ویدیو: زیباترین تخم مرغ های رنگی برای سفره هفت سین

چیدوپلاس ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ، ،

با اینکه چند سالی است تنوع زیادی در تخم مرغ های رنگی آماده برای فروش در بازار هست اما بازهم لذت رنگ آمیزی تخم مرغ در منزل چیز دیگری است. تخم مرغ ها با مدل ها و طرح های گوناگون، دکوری بسیار زیبا متناسب با فصل بهار ایجاد می کند.

شاید بپرسید چرا از تخم‌مرغ بر سر سفره هفت سین استفاده می شود؟ تخم‌مرغ در فرهنگ ایرانی و البته در بسیاری از فرهنگ‌های دیگر، نماد آغاز یک زندگی جدید است، همانطور که یک جوجه پرنده با شکستن تخمش و خارج شدن از آن، زندگی جدیدی را شروع می‌کند. قرار دادن تخم مرغ رنگی بر سر سفره نیز سمبل شکوفایی و نمو در سال جدیدی است که می خواهیم پر بار تر از سال قبل آغاز شود.

سنت رنگ کردن تخم مرغ تنها مختص به ایران نیست، مسیحی ها نیز در عید پاک تخم مرغ رنگ میکنند، عید پاک نماد دوباره زنده شدن و برخاست (رستاخیز) عیسی مسیح است که به همین مناسبت، مسیحیان در روز یکشنبه مقدس، جشنی به پا می کنند.

برای رنگ آمیزی تخم مرغ معمولا از مواد طبیعی مانند: لبو، پوست انار، زرد چوبه و … یا رنگهای شیمیایی استفاده می کنند. برای طرح های زیباتر ممکن است از رنگ اکلیرک، قلم مو، مسواک، لاک ناخن، اکلیل، برگ یا گل یا شکوفه های طبیعی استفاده شود.

بعضی از تخم مرغ رنگی ها علی رغم اینکه در نگاه اول بسیار پیچیده و حرفه ای به نظر می رسند، بسیار ساده تهیه می شوند.

زیباترین تخم مرغ های رنگی را در ویدیو زیر ببینید، همچنین شما می توانید در ویدیو های بعدی طرز رنگ آمیزی بعضی از تخم مرغ های موجود در این ویدیو را مشاهده نمایید.

 

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: زیباترین هفت سین هاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید