت اتصال دو ریسه به یکدیگر هستند.

ریسه ماه و ستاره مصرف برق پایینی دارد و داغ نمی شود. دارای توان 20 وات بوده و میزان روشنایی آن 500 لومن است. این ریسه ها سبک هستند و وزنی در حدود 150 گرم دارند. زاویه نوردهی آنها 360 درجه است، دارای 6 تا 8 افکت نوری هستند و به وسیله کلید یا کنترل، قابل تنظیم اند. قیمت ریسه ماه و ستاره با ستاره های بزرگ در حدود 195 تا 210 هزار تومان، قیمت ریسه های 9 متری با ستاره های کوچک در حدود 80 هزار تومان و قیمت ریسه 3.5 متری با ستاره های کوچک در حدود 45 هزار تومان است.

ریسه ماه و ستاره چه کاربردی دارد؟

ریسه های نوری دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد مخصوص به خودش را دارد. مثلا ریسه نوری زیر کابینتی، ریسه های نوری که برای تزیین و روشنایی نمای ساختمان به کار می روند، ریسه نوری برای درست کردن آینه های بک لایت، ریسه های نئون فلکسی برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی و غیره. تمام اینها ریسه های حرفه ای هستند که نیاز به نصب شدن دارند و عموما توسط متخصصین استفاده می گردند. اما در این بین بعضی از ریسه ها هم هستند که کاربرد غیر تخصصی داشته و همه می توانند با خرید آنها و تنها با وصل کردن دو شاخه به پریز برق، از روشنایی آن استفاده کنند.

ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره
ریسه ماه و ستاره

ریسه ماه و ستاره برای تزیین پرده

جهت تزیین اتاق می توان ریسه ماه و ستاره را بر روی پرده آویزان کرد تا در طول شب تصویری جذاب ایجاد گردد. از این مدل برای عکاسی نیز می توان استفاده کرد. کافیست پرده تان را با ریسه ماه و ستاره بیارایید و پشت به آن ایستاده و عکس هایی با پس زمینه ماه و ستاره های روشن بیاندازید. برای تزیین پرده با ریسه ماه و ستاره تنها یک ریسه کافی نیست و احتمالا نیاز به چند ریسه خواهید داشت. همانطور که در بالا گفته شد این ریسه ها دارای قابلیت وصل شدن به همدیگر و افزایش طول را دارند.

ریسه ماه و ستاره برای تزیین تراس

یکی از مکان هایی که ریسه های نوری نظیر ریسه ماه و ستاره می تواند در آن مورد استفاده قرار گیرد، تراس یا بالکن است. خیلی ها از تراس خود به بهترین شکل استفاده کرده و آن را با قرار دادن گل و گیاه های سبز و طبیعی به بهشتی کوچک برای خود و خانواده شان تبدیل می کنند. برای هر چه زیباتر و دلپذیرتر شدن فضا می توان بر روی دیوارها ریسه ماه و ستاره آویزان کرد. نزدیک غروب وقتی هوا رو به تاریک شدن می رود با روشن کردن این ریسه ها تصویری رویایی از یک تراس کوچک و زیبا ایجاد می شود.

تزیین اتاق خواب با ریسه ماه و ستاره

اتاق خواب هم یکی از آن مکان هایی است که می تواند میزبان خوبی برای ریسه ماه و ستاره باشد. این ریسه را می توان در بالای تخت خواب، در اطراف میز آرایش و آینه، در قسمتی از اتاق که گلدان ها و گیاه های سبز گذاشته اید، در اطراف محل کتابخانه و قسمتی که برای مطالعه در نظر دارید، در کنار پنجره یا روی پرده نصب کرد و از زیبایی آن لذت برد. تنها به این نکته توجه کنید که ریسه ماه و ستاره را در جایی که رفت و آمد زیاد است قرار ندهید. تکان ها و ضربه هایی که به ریسه وارد می شود ممکن سبب قطع شدن سیم های داخلی و یا شکستن ماه و ستاره ها گردد.

تزیین درختچه های طبیعی با ریسه ماه و ستاره

از ریسه های ماه و ستاره برای تزیین گیاهان نیز می توان استفاده نمود. اگر در خانه گلخانه یا پاسیو دارید و یا اینکه گوشه ای از خانه تان را به قرار دادن گل و گیاه اختصاص داده اید، برای تزیین آن می توانید از ریسه ماه و ستاره استفاده کنید. همچنین اگر جزو هموطنان مسیحی هستید و در سال نو مسیحی درخت کریسمس درست می کنید، به کارگیری ریسه ماه و ستاره در تزیین درخت کریسمس می تواند جذاب باشد.

استفاده از ریسه ماه و ستاره در جشن تولد

برای تزیین خانه جهت برگزاری جشن تولد می توان از ریسه ماه و ستاره استفاده نمود. برای جشن تولد معمولا یک مکان مشخصی از خانه را در نظر می گیرند و میز مخصوصی را در آنجا قرار می دهند تا کیک تولد، خوراکی ها و تزیینات دیگر را بر روی آن قرار دهند. معمولا عکاسی نیز در کنار همین میز انجام می شود. پس می توان پشت این میز بر روی دیوار و یا پرده را با ریسه ماه و ستاره تزیین نمود تا عکس هایی که گرفته می شوند هم زیبا تر و جذاب تر از آب در بیایند.

ایده عکاسی با ریسه ماه و ستاره

برای گرفتن عکس هایی رویایی می توانید از ریسه ماه و ستاره کمک بگیرید. یک ایده برای عکاسی با ریسه ماه و ستاره به این شکل است که ریسه را در جای مشخصی آویزان کنید، کمی از آن فاصله بگیرید و بایستید، و لنز دوربین را بر روی خود تنظیم کنید. به گونه ای که پس زمینه عکس شامل ماه و ستاره های درخشان حالتی محو داشته باشند. فراموش نکنید که چراغ ها را خاموش کنید تا نور ریسه ماه و ستاره به خوبی نمایان گردد. در ایده دیگر شما می توانید پشت پرده ریسه ماه و ستاره قرار گرفته و عکس خود را با کادری بسته بگیرید. به گونه ای که پرتره تان در میان ماه و ستاره های درخشان قرار گیرد. برای بهتر شدن عکس می تواند با دست خود بازی هایی انجام دهید. یک ایده دیگر درباره عکاسی با ریسه ماه و ستاره به این شکل است که شما ریسه را روشن کرده و در دست بگیرید و به آن نگاه کنید. بخش هایی از ریسه را نیز از دست خود آویزان نمایید. حواستان باشد که باید در مکانی تاریک و یا نیمه تاریک قرار داشته باشید.

یک ایده خلاقانه برای عکاسی با ریسه ماه و ستاره به این شکل است که یک چتر از نوع بی رنگ تهیه کنید و ریسه را با چسب نواری بر روی آن بچسبانید. سعی کنید ماه و ستاره ها به گونه ای درست در همه جای چتر پخش شوند و قسمت هایی از ریسه نیز از چتر آویزان گردد. سپس چتر ماه و ستاره ای خود را در دست گرفته و عکاسی را انجام دهید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

طریقه نصب ریسه های نوری + آشنایی با انواع ریسه ها

چطور یک آباژور بسازیم؟ آموزش ساخت آباژور با وسایل سادهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<