تابلو اتاق کودک و نکاتی که باید در مورد آن دانست

چیدوپلاس 22 آذر 1399 ،

چیدمان اتاق کودک کاری بسیار لذت بخش است. زیرا با رنگ و نور سر و کار دارید و این کار روحیه و حال و هوای شما را خوب خواهد کرد. در دکوراسیون اتاق کودک وجود تابلو بر دیوار فضای زیباتری ایجاد می کند. تابلو اتاق کودک می تواند نقاشی، عکس یا پوستر باشد. هر کدام از این ها را که درست و مناسب انتخاب کنید، اتاق کودک تان را زیباتر و جذاب تر کرده اید. خیلی از خانواده ها آنقدری که به روتختی و پرده و اسباب بازی های کودک اهمیت می دهند، وجود تابلو بر روی دیوار برای شان مهم نیست. اما اگر شما جزو این دسته از افراد نیستید و به دنبال یک راهنمایی کامل درباره تابلو اتاق کودک هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

تابلو نقاشی اتاق کودک

دیوارهای اتاق کودک را خالی نگذارید و با قرار دادن تابلوی نقاشی آن را پر کنید. تابلو نقاشی اتاق کودک باید متناسب با سن او انتخاب شود. تابلوی نقاشی که فهم آن خارج از محدوده سنی کودک است، کمکی به کودک و دکوراسیون اتاق او نخواهد کرد. برای اتاق کودک بیشتر از نقاشی های فانتزی و خوش رنگ لعاب استفاده می کنند. تابلویی که با دیدن آن حس خوب و خوشحالی ایجاد کند. به یکی از شاخه های نقاشی «تصویرسازی» می گویند. تصویرسازی ها همان هایی هستند که در کتاب های کودک و نوجوان می بینید. تابلوهای تصویر سازی با موضوعات مختلف در فروشگاه ها و همینطور بعضی کتاب فروشی ها موجود هستند. پیشنهادی جالب این است که یک داستان کوتاه و خیلی ساده را برای کودک تان بخوانید و از او بخواهید که درباره آن داستان نقاشی بکشد. سپس نقاشی را به همراه داستان قاب کرده و به دیوار بچسبانید. این کار را می توانید به دفعات تکرار کنید و هربار نقاشی های متفاوتی را روی دیوار داشته باشید.

تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک

همانطور که گفته شد تابلو نقاشی اتاق کودک باید در او حس و حال شادی و سر زندگی ایجاد کند. نقاشی های فانتزی و کودکانه با طرح هایی از حیوانات برای اتاق کودک گزینه های خیلی خوبی هستند. حتی نقاشی هایی از عروسک های خود کودک هم جالب و دوست داشتنی است. کودک می تواند از عروسک هایی که بیشتر مورد علاقه اش است نقاشی کند و به دیوار بزند. ایده قاب کردن نقاشی هایی که کودک تان با دست خودش کشیده پیشنهاد بی نظیری است. مهم نیست نقاشی کودک تان چقدر قشنگ یا معمولی است، مهم این است که برای او ارزش قائل شده اید و با این کار او را تشویق کرده اید. حتی اگر کودک تان بسیار کوچک است و نقاشی هایش چیزی شبیه به خط خطی های رنگی هستند، همان ها را قاب کنید و به دیوار بزنید. اصلا می توانید یکی از دیوار های اتاقش را به این کار اختصاص دهید. با توجه به اندازه دیوار تعدادی از نقاشی ها را انتخاب کرده، قاب کنید و یک گالری دیواری درست کنید.

تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک

تابلو عکس و پوستر برای اتاق کودک

ایده دیگر برای تزیین دیوارهای اتاق کودک قاب کردن پوسترهای جالب و فانتزی و عکس های بامزه است. پوسترهای مخصوص اتاق کودک تصویرهای جذاب و رنگی است که در ابعاد مختلف موجود است و می توانید آنها را با توجه به روحیات فرزندتان قاب کرده و به دیوار بیاویزید. این پوسترها می توانند مربوط به کارتون های مورد علاقه کودک و یا طرح های کودکانه دیگر باشند. عکس های بامزه و جالبی که از کودک تان گرفته اید هم مناسب برای قاب کردن هستند. برای این کار یک پیشنهاد قاب کردن تعدادی از عکس های کودک از نوزادی تا سن فعلی اش است. می توانید این قاب ها را در کنار هم قرار دهید تا بزرگ شدن کودک تان را به صورت تصویری و بر روی دیوار مشاهده کنید. همچنین قاب کردن یک عکس فانتزی و بامزه از پدر و مادر به همراه فرزند و نصب بر روی دیوار باعث می شود که کودک هر بار با دیدن آن احساس آرامش و امنیت کرده و دلگرم بماند.

تابلوهای نمدی مخصوص اتاق کودک

کار با نمد و درست کردن تابلوها و عروسک های فانتزی چند سالی است که رونق پیدا کرده و طرفداران زیادی هم دارد. این تابلوها توسط نمد درست می شوند و به صورت برجسته هستند. خوبی این تابلو ها این است که هم کار هنرمندانه ای است که با دست انجام شده و هم کاملا جدید و به روز هستند. تابلوهای نمدی برای اتاق کودک با طرح های متنوعی ساخته می شوند. طرح هایی مانند نوزاد، حیوانات، عروسک ها و غیره که هر کدام شان برای کودک بسیار دوست داشتنی خواهند بود، در این مطلب می توانید در مورد طرح های نمدی اتاق کودک بیشتر بخوانید.

پارچه نمدی
پارچه نمدی
پارچه نمدی

تابلوهای دکوراتیو برای اتاق کودک

تابلوهای دکوراتیو آنهایی هستند که با کمک وسایل دیگری غیر از رنگ ساخته می شوند. آنها می توانند برجسته باشند و یا در ساخت شان از پارچه و کاغذ رنگی استفاده شده باشد. بعضی از این تابلوها مانند همان کاردستی هایی هستند که کودکان درست می کنند، اما حرفه ای تر و پیچیده تر. این تابلوهای دکوراتیو را می توانید خودتان با همراهی کودک تان هم درست کنید. برای مثال می توانید با خرید کاغذ رنگی های سبز و آبی و رنگ های دیگر یک تابلو با نمایی از جنگل و حیوانات درست کنید. یا به کمک پنبه و مقواهای رنگی یک منظره برفی مخصوص فصل زمستان بسازید. حتی کودک می تواند با برگ ها و تکه چوب هایی که از پارک و باغچه جمع آوری کرده یک تابلوی زیبا درست کند و به دیوار بزند. اگر کودک تان به مهد کودک و یا کودکستان می رود، کاردستی هایی که در آنجا درست کرده را قاب کنید و به دیوار بزنید. این کار باعث می شود که کودک ذوق و انگیزه بیشتری برای رفتن به مهد کودک و پیش دبستانی داشته شد. این را بدانید که اگر کودک تان در ساخت وسیله ای همکاری داشته باشد احساس خوبی خواهد داشت و از دیدن آن وسیله در اتاق خود لذت خواهد برد. با این کار خلاقیت او را نیز پرورش می دهید.

تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک

تابلو اتاق نوزاد

تصاویر فانتزی و خیلی ساده با رنگ های ملایم و روشن گزینه های خوبی برای تابلو اتاق نوزاد هستند. نوزاد تا چند ماهگی درکی از تصویر تابلو ندارد و همین که در تابلو از رنگ های تند و قرمز استفاده نشود کافی است. البته از تاثیری که همه چیز بر ناخودآگاه نوزاد می گذارد نباید غافل شد، اما برای انتخاب تابلو نوزاد نیازی به وسواس زیاد نخواهد بود.

تابلو اتاق دختر و پسر

کودکان از یک جایی به بعد درباره خودشان شناخت بیشتری بدست می آورند. درباره علایق شان صحبت می کنند و همینطور به آینده شان فکر می کنند. با اینکه نباید در کودکی هیچ چیز را به کودکان تحمیل کرد و اجازه داد تجربیات مختلفی داشته باشند، اما در نظر گرفتن روحیات و علایق فعلی شان برای چیدمان اتاق، کار درستی است. برای مثال اگر کودکی به طبیعت و درختان علاقه داشت، حتما برای اتاقش تابلوهایی با این موضوعات تهیه کنید. بیشتر پسر ها عاشق ماشین و هواپیما هستند. اگر کودک شما هم هواپیما ها را دوست داشت، تابلوهایی با تصاویری از قدیمی ترین هواپیماها تا جدیدترین هواپیماهای ساخته شده به دیوار اتاقش آویزان کنید. همچنین فضانوردی موضوع جذابی برای پسرهاست. تابلوهایی با این تصاویر عالی هستند. خیلی از کودکان دختر به دنیاهای فانتزی و رویا گونه علاقه دارند. برای آنها هم تابلوهای نقاشی با این موضوعات وجود دارد. تابلوهایی با تصاویر کودکانه از هر چیزی که یک پسر یا دختر از دیدن آن احساس خوبی دارد، قابل نصب بر روی دیوار است.

تابلو اتاق پسر

تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک

تابلو اتاق دختر

تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک
تابلو نقاشی اتاق کودک

خانه ایده آل خود را بسازید:

نکاتی مهم در انتخاب پرده اتاق کودک

راهنمای انتخاب بهترین رنگ ها برای سیسمونی نوزاد

ساخت ریسه دیواری با کاغذ و کاموا برای تولد یا تزئین اتاق کودکان

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<