ویدیو : میزهای نهار خوری جمع شونده برای خانه های کوچک

امروزه با کوچک شدن فضای خانه ها استفاده بهینه از کمترین فضاها می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد، به کارگیری وسایلی که جای کمتری را نسبت به وسایل معمول اشغال می کنند اما همان کارایی را دارند یکی از راه حل های دکوراسیون یک خانه کوچک می‌باشد. بسیاری از وسایل و مبلمان در خانه با داشتن یک عملکرد ثابت و مشخص فضای زیادی را اشغال می کنند؛ میز ناهارخوری یکی از این وسایل است که در نظر گیری مکانی مجزا برای قرارگیری آن در خانه های کوچک می‌تواند گاهی دشوار و حتی گاهی معضل یک دکوراسیون اصولی باشد. در این مطلب سعی کرده ایم با معرفی ۴ مدل میز جمع شونده که به کانتر آشپزخانه متصل می شوند، ایده هایی برای استفاده بهینه از حداقل فضا در خانه‌تان بدهیم.

اولین ایده استفاده از رویه ی کانتر و پیشخوان آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری می‌باشد، در این طراحی صفحه روی کانتر به وسیله یک قاب ریلی که در زیر آن تعبیه شده است جابه‌جا می‌شود و می‌تواند به شکل یک میز مورد استفاده قرار گیرد، این قاب ریلی به صورت اتوماتیک و از راه دور نیز قابل حرکت است، در واقع قاب پس از جایگذاری زیر صفحه پیشخوان توسط یک موتور حرکت دهنده و چند نوار حرکتی که از یک طرف به موتور و از طرف دیگر به صفحه پیشخوان متصل است، جابه‌جا می‌شوند. موتور حرکتی نیز به یک سیستم کنترل کننده از راه دور متصل است که به استفاده کننده این امکان را می‌دهد که با فشردن دکمه کنترل میز را به جلو هدایت کند.

در حالتی دیگر شاید شما نخواهید صفحه روی کانتر تان جابه جا شود. برای این موضوع نیز ایده ای خاص وجود دارد؛ با اختصاص دادن یک کشو در کابینت می توان محلی را برای قرار دادن میز ناهارخوری به وجود آورد. این میز به صورت کاملا تا شده می باشد که می تواند در یک کشو از کانتر جا بگیرد و باعث هیچ‌گونه جابه‌جایی در اجزای کانتر نشود. روش ساخت این میز هم مانند روش قبلی به صورت ریلی می باشد؛ ابتدا با نصب کردن چندین ریل بر روی هم و اتصال آن ها بر روی دیواره ی کشو، قاب اصلی میز را درست کرده، سپس با پیچ کردن یک قاب متحرک به انتهای قاب اولیه پایه میز را به آن اضافه میکنیم. این پایه این قابلیت را دارد که در ارتفاع های مختلف تنظیم شود. مرحله بعدی نصب صفحه روی میز می باشد، این صفحه شامل سه سطح متصل به هم است که قابلیت تا شدن بر روی هم را دارند، استفاده از این مدل میز جمع شونده بسیار مقرون به صرفه و راحت بوده و مناسب یک آشپزخانه با حداقل فضا است.

سومین ایده برای میزهای جمع شونده تقریبا حالتی مشابه باید ایده اول دارد؛ با این تفاوت که در این مدل طراحی میز، تمامی صفحه روی کانتر جابه جا نمی شود و یک صفحه مجزا که بر روی صفحه اصلی پیشخوان قرار دارد، جابه جا شده به شکل یک میز در میاید. برای اجرای این ایده نیز به بست های ریلی نیاز دارید، این بست ها ابتدا در صفحه اصلی کانتر نصب می گردد و سپس به نوار ریلی متصل به میز وصل می شود. بست های ریلی زیر میز در انتها پیچ هایی برای تنظیم و سفت کردن محل قرارگیری میز دارند که این موضوع استفاده از میز را راحت‌تر می‌کند. صفحه روی میز هم در این مدل به صورت ال مانند طراحی شده است تا زیبایی بیشتری داشته باشد. یکی دیگر از نکات مثبت استفاده از این نوع میز جمع شونده چند عملکردی بودن آن می‌باشد، میز در حالت جمع شده می تواند کاربرد دکوراتیو داشته باشد و در حالت باز شده به صورت میز غذاخوری مورد استفاده قرار بگیرد.

ایده چهارم کمی به ایده دوم مشابه است، اما تفاوت‌هایی در شکل اجرایی خود دارد. این ایده برای کسانی که می خواهند فضای ناهارخوری خود را بدون دردسر بزرگ و یا کوچک کنند مناسب است. این میز جمع شونده در کانتر پذیرایی که در زیر آن خالی است، اجرا می‌شود. این میز در صورت باز بودن در کنار کانتر قرار اصلی قرار گرفته و در صورت بسته بودن زیر کانتر جمع می شود. ساخت این میز همانند ایده دوم به وسیله اتصال چند نوار ریلی به یکدیگر و اتصال کلی آنها به دیواره کانتر می باشد و برای صفحه رومیزی هم از دو قطعه متصل به هم که قابلیت تا شدن را دارند استفاده می شود. تفاوت این مدل و مدل دوم در جمع شدن پایه های میز می باشد؛ در مورد دوم پایه در کنار دیگر بخش‌های میز در هم جمع شده و در کشور قرار می‌گیرد، اما در این مدل تنها صفحه میز جمع شده به به زیر صفحه کانتر می رود ‌و پایه ها ثابت باقی می مانند.

 

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: میزهای کار جمع شونده مناسب برای کار کردن در محیط های کوچک آپارتمانی

ویدیو : مدل چیدمان خانه های کوچک آپارتمانیدیدگاه کاربران

  1. تورج در

    تبدیل اپن به میز ناهارخوری برای منازل کوچک ایده بسیار خوبی است

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<