ویدیو: تزئین اتاق کودک با لامپ های ریسه ای از جنس کاموا

چیدوپلاس ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ، ،

لامپ های ریسه ای توپی می توانند انتخاب جالبی برای تزیین اتاق کودک شما باشند، این لامپ ها را می توانید در رنگ های متفاوت و بسته به سلیقه و دکوراسیون اتاق کودکتان درست کنید. ساختن این لامپ های تزئینی کار بسیار کم هزینه ای است و هر کسی می تواند باصرف زمان کم این آویزهای چراغ را تهیه کند.

روش ساخت این لامپ‌ها بسیار ساده است و با صرف زمانی اندک می توانید آویزهایی زیبا درست کنید. برای این کار نیاز به چند کاموا با رنگ های دلخواه، یک ریسه ی ال ای دی، چند بادکنک و مقداری چسب چوب دارید. برای شروع کار چسب چوب را در یک ظرف خالی کنید و کمی آب به آن اضافه کنید تا رقیق‌تر شود، سپس آن را به خوبی هم بزنید، بعد از آن کامواها را آغشته به چسب کرده و به صورت نامنظم بر دور بادکنکی که اندکی باد شده است، بپیچید. این کار را تا زمانی که کاموا سطح زیادی از بادکنک را پوشش دهد ادامه دهید. در انتها کاموا را بریده و توپک را در مکانی قرار دهید تا کاملا خشک شود. بعد از خشک شدن کاموا ها بادکنک را با کمک یک سوزن سوراخ کرده و آن را از داخل توپک خارج کنید. برای اضافه کردن روشنایی به توپک های درست شده نیاز به یک چراغ ریسه و نخ و سوزن دارید؛ بدین صورت که با استفاده از نخ و سوزن چراغ ریسه ای را از درون توپک ها رد کرده و آن ها را به هم متصل می کنید. لامپ های توپی شما آماده است و میتوانید از آن در دکوراسیون اتاق کودکتان استفاده کنید.

ریسه چراغ تزئینی
ریسه چراغ تزئینی
ریسه چراغ تزئینی
ریسه چراغ تزئینی
ریسه چراغ تزئینی
ریسه چراغ تزئینی
  • بهتر است قبل از شروع ساخت این لامپ روی میز کار و دست هایتان را کاملا بپوشانید تا توسط چسب چوب آسیب نبیند.
  • بعضی کامواها ممکن است در برخورد با چسب چوب رنگ خود را از دست بدهند، اما نگران نباشید زیرا بعد از خشک شدن چسب، رنگ کاموا بر می گردد.
  • توجه داشته باشه که اندازه بادکنک استفاده شده اندازه توپک ها را تعیین میکند؛ شما می توانید با استفاده از یک بادکنک کاملا باد شده یک لامپ توپی بزرگ برای روشنایی اصلی اتاق درست کنید.
  • و به عنوان نکته آخر تا زمانی که کامواها کاملا خشک نشده اند به آن ها دست نزنید، چون ممکن تغییر شکل دهند و از هم باز شود؛ ممکن است روند خشک شدن آنها بیشتر از یک روز طول بکشد.

از این مدل لامپ ها می‌توان برای تزئین دیوارها و حتی سقف اتاق کودک استفاده کنید، همچنین استفاده از آنها در جشن های تولد کودکان می تواند جلوه زیبایی داشته باشد. ویدیوی زیر روش درست کردن این ریسه های تزئینی را به صورت مرحله ای نشان می دهد.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:
استفاده از پارچه نمدی برای تزئین اتاق کودک


چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید